לעדכונים על פעילויות ואירועים:

ואהבת את בת קול

סמל ארגון בת קול ומתוך כרזת הסרט "ואהבת"
סמל ארגון בת קול ומתוך כרזת הסרט "ואהבת"

בפעם הראשונה: הלסביות הדתיות התכנסו, קבעו תקנון ובירכו שהחיינו:

חמש שנים אחרי שהקימו את קהילת הלסביות הדתיות "בת-קול", התכנסו ביום חמישי האחרון עשרות חברות הארגון לישיבת מליאה ראשונה. "מבחינתנו זהו שלב חדש בארגון, שהפך לממוסד יותר", אמרה ל-ynet אביגיל שפרבר, ממקימות בת-קול וחברה בוועדה המנהלת, "זו היתה מליאה היסטורית, חגיגית, מרגשת ובעיקר – חשובה".

לראשונה מזה שנים נפגשו עשרות חברות הארגון פנים אל פנים, וחתמו על קווי היסוד של "בת קול", קבעו את מנגנוני הארגון ובחרו את הנציגות שיכהנו כוועד המנהל.

על-פי מסמך העקרונות שהוצג באירוע, "בת-קול" תפעל לקיום מסגרת שייכות חברתית-קהילתית עבור הלסביות הדתיות, תקדם את המודעות בציבור לקיומן, ואת קבלתן וקבלת משפחותיהן בחברה הדתית. כן יפעל הארגון לקידום הסובלנות והשוויון בציבור זה – הכל תוך שמירה על דיסקרטיות החברות.

בקווי היסוד נקבע כי "שמירת הצביון הדתי הינו ערך חשוב בארגון. בת-קול לא תחלל שבת, ובמסגרת פעילויותיה לא יהיה חילול שבת ברשות הציבור. האוכל בפעילויות יהיה כשר". עם זאת הוסכם כי חברות בת-קול תכבדנה את אורחות החיים השונים של חברות הארגון, מתוך שאיפה לקיים ערבות הדדית ביניהן.

במהלך כינוס המליאה נדרשה כל אחת מהמשתתפות לחתום על מסמך העקרונות, לפיו חברות בת-קול "יפעלו בתום לב וביושר כדי להגשים את מטרות הארגון. פרשנות קווי היסוד תהיה לפי הבנת ´האדם הסביר´ ובמטרה להרבות שלום ורעות בארגון. כל פעולה וכל דיון יתקיימו תוך כבוד הדדי ועל פי הכלל ´מה ששנוא עליך לא תעשה לחברך´".

חברות "בת-קול" ערכו במליאה טקס סיום מסכת מגילה, שנלמדה על-ידן באתר בת-קול, שמעו סקירה על תולדות הארגון, הצטרפו לשירת "טוב להודות להשם" ושמעו קטעי שירה. לאחר שנבחרו חמש נציגות ההנהלה, בירכו המשתתפות ברכת "שהחיינו" לרגל היציאה לדרך החדשה.

בשיחה עם ynet הסבירה שפרבר כי הגידול המשמעותי שחל בשנים האחרונות במספר הפעילות לא איפשר עוד מצב שבו "שואלים את כולם על כל החלטה שרוצים לקבל", ולכן היה צורך בבחירת ועדה מנהלת. "מעתה בת-קול היא לא רק קבוצת תמיכה, אלא גוף שבו פועלות ועדות מקצועיות שיעבדו על שינויים שאנחנו רוצים להוביל בחברה הדתית, ביחס לשונה ובחינוך לכך", סיכמה.

(מתוך http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3570835,00.html)

"ואהבת" זכה בפרס בפסטיבל ירושלים

סרטו של חיים אלבום "ואהבת", המגולל את סיפורו של הומוסקסואל דתי, זכה בפרס וולג´ין לדרמה הטובה ביותר בפסטיבל הקולנוע בירושלים, שננעל אתמול. השופטות העניקו את הפרס לסרט על הכתיבה, הבימוי, המשחק והליהוק. אלבום זכה בסכום של 30 אלף שקלים.

בנאומו במעמד חלוקת הפרס, אמר אלבום כי "ב-1998, כשלמדתי בישיבה ובכיתי במיטה שלי, הרגשתי הכי בודד בעולם וביקשתי מאלוהים שיעזור לי להפסיק להיות הומו או למות. אבל אלוהים הטוב שלי עזר לי להמשיך, להתאהב שוב בחיים ולחיות אותם כהומו דתי". לדבריו, "הסרט עזר לי לגעת בחברה באופן שאף דרך אחרת לא הצליחה".

בנימוקיהן להחלטה כתבו השופטות כי היה להן קשה להגיע לכלל הכרעה, שכן השנה היו מספר סרטים ראויים. בציון לשבח בקטגוריית הדרמה הטובה ביותר זכה הסרט "הימנון", בבימויו של אלעד קידן. בפרס הסרט הטוב ביותר זכה הסרט "שבעה", שביימו האחים רונית ושלומי אלקבץ. חנה אזולאי הספרי זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר על משחקה בסרט. בפרס השחקן הטוב ביותר התחלקו משה איבגי ואלון אבוטבול – שניהם שיחקו בסרט "אצבע אלוהים".

הסרט נעשה כפרויקט הגמר בלימודיו של אלבום בבית הספר הדתי לקולנוע "מעלה", וזכה לאחרונה בפרס חביב הקהל בפסטיבל סרטי הסטודנטים, שנערך בסינמטק תל אביב.

(מתוך http://www.gogay.co.il/content/article.asp?id=7274)

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.