חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

תגובת הארגונים הטרנסים

אנו מצפים ממשרד החינוך וממשלת ישראל להגן על זכויותיהם של כל ילדי ישראל, בכלל זה זכותם של ילדים טרנסים להכרה במגדר שלהם וזכותם לשוויון בחינוך - זכויות המעוגנות בחוק זכויות התלמיד האוסר על אפלייה בשל זהות מגדרית

תגובת הארגונים הטרנסים – מעברים לקשת הטרנסית, פרויקט גילה להעצמה טרנסית וברית הלביאות:

"לא יעלה על הדעת שמשרד החינוך וממשלת ישראל יכנעו לאיומים של קבוצת שוליים ויפעלו בהתאם לדרישותיה, כנגד רצון הילד, ובניגוד לטובתו כפי שקבעו הוריו וגורמי מקצוע. נזכיר כי הממסד הרפואי וגורמי מקצוע בישראל ובעולם נמצאים בקונצנזוס בנוגע לתמיכה בילדים טרנסים במסגרות חינוך.

אנו מצפים ממשרד החינוך וממשלת ישראל להגן על זכויותיהם של כל ילדי ישראל, בכלל זה זכותם של ילדים טרנסים להכרה במגדר שלהם וזכותם לשוויון בחינוך – זכויות המעוגנות בחוק זכויות התלמיד האוסר על אפלייה בשל זהות מגדרית. אנו מזכירים למשרד החינוך כי חובתו לשמור על שיקול דעת מקצועי בהגנה על טובת הילד וזכויותיו – בכלל זה זכותו של ילד טרנס דתי ללמוד בבית ספר דתי. אסור לתת לבורות ושנאה לקבוע את עתיד ילדינו."

מעברים לקשת הטרנסיתפרויקט גילה להעצמה טרנסיתברית הלביאות ארגון משפחות לילדים.ות טרנס

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

כשרציתי לגייר את הילדים

כשרציתי לגייר את הילדים, לא יכולנו לעשות את זה בארץ. אף בית דין אורתודוכסי פה לא סמך עליי שאגדל ילדים יהודים. מצאנו בית דין אורתודוכסי בניו-יורק, ותוך כדי שאנחנו מתכננים טיסה עם שני תינוקות ושמונה מאות מזוודות על פני חצי יבשת, אדם שאל אותי: בשביל מי אתה עושה את זה? מי הקהילה שלך? שלושה רבנים שמעולם לא פגשת באפר-ווסט-סייד?

קרא עוד »

הקללה הכי נפיצה בבית הספר

בימים אלו אני עובד בבית ספר ממלכתי דתי במרכז הארץ כתומך הוראה של כיתה ד', כשהכיתות מחולקות לקפסולות. מורה מן המניין באחת, ואני מעביר את אותו השיעור באחרת. מעמד-ביניים שהומצא לימי המגפה, הדועכת ב"ה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר