חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

לכל "נפגעי" אטרף

"נקודת המוצא לקשר נכון בינו לבינו, היא העין הטובה שבה על בני הזוג להביט זה על זה". * טור מיוחד שעשוי לספק נקודת מבט נוספת למאוכזבים מתרבות הדייטים של "כל ההומואים האלה" ול"נפגעי" אטרף

datingנקודת מבט

הוא הגיע לפגישה שתי דקות אחרי השעה שקבענו.

חולצתו המרושלת השתרבבה מבעד למכנסיו המקומטים, ומשקפיו המרובעים נחו על אפו בעמדת התרסקות. עיניו, שמושפלות היו בצניעות מתחסדת, הסתירו ממני מבט.

– שלום, חיכית לי זמן רב? (האיחור אמנם לא גדול, אך הייתי מעדיף לחכות למישהו אחר). אתה רוצה להסתובב או שנשב פה על הספסל? (זה מה שיש לו להציע? ומדוע אין הוא מזמין אותי לכוס קפה?)

– הבנתי שאתה לומד משהו בתחום המחשבים. מה בדיוק? (חבל שלא המציאו עדיין תוכנת מחשב המסבירה איך נחלצים מצרות כאלה ובכלל, מי נתן לי את הרעיון ללמוד מחשבים? אילו למדתי פסיכודרמה לא היו מכירים לי בחור כזה מרובע)

– אני מבין שאתה מאוד ריאלי (אכן, בוא נהיה ריאלים ונעצור את זה עכשיו).

– אתה יודע, גם אני חלמתי פעם לעסוק במחשבים (כנראה לא הספיק לו הפסיכומטרי) אבל אני שמח שהלכתי בסוף על רפואה. הנתינה לחולים ממלאה אותי סיפוק אדיר (ולבן זוגו יישאר לו מה לתת?). תראה, אני מודע למחיר שיש לכך על חיי המשפחה, אני מחפש מישהו שיהיה מוכן לחיים של מסירות (במצב שלו הוא מרשה לעצמו להיות בררן?) האמת היא, שכבר התחלתי לסגת מהדרישה הזו, אולם כל מי שהתייעצתי עימו הסכים איתי וחיזק את ידיי. (הוא בוודאי התייעץ עם רופאים).

– ומה איתך? מהו המבט שלך בחיים?

***

הוא הגיע לפגישה בשעה המתוכננת, פחות או יותר. ניכר היה בבגדיו כי מיהר מאוד ולא הספיק לסדר אותם כראוי. קיוויתי בשבילו שמשקפיו לא יפלו מעל אפו, והערכתי בליבי את השפלת מבטו. חשתי בבירור כי אינני במבחן.

– שלום, חיכית לי זמן רב? (אז מה אם חיכיתי לו קצת, הוא בוודאי עסק בדברים חשובים).

– אתה רוצה להסתובב או שנשב פה על הספסל? (נחמד מצידו שהוא מאפשר לי לבחור). הבנתי שאתה לומד משהו בתחום המחשבים. מה בדיוק? (הוא מתעניין בזולת ממש לא שקוע בעצמו).

– אני מבין שאתה מאוד ריאלי (יש לו תפיסה מהירה, בדרך כלל לא קולטים אותי מהרגע הראשון)

– אתה יודע, גם אני חלמתי פעם לעסוק במחשבים (הוא דואג לתת לי תחושב נוחה, משתף אותי בחלומותיו) אבל אני שמח שהלכתי בסוף על רפואה. הנתינה לחולים ממלאת אותי סיפוק אדיר (מרגישים מיד בטוב ליבו, בן זוגו יהיה מאושר). תראה, אני מודע למחיר שיש לכך על חיי המשפחה. אני מחפש מישהו שיהיה מוכן לחיים של מסירות (יש בחורים אידיאליסטיים הוא בוודאי ימצא בן זוג ראוי) האמת היא שכבר התחלתי לסגת מהדרישה הזו, אולם כל מי שהתייעצתי עימו הסכים איתי וחיזק את ידיי (גם לב טוב, גם ענווה)

– ומה איתך? מהו המבט שלך בחיים?

ובשולי "נקודת מבט" פיקנטית זו נוסיף:

נקודת המוצא לקשר נכון בינו לבינו, היא העין הטובה שבה על בני הזוג להביט זה על זה. לנקודה זו רמזו חכמים במדרש רבה במימרתם המופלאה על הפסוק בשיר השירים (א´, ט"ו): "הנך יפה רעייתי הנך יפה עיניך יונים".
וכך אמרו: "כלה (וגם חתן! [עורך האתר]) שעיניה יפות אין כל גופה צריך בדיקה".
לכאורה תמוה הדבר: וכי יש בכוחן של העיניים היפות לחפות על מומים אחרים שבגוף?

אלא וודאי כוונתם לומר: כלה שעיניה יפות והיא גומלת חסדים בעין יפה – כרבקה אמנו – ומתבוננת על המציאות בעין יפה תוך לימוד זכות על כל הסובב אותה, היא הכלה הראויה, על אף חסרונות אחרים שאפשר שניתן למצוא בה. זו כל תורת השידוכים על רגל אחת. ואידך – פירושא הוא, זיל גמור!

זהו שכתוב למאמר שפורסם ע"י מיכל פלהיימר ב"מעט מן האור", מדור "אל בית חלומותי", ל´ באדר א´ התשס"ח, שבת פקודי

"החלטתי שאני חולמת לו עתיד, וזה קרה די מהר שהוא מצא אחרי זה בן זוג"

רגע לפני יום הכיפורים, התארחה צפרירה ווקר, אמא דתיה לשלושה בנים הומואים, בתכנית חשבון נפש עם מרב בטיטו. צפרירה שיתפה בקשיים, במורכבות הקבלה וההכלה, ובתהליך התשובה הקשור אליהן.

קרא עוד »

קוויריות במחשכים

הרכבת גולשת לתחנה ואני עולה, ושוב תפילה קטנה שאלוהים יעזור לי עם הנוער הירושלמי הקט הזה שלא חטא כי לא ראה קוויריות או שלא חטא שהסתובב ביום חמישי אחד במרכז העיר ונתקל בי. שאלוהים יעזור.

קרא עוד »

שתפו את המאמר