לעדכונים על פעילויות ואירועים:

לכל "נפגעי" אטרף

datingנקודת מבט

הוא הגיע לפגישה שתי דקות אחרי השעה שקבענו.

חולצתו המרושלת השתרבבה מבעד למכנסיו המקומטים, ומשקפיו המרובעים נחו על אפו בעמדת התרסקות. עיניו, שמושפלות היו בצניעות מתחסדת, הסתירו ממני מבט.

– שלום, חיכית לי זמן רב? (האיחור אמנם לא גדול, אך הייתי מעדיף לחכות למישהו אחר). אתה רוצה להסתובב או שנשב פה על הספסל? (זה מה שיש לו להציע? ומדוע אין הוא מזמין אותי לכוס קפה?)

– הבנתי שאתה לומד משהו בתחום המחשבים. מה בדיוק? (חבל שלא המציאו עדיין תוכנת מחשב המסבירה איך נחלצים מצרות כאלה ובכלל, מי נתן לי את הרעיון ללמוד מחשבים? אילו למדתי פסיכודרמה לא היו מכירים לי בחור כזה מרובע)

– אני מבין שאתה מאוד ריאלי (אכן, בוא נהיה ריאלים ונעצור את זה עכשיו).

– אתה יודע, גם אני חלמתי פעם לעסוק במחשבים (כנראה לא הספיק לו הפסיכומטרי) אבל אני שמח שהלכתי בסוף על רפואה. הנתינה לחולים ממלאה אותי סיפוק אדיר (ולבן זוגו יישאר לו מה לתת?). תראה, אני מודע למחיר שיש לכך על חיי המשפחה, אני מחפש מישהו שיהיה מוכן לחיים של מסירות (במצב שלו הוא מרשה לעצמו להיות בררן?) האמת היא, שכבר התחלתי לסגת מהדרישה הזו, אולם כל מי שהתייעצתי עימו הסכים איתי וחיזק את ידיי. (הוא בוודאי התייעץ עם רופאים).

– ומה איתך? מהו המבט שלך בחיים?

***

הוא הגיע לפגישה בשעה המתוכננת, פחות או יותר. ניכר היה בבגדיו כי מיהר מאוד ולא הספיק לסדר אותם כראוי. קיוויתי בשבילו שמשקפיו לא יפלו מעל אפו, והערכתי בליבי את השפלת מבטו. חשתי בבירור כי אינני במבחן.

– שלום, חיכית לי זמן רב? (אז מה אם חיכיתי לו קצת, הוא בוודאי עסק בדברים חשובים).

– אתה רוצה להסתובב או שנשב פה על הספסל? (נחמד מצידו שהוא מאפשר לי לבחור). הבנתי שאתה לומד משהו בתחום המחשבים. מה בדיוק? (הוא מתעניין בזולת ממש לא שקוע בעצמו).

– אני מבין שאתה מאוד ריאלי (יש לו תפיסה מהירה, בדרך כלל לא קולטים אותי מהרגע הראשון)

– אתה יודע, גם אני חלמתי פעם לעסוק במחשבים (הוא דואג לתת לי תחושב נוחה, משתף אותי בחלומותיו) אבל אני שמח שהלכתי בסוף על רפואה. הנתינה לחולים ממלאת אותי סיפוק אדיר (מרגישים מיד בטוב ליבו, בן זוגו יהיה מאושר). תראה, אני מודע למחיר שיש לכך על חיי המשפחה. אני מחפש מישהו שיהיה מוכן לחיים של מסירות (יש בחורים אידיאליסטיים הוא בוודאי ימצא בן זוג ראוי) האמת היא שכבר התחלתי לסגת מהדרישה הזו, אולם כל מי שהתייעצתי עימו הסכים איתי וחיזק את ידיי (גם לב טוב, גם ענווה)

– ומה איתך? מהו המבט שלך בחיים?

ובשולי "נקודת מבט" פיקנטית זו נוסיף:

נקודת המוצא לקשר נכון בינו לבינו, היא העין הטובה שבה על בני הזוג להביט זה על זה. לנקודה זו רמזו חכמים במדרש רבה במימרתם המופלאה על הפסוק בשיר השירים (א´, ט"ו): "הנך יפה רעייתי הנך יפה עיניך יונים".
וכך אמרו: "כלה (וגם חתן! [עורך האתר]) שעיניה יפות אין כל גופה צריך בדיקה".
לכאורה תמוה הדבר: וכי יש בכוחן של העיניים היפות לחפות על מומים אחרים שבגוף?

אלא וודאי כוונתם לומר: כלה שעיניה יפות והיא גומלת חסדים בעין יפה – כרבקה אמנו – ומתבוננת על המציאות בעין יפה תוך לימוד זכות על כל הסובב אותה, היא הכלה הראויה, על אף חסרונות אחרים שאפשר שניתן למצוא בה. זו כל תורת השידוכים על רגל אחת. ואידך – פירושא הוא, זיל גמור!

זהו שכתוב למאמר שפורסם ע"י מיכל פלהיימר ב"מעט מן האור", מדור "אל בית חלומותי", ל´ באדר א´ התשס"ח, שבת פקודי

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.