חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

אז מי האבא האמיתי?

תמיד שואלים אותנו, את דני ואותי, מי האבא של אוליבר. כלומר, לרוב הם שואלים אותנו יותר בנימוס - מי האבא הביולוגי?

נתנאל אזולאי


תמיד שואלים אותנו, את דני ואותי, מי האבא של אוליבר. כלומר, לרוב הם שואלים אותנו יותר בנימוס – מי האבא הביולוגי? ואני רואה עליהם שהם רוצים תשובה כאן ועכשיו; הם רוצים לדעת של מי הזרע, מאיפה היצור הזה שקוראים לו אוליבר-גבריאל הגיע, לאיזה אשכים הוא שייך, והם משתוקקים לדעת מי מבין שנינו – אבא ואבא – הוא האבא. וזה הזכיר לי שיש לנו חבר טוב כאן, מוסלמי, שגר כאן בברלין, נולד פה, דור שלישי כבר, גרמני לכל דבר. אבל תמיד כשהגרמנים ה״אמיתיים״, יעני הביולוגים (חיחי), פוגשים בו לראשונה, אז הם שואלים אותו – ״ מאיפה אתה?״, והוא משיב ״מברלין״, אז הם מתקפלים וזזים באי נוחות ושואלים, ״ חח כן, אבל כאילו נו – מאיפה ההורים שלך?״, אז הוא אומר להם שהם גם מברלין, ״ נולדו פה״ , ואז הם כאילו משתגעים ושואלים פתאום ״לא לא, אבל מאיפה אתם במקור במקור? ״, כי הסבא של הסבא של האמ אמא שלהם צמח מהאדמה כאן לפני יותר מאלף שנים, והוא עונה להם: ״תלוי את מי שואלים – דתיים יגידו שמהצלע של חווה, והיסטוריונים יגידו שכל בני האדם מקורם באפריקה – אז תבחרו מה שמתאים לכם״אז החלטנו לאמץ את התשובה של החבר, ובכל פעם כששואלים אותנו מי האבא הביולוגי, אנחנו כל פעם עונים תשובה אחרת ומבלבלים בין התשובות – פעם זה אני ופעם זה מדני. והם משתגעים מזה, משתגעים! אז הנה אני, אבא על אמת, מבחירה, במקור, בנפש, לאוליבר-גבריאל הקטן, שהיום חוגג שבעה חודשים ובדיוק יוצאת לו שן שגמרה לנו על הלילה

מצעד הגאווה בירושלים הוא לגיטימי כי ככה.

לפעמים ההסברה הכי טובה היא פשוט לא להסביר. אף אחד מעולם לא נדרש להסביר למה הוא הולך לקולנוע בציבור ולמה הוא אוכל פלאפל לצהריים בציבור כי אלה דברים יום יומיים שזכותו של כל אחד לעשות. גם ללכת ברחוב זה דבר יום יומי שזכותנו לעשות. ופעם בשנה אנחנו בוחרות לעשות את זה כולנו ביחד. ככה כיף לנו. ואם זה בא לך רע, אז מזל שאתה סתם בן אדם רגיל כמו כל אחד אחר ואף אחד לא מבקש את רשותך לצאת מהבית.

קרא עוד »

"רק שבועיים לפני שהתחתנתי סיפרתי לסבתא שאני הומו"

אני ואלוהים: "אני דתי. אף פעם לא היתה לי בעיה. אני באמת ובתמים מאמין שהבעיה היא לא בדת, אלא עם הדתיים. אני לא רואה שיש קונפליקט בין גאווה לבין התורה. לא כל המצוות וכל האיסורים קשורים אל כל אדם, כמו שהלכות שחיטה לא רלוונטיות לצמחוני.

קרא עוד »

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר