חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

חברותא עומדת לצד הלהט"בים באוקראינה וברוסיה

חברותא עומדת לצד הלהט"בים באוקראינה וברוסיה

חברותא עומדת לצד הלהט"בים באוקראינה וברוסיה, שמעבר לאימת המלחמה גם נתונים בסכנת חיים עקב הרדיפה הלהט"בפובית הממוסדת באיזורים אלה. אנו מתפללים לשלומם ומנסים למצוא דרכים בהם נוכל לסייע. אנו קוראים לקהילה שלנו ליצור איתנו קשר אם יש דרך שבה נוכל לסייע.

ויחד עם כל עם ישראל, חברותא עוקבת בדאגה אחר מצב הקהילות היהודיות באיזורי הקרבות, וכולנו תקווה שהמצב יירגע ויאפשר להן לחזור ולחיות בשלום ובבטחה.

"עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל ואמרו אמן"

In the Ukrainian language>>

Ізраїльська організація релігійних ЛГБТ "Хаврута" висловлює солідарність з ЛГБТ-спільнотою в Україні та Росії, яка, окрім жахів війни, перебуває під подвійною загрозою через гомофобію російського режиму та насильство проти ЛГБТ. Ми молимося за їхню добру долю і намагаємося знайти способи допомогти. Ми закликаємо членів спільноти зв'язатися з нами, якщо потрібна наша допомога.

Разом з усім народом Ізраїлю "Хаврута" у тривозі стежить за становищем українських громадян і зокрема членів єврейських громад у зонах бойових дій. Ми усі сподіваємося, що незабаром військові дії припиняться, і всі народи зможуть жити у мирі та безпеці.

"Той, хто встановлює світ у висотах Своїх, Він пошле мир нам і всьому народові Ізраїлю, і скажемо – амінь".

In the Russian language>>

Израильская организация религиозных ЛГБТ "Хаврута" выражает солидарность с ЛГБТ-комьюнити в Украине и России, которые, помимо ужасов войны, находятся под двойной угрозой из-за гомофобии российского режима и насилия против ЛГБТ. Мы молимся за их благополучие и пытаемся найти способы помочь. Мы призываем членов сообщества связаться с нами, если требуется наша помощь.

Вместе со всем народом Израиля "Хаврута" с тревогой следит за положением украинских граждан и в частности членов еврейских общин в зонах боевых действий. Мы все надеемся, что вскоре военные действия прекратятся и все народы смогут жить в мире и безопасности.

"Устанавливающий мир в высотах Своих, Он пошлет мир нам и всему народу Израиля, и скажем – аминь"

ללא שם / י' מחיפה

הפכתי עולמות והצלחתי! השגתי תרומה של 100 ציציות לפי דרישת הרב. כשהבאתי את הציציות, יצא לי משפט שעד עכשיו אני לא מאמין שאמרתי אותו

קרא עוד »

"החלטתי שאני חולמת לו עתיד, וזה קרה די מהר שהוא מצא אחרי זה בן זוג"

רגע לפני יום הכיפורים, התארחה צפרירה ווקר, אמא דתיה לשלושה בנים הומואים, בתכנית חשבון נפש עם מרב בטיטו. צפרירה שיתפה בקשיים, במורכבות הקבלה וההכלה, ובתהליך התשובה הקשור אליהן.

קרא עוד »

משהו קטן על ״סערת הדוריטוס״

משהו קטן על ״סערת הדוריטוס״ (לא זאת שבקיבה שלי במקום ארוחת ערב פעמיים בשבוע), שהוא בעצם משהו קטן וחשוב על הומופוביה גם בכל סערה אחרת.

קרא עוד »

שלום צ’אט ג’י פי טי, תוכלי לספר לי בבקשה מהי הומופוביה?

כמו שצ’אט ג’י פי טי אמרה, יש קשר מובהק בין דתות לבין הומופוביה. ספציפית, יש קשר מובהק בין היהדות לבין הומופוביה. לפני כשנה פרסמתי ב”התקופה” את המסה “כה אהבו חכמינו”, שעסקה בדרך שבה היהדות המסורתית פירשה את סיפור רבי יוחנן וריש לקיש בנהר הירדן. משפט הפתיחה הפלרטטני של ריש לקיש: “יופיך לנשים”, שאותו ניתן להבין בקלות כ”אתה יפה כמו בחורה” פורש לאורך ההיסטוריה היהודית כ”חשבתי שאתה אישה”, כי לא ייתכן שדמות נכבדה כל כך, הנמנית על חבורת הרבנים המכונה “חז”ל”, תהיה אדם שנמשך לגבר. אבל הסיפור קורע הלב של שני החכמים הוא סיפור אהבה רומנטי, ועוד כזה שנגמר בטרגדיה, אולי כדי להזהיר את מי ששוקל להתאהב בגבר.

קרא עוד »

שתפו את המאמר