לעדכונים על פעילויות ואירועים:

הרב לבנון להומו נשוי: "אל תחשוף לאשתך נפילות שהיו לך בעבר"

הרב אליקים לבנון
הרב אליקים לבנון

ייתכן שהכותרת עושה עוול לרב לבנון כי השואל "כבר לא הומו" כמו שיטען הטוען, אבל הרב עצמו לא בירר מה מעמדו של השואל אלא בחר לענות תשובה חד-משמעית ובלי חילוקים. הרב לא מברר אם השואל קיים קשר חד-פעמי בלבד או כמה קשרים. הוא גם לא בודק כמה זמן היה הקשר ולפני כמה שנים היה הקשר המדובר. הוא גם לא מנסה להבין אם השואל עדיין "חוטא מהצד". הוא כלל לא מנסה לגשש מה לשעת השואל תהיה תגובתה של אשתו, ועוד עוד שאלות בסיסיות הנדרשות במענה לשאלה מורכבת ורבת משתנים שכזו.

כך שבמובן מסוים דווקא המשפט שמופיע בכותרת פחות חמור מהתשובה החד-ממדית עצמה.

לפניכם השאלה והתשובה המלאה. לשיפוטכם.

השאלה והתשובה - לחצו להגדלה
השאלה והתשובה - לחצו להגדלה

(קוממיות [מפורסם בתוך עיתון בשבע], גיליון 190, פרשת חוקת, ה' בתמוז תש"ע, 17.6.10)

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

3 תגובות

 1. נתי לרב לבנון: "רב יקר, חשוב להבין את הקו הדק שבין הנחיה רבנית-הלכתית לבין ייעוץ פסיכולוגי-זוגי-משפחתי. אנא הנח לתחומים שאינך בקי בהם, ושלח את השואלים לייעוץ מקצועי. אפילו לייעוץ על ידי שומרי תורה ומצוות. התחום הפרוץ הזה שבו רבנים מנסים להיות יודעי-כל ומביני-כל עלול להיות מסוכן והרה אסון."

  1. הרב אליקים לבנון עוסק בתחום זה באופן ספציפי ובתחומי משפחה חינוך ילדים וזוגיות קרוב לשלושים שנה, הציל מאות אם לא אלפי משפחות שהיו על סף פירוק טוטאלי, אני בעצמי התייעצתי ונעזרתי רבות, הרב מרדכי אליהו זצוק"ל היה מפנה דווקא אליו אנשים במצוקה ועד היום הרב לבנון מסייע ללא שום בקשה לתמורה פרסום או תשלום, אם בייעוץ ואם בהפניה לגופים המסייעים בתחום הפסיכולוגי הרפואי או הפיננסי.
   גדלותו של הרב אינה רק במישור התורני-הלכתי אלא גם ואפילו בעיקר בתחומי הייעוץ חכמת החיים והפסיכולוגיה בהם הוא משקיע את רוב יומו.
   בקיצור, לא כל מומחה צריך תואר דוקטור כמו שלא כל רב צריך זקן…!
   אני ממליץ בחום לכל המעוניינים לקבל יעוץ נכון אמיתי שורשי ויעיל לפנות לרב אליקים לבנון.

   1. אינני מכיר את הרב לבנון וגם לא את עצותיו. ע"פ תשובתו בעלון זה ניכרת התעלמות מוחלטת מהאישה ומעיקרון חשיבות השקיפות והאמינות במערכת זוגית לטובת שמירה על זוגיות יציבה. אפשר להסכים איתו ואפשר לחלוק עליו. אך, בניגוד לפסיקת הלכה בהם נטיית הרב הינה שלא להסביר את עצמו. כאן, במקרה של ייעוץ זוגי, חשוב שהרב יבהיר את הרווח ואת ההפסד שב-"פסיקתו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.