הרב לבנון להומו נשוי: "אל תחשוף לאשתך נפילות שהיו לך בעבר"

כמה מילים על תשובה שענה הרב בתשובה שפורסמה בשבת האחרונה
הרב אליקים לבנון
הרב אליקים לבנון

ייתכן שהכותרת עושה עוול לרב לבנון כי השואל "כבר לא הומו" כמו שיטען הטוען, אבל הרב עצמו לא בירר מה מעמדו של השואל אלא בחר לענות תשובה חד-משמעית ובלי חילוקים. הרב לא מברר אם השואל קיים קשר חד-פעמי בלבד או כמה קשרים. הוא גם לא בודק כמה זמן היה הקשר ולפני כמה שנים היה הקשר המדובר. הוא גם לא מנסה להבין אם השואל עדיין "חוטא מהצד". הוא כלל לא מנסה לגשש מה לשעת השואל תהיה תגובתה של אשתו, ועוד עוד שאלות בסיסיות הנדרשות במענה לשאלה מורכבת ורבת משתנים שכזו.

כך שבמובן מסוים דווקא המשפט שמופיע בכותרת פחות חמור מהתשובה החד-ממדית עצמה.

לפניכם השאלה והתשובה המלאה. לשיפוטכם.

השאלה והתשובה - לחצו להגדלה
השאלה והתשובה - לחצו להגדלה

(קוממיות [מפורסם בתוך עיתון בשבע], גיליון 190, פרשת חוקת, ה' בתמוז תש"ע, 17.6.10)

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו

היום צפיתי בראיון של הרב ארלה הראל מול הרב גיא אלאלוף, שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו, שהדיעה שלו, לטענתו, היא קונצזנוס בקהילה הדתית, שהעובדות שלו מוחלטות ולא ניתן מקום לספק, אז לגבי זה אין לי מה לומר כי אני בעצמי לא מכיר את פרטי עדותו – על כל אלה שהצליחו להשתנות, על ההומו הדתי שטוען שהוא נשמר מכל חוויה מינית, על אותו פסיכולוג שהחליט להתעלם מעדות החברים שהוא הביא לו, אני לא אטען שהוא טועה או מטעה, אני לא אטען לחוסר אמינות עדותו, אבל העמדה הבוטחת הזאת שהאמת אצלו שהוא יודע למסור את רצון ה בצורה פשוטה היא בעצמה מעידה על עובדותיו, על דיעותיו ועל גאוותו שמסנוורת אותו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר