הרב לבנון להומו נשוי: "אל תחשוף לאשתך נפילות שהיו לך בעבר"

כמה מילים על תשובה שענה הרב בתשובה שפורסמה בשבת האחרונה
הרב אליקים לבנון
הרב אליקים לבנון

ייתכן שהכותרת עושה עוול לרב לבנון כי השואל "כבר לא הומו" כמו שיטען הטוען, אבל הרב עצמו לא בירר מה מעמדו של השואל אלא בחר לענות תשובה חד-משמעית ובלי חילוקים. הרב לא מברר אם השואל קיים קשר חד-פעמי בלבד או כמה קשרים. הוא גם לא בודק כמה זמן היה הקשר ולפני כמה שנים היה הקשר המדובר. הוא גם לא מנסה להבין אם השואל עדיין "חוטא מהצד". הוא כלל לא מנסה לגשש מה לשעת השואל תהיה תגובתה של אשתו, ועוד עוד שאלות בסיסיות הנדרשות במענה לשאלה מורכבת ורבת משתנים שכזו.

כך שבמובן מסוים דווקא המשפט שמופיע בכותרת פחות חמור מהתשובה החד-ממדית עצמה.

לפניכם השאלה והתשובה המלאה. לשיפוטכם.

השאלה והתשובה - לחצו להגדלה
השאלה והתשובה - לחצו להגדלה

(קוממיות [מפורסם בתוך עיתון בשבע], גיליון 190, פרשת חוקת, ה' בתמוז תש"ע, 17.6.10)

אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות

בתור טרנסית בעצמי, שלמדה במוסדות דתיים, אין פה מקום לבלבול מדובר בביריונות. מדובר פה בקריאה לחרם. חרם וכעס שמופנה כלפי ילד שהדבר היחיד שהוא עשה לא נכון הוא להיות שונה. מדובר בתנועת נפש אלימה ואינפנטילית של כעס על האחר והשונה רק משום היותו שונה שכאשר היא נעישת בידי מבוגרים קל וחומר בעלי כוח פובלציסטי היא רצחנית. מדובר בהמון זועם שמשתלח בילד כי מה? כי הוא נולד אחרת?

קרא עוד »

התהום נפערת, אבל חוט מאיר של חסד משוך עליה

אתמול כתב יאיר שרקי ברגישות ובאומץ רב שהוא ״אוהב בנים ואוהב את הקדוש ברוך הוא״, ומאז הוא זוכה לתמיכה נרחבת ומרגשת | יודע האדם: כמה הייתי רוצה להמשיך להאמין בזה או בזה, כמה הייתי שמח אם הכל היה שונה

קרא עוד »

קוויריות במחשכים

הרכבת גולשת לתחנה ואני עולה, ושוב תפילה קטנה שאלוהים יעזור לי עם הנוער הירושלמי הקט הזה שלא חטא כי לא ראה קוויריות או שלא חטא שהסתובב ביום חמישי אחד במרכז העיר ונתקל בי. שאלוהים יעזור.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

3 תגובות

 1. נתי לרב לבנון: "רב יקר, חשוב להבין את הקו הדק שבין הנחיה רבנית-הלכתית לבין ייעוץ פסיכולוגי-זוגי-משפחתי. אנא הנח לתחומים שאינך בקי בהם, ושלח את השואלים לייעוץ מקצועי. אפילו לייעוץ על ידי שומרי תורה ומצוות. התחום הפרוץ הזה שבו רבנים מנסים להיות יודעי-כל ומביני-כל עלול להיות מסוכן והרה אסון."

  1. הרב אליקים לבנון עוסק בתחום זה באופן ספציפי ובתחומי משפחה חינוך ילדים וזוגיות קרוב לשלושים שנה, הציל מאות אם לא אלפי משפחות שהיו על סף פירוק טוטאלי, אני בעצמי התייעצתי ונעזרתי רבות, הרב מרדכי אליהו זצוק"ל היה מפנה דווקא אליו אנשים במצוקה ועד היום הרב לבנון מסייע ללא שום בקשה לתמורה פרסום או תשלום, אם בייעוץ ואם בהפניה לגופים המסייעים בתחום הפסיכולוגי הרפואי או הפיננסי.
   גדלותו של הרב אינה רק במישור התורני-הלכתי אלא גם ואפילו בעיקר בתחומי הייעוץ חכמת החיים והפסיכולוגיה בהם הוא משקיע את רוב יומו.
   בקיצור, לא כל מומחה צריך תואר דוקטור כמו שלא כל רב צריך זקן…!
   אני ממליץ בחום לכל המעוניינים לקבל יעוץ נכון אמיתי שורשי ויעיל לפנות לרב אליקים לבנון.

   1. אינני מכיר את הרב לבנון וגם לא את עצותיו. ע"פ תשובתו בעלון זה ניכרת התעלמות מוחלטת מהאישה ומעיקרון חשיבות השקיפות והאמינות במערכת זוגית לטובת שמירה על זוגיות יציבה. אפשר להסכים איתו ואפשר לחלוק עליו. אך, בניגוד לפסיקת הלכה בהם נטיית הרב הינה שלא להסביר את עצמו. כאן, במקרה של ייעוץ זוגי, חשוב שהרב יבהיר את הרווח ואת ההפסד שב-"פסיקתו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *