פאנל הבחירות של חברותא בירושלים… גם לנו יש מה לשאול!

או-טו-טו מתקיימות הבחירות לכנסת והעניינים מתחממים... הרבה מפלגות וחברי כנסת בהווה ולעתיד מחזרים אחרי הקהילה ההומו-לסבית, אבל דווקא במפלגה שחלק מחברי חברותא רואים בה בית, אין אף אחד בבית... מה לנו, כהומואים, יש להגיד? מה לנו, כדתיים, יש להגיד? למי להצביע? ולמה צצים תאים גאים בכל מפלגה? • סיכום מאת קובי הנדלסמן

elections

הימים בישראל ימי בחירות. כל קבוצה, מגזר ועדה מתכנסת ובוחרת את הנציגים שלה: החרדים – יהדות התורה, יוצאי עדות המזרח – ש"ס, הסוציאסליסטים – עבודה, עולי ברית המועצות לשעבר – ישראל ביתנו. הדתיים יצביעו לבית היהודי. למי נצביע, אנחנו – הקהילה הלהט"בית? מרצ שעשתה ועושה למען הקהילה? יש עתיד – שאמירותיו של מספר 2 במפלגה, רב בישראל, מסברות מאוד את אוזנינו? הליכוד או העבודה עם הרצון הטוב של כל אחת מהן?

ולמי נצביע – אנחנו – קהילת ההומואים הדתיים? זה כבר קצת מסבך את העניינים.

לשם כך התכנסנו בחברותא לפאנל בחירות צנוע. זה לא היה פאנל בחירות מסורתי, שבו מכל מפלגה יושב נציג. הזמנו את ראשי התאים הגאים בתי המפלגות הגדולות – הליכוד והעבודה – לשיחה ערה ומעניינת אך גם לשאלות נוקבות. בעיקר רצינו לראות וללמוד האם יש דבר כזה "פוליטיקה גאה", איך היא פועלת ולאן היא צועדת.

הפאנל נערך בירושלים. התכנסנו כ-40 איש לשמוע את ראשי התאים הגאים של העבודה והליכוד: יו"ר משותף של התא הגאה בעבודה דן סלייפר, ויו"ר גאווה בליכוד ד"ר אוון כהן.
הנחה את הכנס בחינניותו האופיינית יו"ר חברותא דניאל יונס. הוא נתן לכל צד לפתוח בפריסת משנתו הפוליטית-גאה, ולאחר מכן עברנו לשלב "השאלה הזהה" כדי לנסות ולחדד את ההבדלים שבין שני הצדדים.
בשלב שלאחר מכן ניסה כול נציג להסביר את עמדתו ועמדת מפלגתו בשלל נושאים, החל מעשיה למען הקהילה הלהט"בית בכנסת וכלה בעמדות מדיניות/כלכליות.
כול דובר הגן על עמדת מפלגתו בלהט, אך לא נירשמו וויכוחים יוצאי דופן בין שני התאים.

…אז אולי אין בינינו כל כך הרבה הבדלים?

לסיכום, היה מהנה ומחכים. שמחתי להתעניין ולשמוע ממה שיש לשני הנציגים של התאים הגאים בשתי המפלגות הגדולות בישראל להגיד, ומעל הכל כולי תקווה שתאים אלו, והתאים האחרים כמובן, יוכיחו את עצמם ב-4 השנים הקרובות ובעתיד.

הפאנל התקיים ביום ראשון, 6.1.2013 בהנחיית יו"ר חברותא דניאל יונס, ובהשתתפות היו"ר המשותף של החוג הגאה בעבודה – דן סלייפר, ויו"ר "גאווה בליכוד" – ד"ר אוון כהן.

לאירוע בפייסבוק

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *