חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

תומכים בחברותא ומקבלים החזר מס

שנת המס מגיעה לסיומה וזה הזמן שלך לתרום. תורמים עכשיו לחברותא ומקבלים החזר המוכר במס לפי סעיף 46

בתום שנת המס 2021, אנו יכולים לומר בשמחה – תכלה שנה וקללותיה וברכותיה, תחל שנה וברכותיה. משבר, כידוע, הוא הכינוי המקראי למקום שבו מתרחשת הלידה – כך אומר חזקיהו לישעיהו: "כִּי בָאוּ בָנִים עַד מַשְׁבֵּר וְכֹחַ אַיִן לְלֵדָה" ומכך אנו לומדים שאם יש כח ללידה, אפשר לצמוח מתוך המשבר.

לחברותא יש כח ללידה, כח להצמיח, כח לצמוח, כח לגדול ולהתפתח.

תנופה

גם בעת הבידודים והסגרים, הקבוצות שלנו פעלו – בזום, במתכונת תו סגול או ירוק, בהתמדה ובהתרחבות. כעת הזאת יש לנו 14 קבוצות מסוגים שונים ברחבי הארץ, וכעת חיה – עוד יותר.

גם סוג המענים שאנו מציעים הולך ומתגוון. בשנת 2021 הציעה חברותא, לראשונה בתולדותיה, מענים טיפוליים לחברי הקהילה הזקוקים להם. בתמיכתה הנדיבה של קרן שוסטרמן, שילמה חברותא על יותר מ-80 פגישות עם אנשי מקצוע – פסיכולוגים ועובדים סוציאליים. חלק מן הפגישות הללו נועד לתת מענה מקצועי למתנדבים ולמדריכים, וחלקן נועד לתמוך באוכלוסיות שבשל מצבן הכלכלי נדרשו לסיוע במימון טיפול שנצרכו לו.

אנו גאים לומר שלאורך שנת 2021 לא רק שימרנו את הקיים בשעת מגיפה עולמית, אלא אף התרחבנו והתמקצענו. התהליך המבורך הזה מצריך צוות, וגם בתחום הזה אנו שמחים לספר על עשייה רבה. הגענו לשתי אבני דרך, לראשונה בתולדות חברותא, בשנת 2021: מינוי מנכ"ל, וסמינר הכשרה לצוות המתנדבים.

שבת חברותא

וואו.
אין מילים לתאר מה שהיה בשלומי השבת.
150 חברי חברותא מכל רחבי הארץ עשו יחד שבת להט"בית ודתית. אם לא הייתם, פספסתם. חד משמעית.

סמינר הכשרה ראשון

בראשית חודש נובמבר ערכנו סמינר הכשרה למתנדבי חברותא. המתנדבים שמעו על תולדות הקהילה הגאה; על תולדות חברותא; על מטרות העמותה וערכיה; על הקוד האתי שלה ועוד. 

נתח נכבד מן הסמינר הוקדש לסדנת מוגנות בהנחיית ד"ר יונתן פיאמנטה ממכון חרוב.

מנכ"ל ראשון

לראשונה בתולדות חברותא, מינה הוועד המנהל מנכ"ל לארגון- נתנאל שלר. נתנאל נכנס לתפקידו בחודש מאי.

נתנאל, משפטן בהכשרתו, מי ששימש כרכז הדיגיטל של חברותא וגם כדובר של ארגוני הקהילה הדתית הגאה, בת קול, שב"ל וחברותא, ונבחר לתפקיד לאחר תהליך מיון ארוך.

מינוי המנכ"ל בא לענות על הצורך הגדל והולך בפעילויותיה של חברותא, וברצון להתמקצע ולהתרחב.

המרכז למאבק בהמרה

הקמנו את המרכז למאבק בהמרה בשיתוף המרכז הגאה בתל אביב-יפו,  שיאגם את כלל המאמצים הקהילתיים בנושא המאבק בהמרה, ויתמקד במתן מענה ייחודי לכל ההיבטים בו, ממתן שירות וסיוע לפונים ועד קידום המדיניות הציבורית בנושא ההמרה והחקיקה נגדה.
חנכנו את המרכז בבית שגריר בריטניה בישראל באירוע חגיגי שכלל אנשי ציבור ופעילים במאבק.

קמפיין "גוגל אומרת לא ל'טיפולי' המרה"

ניהלנו את קמפיין 'אומרים לא 'לטיפולי' המרה" בשיתוף האגודה למען הלהט"ב וגוגל ישראל. הסרטון יצר הדים רבים וכבר הגיע לקרוב ל-3 מליון צפיות ביוטיוב ובפייסבוק, פורסם ברשתות חברתיות ובשלטי חוצות באיילון.

באמצעות הסרטון העלנו לשיח את נושא 'טיפולי' ההמרה. את הקמפיין סיקרו עשרות אתרי חדשות מובילים ותוכניות טלויזיה ואת הסרטון שיתפו ידוענים ומשפיענים רבים.

#לייבחירות

רגע לפני הבחירות, השקנו בחברותא (בשיתוף בת קול) את פרויקט '#לייבחירות'. בכל ערב, אירחו פעילות הארגון בשידור חי מועמד.ת לכנסת, לשיח על זכויות בקהילה הגאה, אג'נדה פוליטית ומה שביניהן.

חברותא נפגשת עם שרים וחברי כנסת

חברותא ממשיכה להיאבק למען זכויות הקהילה שלנו: גיור ילדי פונדקאות, המאבק ב'טיפולי' המרה, המאבק בחסימת המדיה ומספרי הטלפון של חברותא בטלפונים ובמסננים הכשרים ובהפניית התקצוב הקיים לפעילויות חברתיות גם לציבור הדתי. בין היתר נפגשנו השנה עם השרה לשיוויון חברתי, מירב כהן, שר הרווחה מאיר כהן, שר התקשורת, יועז הנדל, חה"כ איתן גינזבורג, חה"כ יוראי להב הרצנו ועוד.

חברותא מגדילה את השיח על 'טיפולי' המרה

קורבנות 'טיפולי' המרה המתנדבים בחברותא העבירו 23 הרצאות במקומות מרכזיים בהם מועצות מקומיות, גוגל ישראל, משרד הכלכלה, מעגלי 'דרך שירה בנקי', חברות ועוד

מסיבותא

ב-25.08.21 חגגנו את ראש השנה בהרמת כוסית לרגל השנה העברית החדשה והמשכנו למסיבה מהממת שכללה עשרות משתתפים מהקבוצות שלנו, מוסיקה טובה ומינגלינג

סיום מסכת

סיימנו מסכת עירובין במניין והיה מאוד נחמד וטעים במתחם התחנה. חברותא מקיימת מפגשים, חד פעמיים או קבועים, של לימוד תורה, משנה, גמרא, הלכה, מחשבת או מוסר- בע"ה לאחר החגים יתקיימו מפגשים זומיים/ פיזיים של קבוצת הלימוד שלנו.

עם הפנים קדימה:

גיוס בעלי תפקידים חדשים

חברותא ממשיכה לגדול ולהקים קבוצות נוספות ברחבי הארץ, ולגייס בעלי תפקידים נוספים במגוון תחומים.

הקבוצה החרדית

סוגרת שנה של פעילות מדהימה, וחברותא גאה לתת מענה לציבור הזה. בע"ה, עם הביקוש הגובר, נתעתד לפתוח קבוצות נוספות.

כדי שכל זה יצליח וימשיך לצמוח אנחנו זקוקים לעזרתך!
ניתן לתרום דרך ה- Paypal או בהעברה בנקאית. התרומה מוכרת במס, סעיף 46(א)
או באמצעות העברה בנקאית:
חברותא – הומואים דתיים (ע"ר), בנק יובנק (26) סניף 262 חשבון 418870

משהו קטן על ״סערת הדוריטוס״

משהו קטן על ״סערת הדוריטוס״ (לא זאת שבקיבה שלי במקום ארוחת ערב פעמיים בשבוע), שהוא בעצם משהו קטן וחשוב על הומופוביה גם בכל סערה אחרת.

קרא עוד »

קיבלתי אות הוקרה מעיריית תל אביב

אני אגיד שבהתחלה כששמעתי שיביאו לי אות הוקרה הייתה לי התלהבות מטורפת שמלווה בפחד. הייתי בכזה ״מה לעזאזל״. אט אט במשך השבוע התודעה הזו השתנתה להתלהבות טובה שמלווה בתחושה של ״איזה כיף שרואים אותי. איזה כיף שמעריכים את זה.״

קרא עוד »

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר