סיכום: ארוחה עם חברותא

הפיילוט עבר בהצלחה מרובה, ואנו גאים להציג את "ארוחה עם חברותא". קובי: היה דיון מוצלח ומפרה. אוריה: דף המקורות הוסיף מאוד לארוחת השבת והביא אותנו לדיון מעניין. רוצים להצטרף גם? כל הפרטים כאן.

community meal

מה זה ארוחה עם חברותא?
כבר עושים ארוחת שבת? בואו להכניס תוכן לארוחה!

פעם בארבעה שבתות נשלח (לנרשמים) במייל דף מקורות כפי שמופיע כאן, כל מה שיש לעשות הוא להדפיס אותו ולהביא אותו איתכם לארוחה. ניתן לקרוא את כולו בבת אחת או בחלקים לענות על השאלות המופיעות או ליצור דיון משלכם, הקדישו לכך כמה זמן שתבחרו.

אחרי שבת, ספרו לנו איך היה!

תגובות מהמשתתפים בפיילוט:

אוריה:

דף המקורות הוסיף מאוד לארוחת השבת והביא אותנו לדיון מעניין. הוא השתלב בצורה אורגנית בשיחה וגרם לי בעיקר לחשוב על הדברים מנקודת מבט חדשה, על מקומו של הפרט מול החברה ושל החברה מול הפרט.

קובי:

הייתי סקפטי בהתחלה, כי אני לא אוהבים להתדיין על דברי תורה בשולחן שבת , זה התחיל ככה שהקראנו את הקטע הראשון ואז השאלות. אבל הופתעתי וזה היה מאוד מעניין, והדיון זז למקומות שונים.

אני אמרתי שהמתנגדים לנו יגידו שאנחנו הם אלו שמטביעים את הספינה. כאשר קראנו את הקטע השני הגענו לשיח זהויות וזה שאנשים מתעניינים רק בזהות של עצמם , ובשאלה האם יש חופש למציאת זהות אישית.

היה דיון מוצלח ומפרה ולא הגענו למסקנות אופרטיביות. אם אני צריך לסכם דיברנו בעיקר על המשל והנמשל כל אחד על פי נקודת מבטו.

נתנאל:

היה מעניין, העלנו הרבה נושאים, הייתי אומר שהסכמנו ולא הסכמנו.

כשקראנו את הקטע הראשון אחד המשתתפים אמר שמהקטע הרבנים הם אלו יפנו אלינו, הקהילה להט"בית אצבע מאשימה ואנו נפנה אותה אליהם, ואני אמרתי שהמבט צריך להיות דווקא פנים קהילתי, להעלות לדיון איך אנו מתנהגים אחד כלפי השני בתוך המרחב הלהט"בי. לדוגמא באתרי הכרויות, אי אפשר להגיד מה אכפת לך מה אני עושה עם האנשים שסובבים אותי כי כל דבר משפיע. כנ"ל לגבי מין לא מוגן, אי אפשר להגיד זה לא צריך להפריע לאף אחד.

דווקא שקראנו את הקטע השני שלכאורה תומך בדברי, איתו לא הסכמתי, אני טענתי שאדם לא יכול להאשים את הצד השני ב-"למה הוא לא מתעניין בי" – אם יש לך מה להגיד , תגיד את זה.  הדיון העלה נושאים מעניינים כגון ערבות הדדית, האם אני בתור דתי אחראי על תג מחיר? זהות חברתית מול זהות אישית.

אשמח להשתתף שוב בתוכנית זה היה מאוד נחמד.

הצטרפו גם אתם ל"ארוחה עם חברותא" על ידי הרשמה לרשימת התפוצה: Info@havruta.org.il

רשמו בנושא "הרשמה לארוחה עם חברותא"

נתראה בפעם הבאה: פרשת תולדות, ב' כסלו 14 לנובמבר

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *