ואהבת את בת קול

שהחיינו פעמיים: חברות "בת קול" ערכו ישיבת מליאה ראשונה ובה קבעו את קווי היסוד של הארגון ובחרו את נציגות הוועד המנהל. וגם - סרטו של חיים אלבום, "ואהבת", זכה בפרס וולג´ין לדרמה הטובה ביותר בפסטיבל הקולנוע בירושלים
סמל ארגון בת קול ומתוך כרזת הסרט "ואהבת"
סמל ארגון בת קול ומתוך כרזת הסרט "ואהבת"

בפעם הראשונה: הלסביות הדתיות התכנסו, קבעו תקנון ובירכו שהחיינו:

חמש שנים אחרי שהקימו את קהילת הלסביות הדתיות "בת-קול", התכנסו ביום חמישי האחרון עשרות חברות הארגון לישיבת מליאה ראשונה. "מבחינתנו זהו שלב חדש בארגון, שהפך לממוסד יותר", אמרה ל-ynet אביגיל שפרבר, ממקימות בת-קול וחברה בוועדה המנהלת, "זו היתה מליאה היסטורית, חגיגית, מרגשת ובעיקר – חשובה".

לראשונה מזה שנים נפגשו עשרות חברות הארגון פנים אל פנים, וחתמו על קווי היסוד של "בת קול", קבעו את מנגנוני הארגון ובחרו את הנציגות שיכהנו כוועד המנהל.

על-פי מסמך העקרונות שהוצג באירוע, "בת-קול" תפעל לקיום מסגרת שייכות חברתית-קהילתית עבור הלסביות הדתיות, תקדם את המודעות בציבור לקיומן, ואת קבלתן וקבלת משפחותיהן בחברה הדתית. כן יפעל הארגון לקידום הסובלנות והשוויון בציבור זה – הכל תוך שמירה על דיסקרטיות החברות.

בקווי היסוד נקבע כי "שמירת הצביון הדתי הינו ערך חשוב בארגון. בת-קול לא תחלל שבת, ובמסגרת פעילויותיה לא יהיה חילול שבת ברשות הציבור. האוכל בפעילויות יהיה כשר". עם זאת הוסכם כי חברות בת-קול תכבדנה את אורחות החיים השונים של חברות הארגון, מתוך שאיפה לקיים ערבות הדדית ביניהן.

במהלך כינוס המליאה נדרשה כל אחת מהמשתתפות לחתום על מסמך העקרונות, לפיו חברות בת-קול "יפעלו בתום לב וביושר כדי להגשים את מטרות הארגון. פרשנות קווי היסוד תהיה לפי הבנת ´האדם הסביר´ ובמטרה להרבות שלום ורעות בארגון. כל פעולה וכל דיון יתקיימו תוך כבוד הדדי ועל פי הכלל ´מה ששנוא עליך לא תעשה לחברך´".

חברות "בת-קול" ערכו במליאה טקס סיום מסכת מגילה, שנלמדה על-ידן באתר בת-קול, שמעו סקירה על תולדות הארגון, הצטרפו לשירת "טוב להודות להשם" ושמעו קטעי שירה. לאחר שנבחרו חמש נציגות ההנהלה, בירכו המשתתפות ברכת "שהחיינו" לרגל היציאה לדרך החדשה.

בשיחה עם ynet הסבירה שפרבר כי הגידול המשמעותי שחל בשנים האחרונות במספר הפעילות לא איפשר עוד מצב שבו "שואלים את כולם על כל החלטה שרוצים לקבל", ולכן היה צורך בבחירת ועדה מנהלת. "מעתה בת-קול היא לא רק קבוצת תמיכה, אלא גוף שבו פועלות ועדות מקצועיות שיעבדו על שינויים שאנחנו רוצים להוביל בחברה הדתית, ביחס לשונה ובחינוך לכך", סיכמה.

(מתוך http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3570835,00.html)

"ואהבת" זכה בפרס בפסטיבל ירושלים

סרטו של חיים אלבום "ואהבת", המגולל את סיפורו של הומוסקסואל דתי, זכה בפרס וולג´ין לדרמה הטובה ביותר בפסטיבל הקולנוע בירושלים, שננעל אתמול. השופטות העניקו את הפרס לסרט על הכתיבה, הבימוי, המשחק והליהוק. אלבום זכה בסכום של 30 אלף שקלים.

בנאומו במעמד חלוקת הפרס, אמר אלבום כי "ב-1998, כשלמדתי בישיבה ובכיתי במיטה שלי, הרגשתי הכי בודד בעולם וביקשתי מאלוהים שיעזור לי להפסיק להיות הומו או למות. אבל אלוהים הטוב שלי עזר לי להמשיך, להתאהב שוב בחיים ולחיות אותם כהומו דתי". לדבריו, "הסרט עזר לי לגעת בחברה באופן שאף דרך אחרת לא הצליחה".

בנימוקיהן להחלטה כתבו השופטות כי היה להן קשה להגיע לכלל הכרעה, שכן השנה היו מספר סרטים ראויים. בציון לשבח בקטגוריית הדרמה הטובה ביותר זכה הסרט "הימנון", בבימויו של אלעד קידן. בפרס הסרט הטוב ביותר זכה הסרט "שבעה", שביימו האחים רונית ושלומי אלקבץ. חנה אזולאי הספרי זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר על משחקה בסרט. בפרס השחקן הטוב ביותר התחלקו משה איבגי ואלון אבוטבול – שניהם שיחקו בסרט "אצבע אלוהים".

הסרט נעשה כפרויקט הגמר בלימודיו של אלבום בבית הספר הדתי לקולנוע "מעלה", וזכה לאחרונה בפרס חביב הקהל בפסטיבל סרטי הסטודנטים, שנערך בסינמטק תל אביב.

(מתוך http://www.gogay.co.il/content/article.asp?id=7274)

הסיפור של שמעון אזולאי

"יצאתי מהארון בגיל 10. בגיל 22 התחתנתי עם סטרייטית שידעה שאני הומו. סיפרתי לה כבר בדייט הראשון"

קרא עוד »

התהום נפערת, אבל חוט מאיר של חסד משוך עליה

אתמול כתב יאיר שרקי ברגישות ובאומץ רב שהוא ״אוהב בנים ואוהב את הקדוש ברוך הוא״, ומאז הוא זוכה לתמיכה נרחבת ומרגשת | יודע האדם: כמה הייתי רוצה להמשיך להאמין בזה או בזה, כמה הייתי שמח אם הכל היה שונה

קרא עוד »

הרהור מתמשך ואסוציאטיבי בחוויית הגלות והחֲציּוּת שלי.

הייתי מוכנה לשלם מחירים ואכן שילמתי. מחירים כבדים מנשוא. אולם למחיר הגלות הרוחנית, לא הייתי מוכנה. אני טרם יודעת להכיל את התסכול כאשר זכרונות צפים, או געגוע לישיבה וללימוד התורה מגיע.

קרא עוד »

שתפו את המאמר