כ״ו בסיון ה׳תשפ״ב (25 בJune 2022)

שכחו

elbaum2תמיד שואלים אותי אם אני כועס עליך אלוהים שבראת אותי הומו, ואני רוצה להגיד שמידת הכעס היא ממני והלאה. אבל מדי פעם אני מזהה בעצמי כעס ותרעומת עליך אלוהים, זה קורה ברגעי חולשה ועצב. לא על כך שבראת אותי הומו אלא על כך שבראת אנשים מסוימים שפשוט מסרבים לפתוח את ליבם ומעדיפים לפזר שנאה ורוע.

לו הם רק לא היו עושים זאת בשמך. לו הם רק לא היו אוחזים בפסוקיך הטהורים. לו הם רק לא היו שוכחים שאתה הוא מלך אל חי וקיים, ריבון כל העולמים ובורא כל הנפשות. אבל הם מחללים את שמך ומתעקשים לייצג אותך כאל שונא ומדיר.

"איך הומואים יכולים לשרת בצבא?" הם שואלים ושוכחים שעשרה אחוזים מהחיילים ששחררו את הכותל המערבי הם הומואים, עשרה אחוזים מחללי צה"ל הם הומואים ועשרה אחוזים מאלה שמגנים על גבולות ישראל ממש עכשיו הם הומואים.

הם שוכחים שאותם "חלשי אופי" הם עצמם ובשרם – האחים שלהם, הבנים שלהם, המורים שלהם, המוסכניק שלהם, חלק ממניין השחרית שלהם. ומאיפה נובעת השכחה הגדולה הזו? מתוך ששכחו אותך, ריבונו של עולם! "מי שלא נלחם בתאוות שלו, איך הוא ילחם נגד האויב?" הם שואלים ושוכחים מי מנהל את מלחמות העולם באמת – " ה' יִלָּחֵם לָכֶם!" העם היהודי מעולם לא היה חזק במלחמות – וכל ניצחון שלו הוגדר כנס. נס אלוהי.

אלוהים אדירים, מתוך ששוכחים אותך, שוכחים את אהבתך, שוכחים את תורתך, שוכחים את ברואיך ושוכחים מה זה להיות יהודי. יהודי זה לא 'מה אסור', וזה לא 'מי לא' וזה לא 'מי חייב מיתה'. יהודי זה לא שלילת האחר ולא שלילת העולם ולא שלילת האהבה.

יהודי זה 'מה כן'. 'מה מותר' ו'איך מותר'. המצוות הן מלשון צוותא וחיבור לבורא העולם במטרה לקדם את תיקונו והשתכללותו של העולם. יהודי זה קירוב לבבות ועזרה לזולת וקידוש האהבה וערך החיים!

יהודי טוב לא נמדד ב'איך הוא ילחם עם האויב'. יהודי טוב נמדד ב'איך הוא יאהב את האחר ואת מי שקשה לאהוב אותו'. יהודי נמדד בכמה הוא מתדבק במידותיו של הקב"ה שבחר לו את העם הכי קטן והכי חלש, ושם, על ההר הכי נמוך והכי מכוער נתן לו את התורה היפה ביותר בעולם – תורת אמת ושלום וצדקה וחסד.

אז תן לי לכעוס קצת לפעמים, אבל אל תיתן לי לשכוח אותך. לעולם.

memorial weight loss clinic houston tx, how to take lipozene pills, fda approved diet pills 2016, how did christian bale lose weight machinist, doctoroz com diet, jamba juice weight loss, sea kelp tablets weight loss, does cumin help weight loss, how to keep a healthy diet and lose weight, ephedra diet pills south africa, doctor approved weight loss pills for diabetics, extreme weight loss alyssa now, healthy weight loss vegetarian, weight loss doctors in katy texas, i need a workout routine to lose weight and build strength, non dairy keto recipes, keto diet sweet treats recipes, sustain weight loss solution, weight loss challenge biggest loser, how to lose weight with underactive thyroid, dr edward adkins mansfield ohio, fat only diet, weight loss without dieting, diet pills that really work 2017, eat less weight loss, weight loss and laxitives, acxion pills results, does dark chocolate make you lose weight, hydroxyapatite weight loss pill, best slim 100 natural weight loss pills, stacker 3 side effects, malissa mccarthy taking the garcinia diet pills, fat burning diet meal plan, womens weight loss supplements gnc, pill that helps lose weight, ideal protein weight loss method, nutriflair keto diet pills 1200mg, are homemade soups good for weight loss, how many calories i need to eat to lose weight at age 14, how much weight has robert costa loss, chicken for breakfast weight loss, weight loss led to increased cup size, do diet pills have the same stuff as adderall, keto recipes for fat, delicious shakes weight loss, where to buy phenocal diet pills, easy keto chicken casserole recipes,

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

"חבל שלא הצלחת להתאבד."

"חבל שלא הצלחת להתאבד."
אלו המילים האחרונות שאבא שלי אמר לי מאז שיצאתי בפניו מהארון בתור טרנסית. את אותו הלילה לא העברתי בבית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.