קבוצות הנוער הדתיות של איגי פותחות שנת פעילות!

בואו לשמוע על איגי דתי, קבוצות הנוער והצעירים של ארגון נוער גאה בשיתוף חברותא * אם אתם בני 15-18 או 18-23 יש לנו קבוצה חברתית ממש בשבילכם! * בנ"ע, המודל ההומואי

igy_datiim

מי אנחנו?

בתחילת שנת תש"ע החלו לפעול באיגי (ארגון נוער גאה) שלוש קבוצות חדשות שטרם נראו כמותן בארץ – קבוצות לנוער להט"בי דתי:

 • קבוצת בנים צעירה (לבני 15 עד 18)
 • קבוצת בנים בוגרת (לבני 18 עד 23)
 • קבוצת הבנות (לבנות 15 עד 23)

הקבוצות פועלות בשיתוף פעולה עם ארגוני הלהט"ב הדתיים חברותא, בת-קול ותהל"ה.

רוצים לבוא?

ההזמנה לפתיחת שנת הפעילות של איגי - לחצו להגדלה
ההזמנה לפתיחת שנת הפעילות של איגי – לחצו להגדלה

הקבוצות מיועדות למי שחי בעולם הדתי (חרדים/דתיים/מסורתיים) ולמי שמרגיש קשור לעולם הזה (דתל"שים/מתוסבכים), שהם הומואים, לסביות, ביסקסואלים או טרנסג'נדרס או שהם מתלבטים בנוגע לזהותם המינית. אז אם אתם מרגישים שמקומכם איתנו – אתם יותר ממוזמנים להצטרף!

למי הקבוצות לא מיועדות? למי שהדת לא מהווה חלק ממנו, למי שלא בא מהעולם הדתי ולמי שמילים כמו "חוק הדתיים השלובים", "שמירת הלשון" (וזה לא גס!) או "רינת ישראל" נשמעים כמו סינית בשבילו.

מה עושים שם?

המפגשים נערכים במתכונת של פעילות תנועת נוער – סבב היכרות, פעילות המעלה נושא למחשבה, דיון אודות הנושא ופעילות סיכום. המפגשים נערכים באווירה פתוחה המקבלת כל אחד באשר הוא, ומאפשרת לכם להסיר לשעה קלה את המסכות ופשוט להיות עצמכם. אפשר לדבר בלי לפחד מה יגידו ומה יחשבו, ואפשר רק להקשיב.

מתי ואיפה נפגשים?

חניכי קבוצת הנוער בארץ אחרת
חניכי קבוצת הנוער בארץ אחרת

כל קבוצה נפגשת פעם בשבועיים, ביום קבוע (נשתדל שקבוצת הבנים הבוגרת לא תתנגש עם פעילויות של חברותא, וקבוצת הבנות לא תפגש במועד של פעילויות בת קול). הפגישות נערכות בתל אביב במקום בטוח, דיסקרטי ונעים, שאינו מזוהה עם הקהילה ההומו-לסבית, או עם משהו בכלל.

בשביל לדעת בדיוק איפה ומתי המפגשים יערכו, צריך ליצור קשר מדריך מהקבוצה שלכם. בדומה לכל הקבוצות של איגי הפרטים על המקום המדוייק לא יפורסמו באינטרנט, גם לא בהמשך (דיסקרטיות כבר אמרנו?). אבל אל תהססו ליצור קשר עם המדריכים – הם ממש חמודים. בדקנו.

המדריכים

לכל קבוצה צמד מדריכים/ות שעברו הכשרה במערך ההדרכה בארגון איגי, ועובדים תוך ליווי צמוד של הצוות המקצועי באיגי. המדריכים מגיעים מהעולם הדתי – החל מהעולם החרדי ועד הכיפה הסרוגה. הם בוגרי אולפנות, ישיבות תיכוניות ותיכונים דתיים, וביניהם קצינים, בוגרי ישיבות הסדר ושירות לאומי. שילובי המדריכים בכל קבוצה מאוזן, ומאפשר לכל בן/בת נוער למצוא – אנו מקווים – מדריך מעולמו.

צרו קשר – אנחנו כאן בשבילכם (באמת!)

קבוצת הבנות:

 • רחל פרידמן – 0546300432
 • אריאלה שפירא – 0524040858
 • Dvora.z@igy.org.il
קבוצת הבנים הצעירה(15-18):
 
קבוצת הבנים הבוגרת(18-23):
 

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

9 תגובות

 1. מהיכרות שלי את החניכים – כולם אורתודוכסים. בכלל מצחיק להשתמש בביטוי הזה כאן בארץ, כשרובם המוחלט של הדתיים לא טורח לציין את המילה "אורתודוכסי" לצד הכיפה שלו. אמנם אחד המדריכים גם פעל במסגרת התנועה המסורתית, אבל אין שום קשר בין זה לבין פעילויותיה של הקבוצה. תבוא ותראה. הכי פשוט!

  1. שלום,

   לצערנו המפגשים של קבוצות הנוער הם עד גיל 23 בלבד.

   החל מגיל 24 ניתן להגיע למפגשים החודשיים של חברותא כמו כן לקבוצת המטיילים (מומלץ מאוד!!!)

 2. פעילות מבורכת. הצעה – המינוח "מתוסבכים" לדעתי אינו במקום. כדאי אולי להחליף במשהו כמו "מתלבטים" או כל דבר אחר ללא קונוטצייה שלילית

 3. נתי חבל שאתה סתם אומר.
  כמו במפגשי חברותא, יש יותר דתלשים מכאלה שאפשר לכנות אורתודוקסים (אם כי לא אהובה עלי הפלגנות הלא-הכרחית ברוב המקרים הזו). וטרחתי להגיע לשניהם.
  אולי צריך לחשוב למה זה, ולמה למרות כל הדיבורים על זה שהיום הדור אחר – הקבוצות האלו לא מדברות להרבה אנשים. כמו לכל החמישה שידעתי עליהם (והם לא עלי) כשלמדתי בהסדר, וכמו לעוד כמה עשרות בחורים דתיים שיצא לי להכיר בדרכים אלו ואחרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *