חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

שתי הגדרות מנוגדות הונחו על ציר ומיקמנו את עצמנו עליו

בדיון אחר כך ליבנו את מורכבות הזהויות, איך זהויות יכולות לשרת אותנו או להכביד עלינו ומתי נבחר לחשוף אותן כלפי חוץ.

אז מה היה לנו הפעם במפגש של הקבוצה המעורבת?

פתחנו בפלפאל, צ'יפס וסלטים טעימים-טעימים שריפדו לנו את הקיבה והכינו אותנו לשתף מה היה לנו בשבועיים מאז המפגש הקודם.

ולמנה העיקרית, הפעילות שלנו עסקה בזהויות. שתי הגדרות מנוגדות הונחו על ציר ומיקמנו את עצמנו עליו, הגדרות כמו משיכה לגברים/נשים, דתיוּת/חילוניוּת, בארון/מחוץ לארון ועוד.
כצפוי היו הגדרות שהיה קל לנו יותר למקם את עצמנו מולן אבל היו גם הגדרות ששלחו אותנו לעמוד באמצע או אפילו מחוץ לציר ועל הדרך הפתענו אחד את השנייה.

בדיון אחר כך ליבנו את מורכבות הזהויות, איך זהויות יכולות לשרת אותנו או להכביד עלינו ומתי נבחר לחשוף אותן כלפי חוץ.

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

קוויריות במחשכים

הרכבת גולשת לתחנה ואני עולה, ושוב תפילה קטנה שאלוהים יעזור לי עם הנוער הירושלמי הקט הזה שלא חטא כי לא ראה קוויריות או שלא חטא שהסתובב ביום חמישי אחד במרכז העיר ונתקל בי. שאלוהים יעזור.

קרא עוד »

כשרציתי לגייר את הילדים

כשרציתי לגייר את הילדים, לא יכולנו לעשות את זה בארץ. אף בית דין אורתודוכסי פה לא סמך עליי שאגדל ילדים יהודים. מצאנו בית דין אורתודוכסי בניו-יורק, ותוך כדי שאנחנו מתכננים טיסה עם שני תינוקות ושמונה מאות מזוודות על פני חצי יבשת, אדם שאל אותי: בשביל מי אתה עושה את זה? מי הקהילה שלך? שלושה רבנים שמעולם לא פגשת באפר-ווסט-סייד?

קרא עוד »

שתפו את המאמר