Search
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
Search

חברותא עומדת לצד הלהט"בים באוקראינה וברוסיה

חברותא עומדת לצד הלהט"בים באוקראינה וברוסיה

חברותא עומדת לצד הלהט"בים באוקראינה וברוסיה, שמעבר לאימת המלחמה גם נתונים בסכנת חיים עקב הרדיפה הלהט"בפובית הממוסדת באיזורים אלה. אנו מתפללים לשלומם ומנסים למצוא דרכים בהם נוכל לסייע. אנו קוראים לקהילה שלנו ליצור איתנו קשר אם יש דרך שבה נוכל לסייע.

ויחד עם כל עם ישראל, חברותא עוקבת בדאגה אחר מצב הקהילות היהודיות באיזורי הקרבות, וכולנו תקווה שהמצב יירגע ויאפשר להן לחזור ולחיות בשלום ובבטחה.

"עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל ואמרו אמן"

In the Ukrainian language>>

Ізраїльська організація релігійних ЛГБТ "Хаврута" висловлює солідарність з ЛГБТ-спільнотою в Україні та Росії, яка, окрім жахів війни, перебуває під подвійною загрозою через гомофобію російського режиму та насильство проти ЛГБТ. Ми молимося за їхню добру долю і намагаємося знайти способи допомогти. Ми закликаємо членів спільноти зв'язатися з нами, якщо потрібна наша допомога.

Разом з усім народом Ізраїлю "Хаврута" у тривозі стежить за становищем українських громадян і зокрема членів єврейських громад у зонах бойових дій. Ми усі сподіваємося, що незабаром військові дії припиняться, і всі народи зможуть жити у мирі та безпеці.

"Той, хто встановлює світ у висотах Своїх, Він пошле мир нам і всьому народові Ізраїлю, і скажемо – амінь".

In the Russian language>>

Израильская организация религиозных ЛГБТ "Хаврута" выражает солидарность с ЛГБТ-комьюнити в Украине и России, которые, помимо ужасов войны, находятся под двойной угрозой из-за гомофобии российского режима и насилия против ЛГБТ. Мы молимся за их благополучие и пытаемся найти способы помочь. Мы призываем членов сообщества связаться с нами, если требуется наша помощь.

Вместе со всем народом Израиля "Хаврута" с тревогой следит за положением украинских граждан и в частности членов еврейских общин в зонах боевых действий. Мы все надеемся, что вскоре военные действия прекратятся и все народы смогут жить в мире и безопасности.

"Устанавливающий мир в высотах Своих, Он пошлет мир нам и всему народу Израиля, и скажем – аминь"

"רק שבועיים לפני שהתחתנתי סיפרתי לסבתא שאני הומו"

אני ואלוהים: "אני דתי. אף פעם לא היתה לי בעיה. אני באמת ובתמים מאמין שהבעיה היא לא בדת, אלא עם הדתיים. אני לא רואה שיש קונפליקט בין גאווה לבין התורה. לא כל המצוות וכל האיסורים קשורים אל כל אדם, כמו שהלכות שחיטה לא רלוונטיות לצמחוני.

קרא עוד »

החלומות שהיו לי התרסקו ומצאתי את עצמי בודד ושבור

אני לא מאשים, לא אותה ולא אותי. גם לא את הממסד הדתי, על אף שאם הדברים היו אחרת הרבה מאד כאב היה יכול להיחסך. אני רק מבקש שתאמינו. שתאמינו לה, שתאמינו לי. את המחיר שלי אני כבר שילמתי, אין לי מה לעשות עם זה ואין לי טעם להאשים את המציאות שהייתה יכולה להיות אחרת. אני רק מקווה שעוד אנשים לא יעברו בגיהינום הזה. אל תתנו לזה לקרות בקלות דעת ואל תטיפו מוסר ואידיאולוגיה לאלו שיישאו את כאבם לבדם.

קרא עוד »

הרהור מתמשך ואסוציאטיבי בחוויית הגלות והחֲציּוּת שלי.

הייתי מוכנה לשלם מחירים ואכן שילמתי. מחירים כבדים מנשוא. אולם למחיר הגלות הרוחנית, לא הייתי מוכנה. אני טרם יודעת להכיל את התסכול כאשר זכרונות צפים, או געגוע לישיבה וללימוד התורה מגיע.

קרא עוד »

יציאת מצרים הפרטית שלי

עכשיו כשפסח נגמר אני יכול להגיד שעשיתי יציאת מצרים פרטית משלי. ניקיתי כל פיסת חמץ מהלב, ואני מוכן לשלב הבא. לכל חג ביהדות יש סימן משלו, משהו ללמוד ממנו. הפסח הזה, בערב חג שני של פסח, רגע לפני קריעת ים סוף, ישבנו- עידן, הבנזוג שלי, רועי- חבר שהוא יאחתי על מלא ואני- ויצאנו ביחד ממצרים, כל אחד משלו וכולנו יחדיו.

קרא עוד »

"מי שמפחד לחזק את שרקי ולעשות לו לייק של אמפתיה, חושש מן הטאבו המגזרי"

נציגי הציבור שמפחדים להביט במראה ששרקי מעניק להם – ישלמו מחיר אלקטורלי כשהנוער ירגיש שמנהיגותם מאבדת רלוונטיות. כשם שעזבו צעירי ש"ס ואגודה אל חיקו של בן גביר, יעזבו צעירים נוספים מפלגות נוספות שלא יישרו קו עם המאה ה־21, ועם הפוסט המכונן של מי שבסך הכל רוצה להיות אבא בשולחן שבת.

קרא עוד »

שתפו את המאמר