תגובת הארגונים הטרנסים

אנו מצפים ממשרד החינוך וממשלת ישראל להגן על זכויותיהם של כל ילדי ישראל, בכלל זה זכותם של ילדים טרנסים להכרה במגדר שלהם וזכותם לשוויון בחינוך - זכויות המעוגנות בחוק זכויות התלמיד האוסר על אפלייה בשל זהות מגדרית

תגובת הארגונים הטרנסים – מעברים לקשת הטרנסית, פרויקט גילה להעצמה טרנסית וברית הלביאות:

"לא יעלה על הדעת שמשרד החינוך וממשלת ישראל יכנעו לאיומים של קבוצת שוליים ויפעלו בהתאם לדרישותיה, כנגד רצון הילד, ובניגוד לטובתו כפי שקבעו הוריו וגורמי מקצוע. נזכיר כי הממסד הרפואי וגורמי מקצוע בישראל ובעולם נמצאים בקונצנזוס בנוגע לתמיכה בילדים טרנסים במסגרות חינוך.

אנו מצפים ממשרד החינוך וממשלת ישראל להגן על זכויותיהם של כל ילדי ישראל, בכלל זה זכותם של ילדים טרנסים להכרה במגדר שלהם וזכותם לשוויון בחינוך – זכויות המעוגנות בחוק זכויות התלמיד האוסר על אפלייה בשל זהות מגדרית. אנו מזכירים למשרד החינוך כי חובתו לשמור על שיקול דעת מקצועי בהגנה על טובת הילד וזכויותיו – בכלל זה זכותו של ילד טרנס דתי ללמוד בבית ספר דתי. אסור לתת לבורות ושנאה לקבוע את עתיד ילדינו."

מעברים לקשת הטרנסיתפרויקט גילה להעצמה טרנסיתברית הלביאות ארגון משפחות לילדים.ות טרנס

הסיפור של עוז אפטקר

"הקורונה תוקפת בעיקר בלילות. במהלך היום אתה מרגיש טוב, אבל בלילות יש את הקטע של החום, כאבי הראש וכל הדברים האלה… לא ברור לנו עד הסוף איך נדבקנו"

קרא עוד »

"דע שאתה חשוב בעולם הזה"

בפעם הראשונה שסיפרתי להורים שלי שאני טרנסג'נדר, אימא שלי קצת הייתה בשוק אבל אבא שלי הוא הראשון שקיבל. לצערי הרב אבא שלי כבר לא איתנו, והרגשתי מאוד בודד. מכאן התחיל הרצון שלי להתחזק בדת ובאמונה, באתי מבית חילוני אז להתחיל כזה תהליך לבד זה לא כל כך פשוט כמו שזה נראה. 

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *