שר הרווחה נגד אימוץ ילדים במשפחות להט"ב

אנו בחברותא קוראים למדינת ישראל שלא לאפשר ללובי השנאה לקבל אחיזה בהחלטות הנוגעות לקיום המשפחות שלנו. אנחנו לא נשלים עם חתירה תחת מוסד המשפחה, המוסד החשוב ביותר בחברה האנושית כיום, ולא ניתן לבני בליעל למנוע מאיתנו להקים משפחה

שי ברמסון יו"ר חברותא, מגיב על עמדת משרד הרווחה בעניין אימוץ ע"י זוגות חד מיניים: "השיח הציבורי בעניין תשעה באב השנה הציג את החלטתם של מספר מסעדנים תל אביביים לא לסגור דלתות אמש כחסרת רגישות. ובצדק.
אולם מה כבר אפשר להגיד, כששר בישראל, המחשיב עצמו דתי וחבר במפלגה שמחשיבה עצמה דתית, מוציא הודעת בלע המתנגדת לאימוץ ילדים בישראל ע"י זוגות חד מיניים, דווקא בתשעה באב, המועד הרגיש ביותר בלוח השנה העברי ובדת היהודית לאהבת חינם ולשנאת חינם בעם שלנו? זו אטימות הגובלת בטמטום. ההלם לא יוביל לאלם, ובכל זאת נגיד על זה משהו.
שנאת החינם שהובילה אסונות גדולים לעם ישראל, בגינם אנו מתענים היום, באה לביטוי ביתר שאת, דווקא היום, בהודעתו של שר הרווחה מרגי. ה"מורכבות" שאותה הוא מתאר כעילה שלא לתת לזוגות חד מיניים לאמץ אינה מהווה דיעה מקצועית כלל ועיקר, אלא צביעות הנובעת משנאה. שנאת חינם. תהליכי אימוץ של זוגות חד מיניים קורים בהמון מדינות בעולם, ולא ראינו איזושהי בעיה קטגורית בעניין הזה. פסילת כלל הזוגות בצורה מכלילה שכזו היא מוזרה, חצופה ונבזית, ופוגעת הן בילדים והן במשפחות הלהט"ביות. ממילא כל מקרה נבחן לגופו ע"י גורמי הרווחה, באופן מדוקדק ביותר – למה להערים עוד קשיים? למה לפסול זוגות בצורה כזו? לא מספיק שמרגי הוא חלק מחבורה של גורמים פוליטיים שפגעו בקהילה הגאה כל השנים, עכשיו הוא מאשים אותנו ומשית עלינו את העונש בגלל "מורכבות", הנובעת מאותה פגיעה שלו ממש! זו חוצפה המתווספת לריקנות טיעון ה"מורכבות", ונביא דוגמא מאוד קרובה אלינו: גם להיות דתי זה מורכב. מאוד. כל אדם דתי יוכל לספר על כך. האם עלה בדעתו של השר (אם בכלל עלתה דעת כלשהי בראשו ובסובביו היום, ומאוד סביר שלא) לסרב גם לזוגות דתיים לאמץ ילדים בשל כך?
אנו בחברותא קוראים למדינת ישראל שלא לאפשר ללובי השנאה לקבל אחיזה בהחלטות הנוגעות לקיום המשפחות שלנו. אנחנו לא נשלים עם חתירה תחת מוסד המשפחה, המוסד החשוב ביותר בחברה האנושית כיום, ולא ניתן לבני בליעל למנוע מאיתנו להקים משפחה".

הקללה הכי נפיצה בבית הספר

בימים אלו אני עובד בבית ספר ממלכתי דתי במרכז הארץ כתומך הוראה של כיתה ד', כשהכיתות מחולקות לקפסולות. מורה מן המניין באחת, ואני מעביר את אותו השיעור באחרת. מעמד-ביניים שהומצא לימי המגפה, הדועכת ב"ה.

קרא עוד »

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו

היום צפיתי בראיון של הרב ארלה הראל מול הרב גיא אלאלוף, שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו, שהדיעה שלו, לטענתו, היא קונצזנוס בקהילה הדתית, שהעובדות שלו מוחלטות ולא ניתן מקום לספק, אז לגבי זה אין לי מה לומר כי אני בעצמי לא מכיר את פרטי עדותו – על כל אלה שהצליחו להשתנות, על ההומו הדתי שטוען שהוא נשמר מכל חוויה מינית, על אותו פסיכולוג שהחליט להתעלם מעדות החברים שהוא הביא לו, אני לא אטען שהוא טועה או מטעה, אני לא אטען לחוסר אמינות עדותו, אבל העמדה הבוטחת הזאת שהאמת אצלו שהוא יודע למסור את רצון ה בצורה פשוטה היא בעצמה מעידה על עובדותיו, על דיעותיו ועל גאוותו שמסנוורת אותו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר