כנס: האם היהדות הומופובית?

פאנל על השאלה "האם היהדות הומופובית?" מפי דוברים מעולם ההלכה ומהאקדמיה

משתתפי הפאנל:

הרב סטיב גרינברג – הרב גרינברג יצא לראשונה מהארון בישראל בשנת 1999 במסגרת מאמר בעיתון "מעריב" שכותרתו "לשם זוגיות". הרב גרינברג היה גם שותף ביצירת הסרט התיעודי "לפניך ברעדה" (2001) שיצר טלטלה בעולם היהודי. ספרו '"עם אלוהים ועם אנשים: הומוסקסואליות במסורת היהודית" יוצא לאור בעברית בימים אלו ממש!

ד"ר אריאל פיקאר – עמית מחקר ומנהל חינוכי של תכנית בארי במכון שלום הרטמן. הוא בוגר ישיבת הר עציון, שם למד במשך תשע שנים והוסמך לרבנות על ידי הרבנות הראשית לישראל. בשנת תשע"ב הוציא פיקאר את ספרו: "הלכה בעולם חדש".

גב' חנה פינחסי – דוקטורנטית במחלקה למגדר באוניברסיטת בר אילן, מחקרה מתמקד במדרש. היא מנחה את הבית המדרש "חידר משלך" במכון שלום הרטמן, כותבת בעיתונות, בכתבי עת ובעלת טור ב-YNET בנושאים פמיניסטיים. כמו כן היא דוברת בהתנדבות של "קולך", ארגון נשים דתי ופמיניסטי.

ד"ר רוחמה וייס – למדה בבית ספר חורב, שירתה בשירות לאומי כקומונרית בבני עקיבא. למדה תלמוד ומחשבת ישראל לתואר ראשון באוניברסיטה העברית, למדה תואר שני במדעי היהדות בית המדרש ללימודי היהדות, של התנועה המסורתית בירושלים. את עבודת הד"ר כתבה באוניברסיטה העברית בירושלים בנושא המזון והסעודה בספרות חז"ל.

את הפאנל ינחה יו"ר חברותא דניאל יונס.

מתי? יום שלישי, כ' באייר תשע"ג, 30/04/2013, בשעה 19:00.

איפה? בצריף הנשיא, יד יצחק בן-צבי, רח' אברבנאל 12, ברחביה, ירושלים.

מדובר באירוע רב משתתפים ופתוח לקהל הרחב.

לדף האירוע בפייסבוק לחץ כאן

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *