תמיד מרגשת נקודת המבט מהצד

אפשר היה לראות את הפנים הנרגשות של ארז ברוכי כשנכנס למפגש האחרון שלנו בקשת הסרוגה הירושלמית.

אפשר היה לראות את הפנים הנרגשות של ארז ברוכי כשנכנס למפגש האחרון שלנו בקשת הסרוגה הירושלמית.

ארז היקר, שבא להעביר לנו בהתנדבות שיחה לכבוד יום המשפחה ולספר את סיפורו האישי, הקדים מעט. הוא פתח את הדלת והופתע לגלות חדר מלא מצד לצד ב24 בחורים חברי הקהילה הדתית הגאה. הוא הצטרף בדיוק כשהיינו באמצע סבב שיתופים על אירועי השבוע.

תמיד מרגשת נקודת המבט מהצד, שמגלה כמה לא מובן מאליו מרחב השייכות וההכלה שיצרנו יחד כאן בעיר הקודש. מרחב המאפשר לכל אדם להחזיק בזהויות השונות שלו, להרגיש נורמלי ואהוב ולהעז לחלום על עתיד.

הלוואי שיכולתם לחוות בעצמכם!

אני לא מוכן יותר לשקר. לחייך ולהגיד שהכל סבבה כששואלים איך היה בצבא, אני היום כבר לא חיי בפחד, אני חיי בכעס ואני לא אשתוק.

* לחברה שנעלו אותי מחוץ לחדר בגשם, בשלוש בלילה, כי פחדו שההומו שאיתם בחדר יגע בהם: אני מקווה שתגבשו לעצמכם זהות מורכבת ועשירה, כזאת שלא מבוססת ורק על גבריות רעילה ווסאח של יחידה מובחרת ותפסיקו להרגיש שהומו ששוקל 60 קילו מאיים לכם על הקיום.

קרא עוד »

יום הבחירות

מה יעשה אדם הרוצה לרסן את מערכת המשפט, להעלות את המיסוי על עשירים, להנהיג את שיטת השוברים במערכת החינוך, לתת לכל אדם תחת שלטון ישראל זכות הצבעה לפרלמנט, אך למסד בחוק את זהותה התרבותית היהודית העברית של המדינה, כך שהיא תתמוך כלכלית במוסדות תרבותיים תורניים בלי קשר לחלקם באוכלוסייה של יהודים שומרי מצוות? היש לאדם כזה מפלגה להצביע לה? בעייתו שלו ובעייתו של הלהט"ב הדתי אינן שונות מבחינה פוליטית כלל וכלל

קרא עוד »

הייתי מחכה שכולם יירדמו.

הייתי מחכה שכולם יירדמו.
ואז הייתי פותח את הארון, שולף ז׳קט אפילו בקיץ, מתגנב לדלת, חומק בזהירות,
ונפלט לחסדי הרחוב.

קרא עוד »

שתפו את המאמר