חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

שר הרווחה נגד אימוץ ילדים במשפחות להט"ב

אנו בחברותא קוראים למדינת ישראל שלא לאפשר ללובי השנאה לקבל אחיזה בהחלטות הנוגעות לקיום המשפחות שלנו. אנחנו לא נשלים עם חתירה תחת מוסד המשפחה, המוסד החשוב ביותר בחברה האנושית כיום, ולא ניתן לבני בליעל למנוע מאיתנו להקים משפחה

שי ברמסון יו"ר חברותא, מגיב על עמדת משרד הרווחה בעניין אימוץ ע"י זוגות חד מיניים: "השיח הציבורי בעניין תשעה באב השנה הציג את החלטתם של מספר מסעדנים תל אביביים לא לסגור דלתות אמש כחסרת רגישות. ובצדק.
אולם מה כבר אפשר להגיד, כששר בישראל, המחשיב עצמו דתי וחבר במפלגה שמחשיבה עצמה דתית, מוציא הודעת בלע המתנגדת לאימוץ ילדים בישראל ע"י זוגות חד מיניים, דווקא בתשעה באב, המועד הרגיש ביותר בלוח השנה העברי ובדת היהודית לאהבת חינם ולשנאת חינם בעם שלנו? זו אטימות הגובלת בטמטום. ההלם לא יוביל לאלם, ובכל זאת נגיד על זה משהו.
שנאת החינם שהובילה אסונות גדולים לעם ישראל, בגינם אנו מתענים היום, באה לביטוי ביתר שאת, דווקא היום, בהודעתו של שר הרווחה מרגי. ה"מורכבות" שאותה הוא מתאר כעילה שלא לתת לזוגות חד מיניים לאמץ אינה מהווה דיעה מקצועית כלל ועיקר, אלא צביעות הנובעת משנאה. שנאת חינם. תהליכי אימוץ של זוגות חד מיניים קורים בהמון מדינות בעולם, ולא ראינו איזושהי בעיה קטגורית בעניין הזה. פסילת כלל הזוגות בצורה מכלילה שכזו היא מוזרה, חצופה ונבזית, ופוגעת הן בילדים והן במשפחות הלהט"ביות. ממילא כל מקרה נבחן לגופו ע"י גורמי הרווחה, באופן מדוקדק ביותר – למה להערים עוד קשיים? למה לפסול זוגות בצורה כזו? לא מספיק שמרגי הוא חלק מחבורה של גורמים פוליטיים שפגעו בקהילה הגאה כל השנים, עכשיו הוא מאשים אותנו ומשית עלינו את העונש בגלל "מורכבות", הנובעת מאותה פגיעה שלו ממש! זו חוצפה המתווספת לריקנות טיעון ה"מורכבות", ונביא דוגמא מאוד קרובה אלינו: גם להיות דתי זה מורכב. מאוד. כל אדם דתי יוכל לספר על כך. האם עלה בדעתו של השר (אם בכלל עלתה דעת כלשהי בראשו ובסובביו היום, ומאוד סביר שלא) לסרב גם לזוגות דתיים לאמץ ילדים בשל כך?
אנו בחברותא קוראים למדינת ישראל שלא לאפשר ללובי השנאה לקבל אחיזה בהחלטות הנוגעות לקיום המשפחות שלנו. אנחנו לא נשלים עם חתירה תחת מוסד המשפחה, המוסד החשוב ביותר בחברה האנושית כיום, ולא ניתן לבני בליעל למנוע מאיתנו להקים משפחה".

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

שלום צ’אט ג’י פי טי, תוכלי לספר לי בבקשה מהי הומופוביה?

כמו שצ’אט ג’י פי טי אמרה, יש קשר מובהק בין דתות לבין הומופוביה. ספציפית, יש קשר מובהק בין היהדות לבין הומופוביה. לפני כשנה פרסמתי ב”התקופה” את המסה “כה אהבו חכמינו”, שעסקה בדרך שבה היהדות המסורתית פירשה את סיפור רבי יוחנן וריש לקיש בנהר הירדן. משפט הפתיחה הפלרטטני של ריש לקיש: “יופיך לנשים”, שאותו ניתן להבין בקלות כ”אתה יפה כמו בחורה” פורש לאורך ההיסטוריה היהודית כ”חשבתי שאתה אישה”, כי לא ייתכן שדמות נכבדה כל כך, הנמנית על חבורת הרבנים המכונה “חז”ל”, תהיה אדם שנמשך לגבר. אבל הסיפור קורע הלב של שני החכמים הוא סיפור אהבה רומנטי, ועוד כזה שנגמר בטרגדיה, אולי כדי להזהיר את מי ששוקל להתאהב בגבר.

קרא עוד »

שתפו את המאמר