חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

שכחו

חיים אלבום בטור מרגש על האמירה ההומופובית התורנית מהצד הדתי של המפה - הפעם מאת ח"כ אורי אריאל שלדעתו אין לגייס הומואים מוצהרים לצה"ל

elbaum2תמיד שואלים אותי אם אני כועס עליך אלוהים שבראת אותי הומו, ואני רוצה להגיד שמידת הכעס היא ממני והלאה. אבל מדי פעם אני מזהה בעצמי כעס ותרעומת עליך אלוהים, זה קורה ברגעי חולשה ועצב. לא על כך שבראת אותי הומו אלא על כך שבראת אנשים מסוימים שפשוט מסרבים לפתוח את ליבם ומעדיפים לפזר שנאה ורוע.

לו הם רק לא היו עושים זאת בשמך. לו הם רק לא היו אוחזים בפסוקיך הטהורים. לו הם רק לא היו שוכחים שאתה הוא מלך אל חי וקיים, ריבון כל העולמים ובורא כל הנפשות. אבל הם מחללים את שמך ומתעקשים לייצג אותך כאל שונא ומדיר.

"איך הומואים יכולים לשרת בצבא?" הם שואלים ושוכחים שעשרה אחוזים מהחיילים ששחררו את הכותל המערבי הם הומואים, עשרה אחוזים מחללי צה"ל הם הומואים ועשרה אחוזים מאלה שמגנים על גבולות ישראל ממש עכשיו הם הומואים.

הם שוכחים שאותם "חלשי אופי" הם עצמם ובשרם – האחים שלהם, הבנים שלהם, המורים שלהם, המוסכניק שלהם, חלק ממניין השחרית שלהם. ומאיפה נובעת השכחה הגדולה הזו? מתוך ששכחו אותך, ריבונו של עולם! "מי שלא נלחם בתאוות שלו, איך הוא ילחם נגד האויב?" הם שואלים ושוכחים מי מנהל את מלחמות העולם באמת – " ה' יִלָּחֵם לָכֶם!" העם היהודי מעולם לא היה חזק במלחמות – וכל ניצחון שלו הוגדר כנס. נס אלוהי.

אלוהים אדירים, מתוך ששוכחים אותך, שוכחים את אהבתך, שוכחים את תורתך, שוכחים את ברואיך ושוכחים מה זה להיות יהודי. יהודי זה לא 'מה אסור', וזה לא 'מי לא' וזה לא 'מי חייב מיתה'. יהודי זה לא שלילת האחר ולא שלילת העולם ולא שלילת האהבה.

יהודי זה 'מה כן'. 'מה מותר' ו'איך מותר'. המצוות הן מלשון צוותא וחיבור לבורא העולם במטרה לקדם את תיקונו והשתכללותו של העולם. יהודי זה קירוב לבבות ועזרה לזולת וקידוש האהבה וערך החיים!

יהודי טוב לא נמדד ב'איך הוא ילחם עם האויב'. יהודי טוב נמדד ב'איך הוא יאהב את האחר ואת מי שקשה לאהוב אותו'. יהודי נמדד בכמה הוא מתדבק במידותיו של הקב"ה שבחר לו את העם הכי קטן והכי חלש, ושם, על ההר הכי נמוך והכי מכוער נתן לו את התורה היפה ביותר בעולם – תורת אמת ושלום וצדקה וחסד.

אז תן לי לכעוס קצת לפעמים, אבל אל תיתן לי לשכוח אותך. לעולם.

memorial weight loss clinic houston tx, how to take lipozene pills, fda approved diet pills 2016, how did christian bale lose weight machinist, doctoroz com diet, jamba juice weight loss, sea kelp tablets weight loss, does cumin help weight loss, how to keep a healthy diet and lose weight, ephedra diet pills south africa, doctor approved weight loss pills for diabetics, extreme weight loss alyssa now, healthy weight loss vegetarian, weight loss doctors in katy texas, i need a workout routine to lose weight and build strength, non dairy keto recipes, keto diet sweet treats recipes, sustain weight loss solution, weight loss challenge biggest loser, how to lose weight with underactive thyroid, dr edward adkins mansfield ohio, fat only diet, weight loss without dieting, diet pills that really work 2017, eat less weight loss, weight loss and laxitives, acxion pills results, does dark chocolate make you lose weight, hydroxyapatite weight loss pill, best slim 100 natural weight loss pills, stacker 3 side effects, malissa mccarthy taking the garcinia diet pills, fat burning diet meal plan, womens weight loss supplements gnc, pill that helps lose weight, ideal protein weight loss method, nutriflair keto diet pills 1200mg, are homemade soups good for weight loss, how many calories i need to eat to lose weight at age 14, how much weight has robert costa loss, chicken for breakfast weight loss, weight loss led to increased cup size, do diet pills have the same stuff as adderall, keto recipes for fat, delicious shakes weight loss, where to buy phenocal diet pills, easy keto chicken casserole recipes,

"רק שבועיים לפני שהתחתנתי סיפרתי לסבתא שאני הומו"

אני ואלוהים: "אני דתי. אף פעם לא היתה לי בעיה. אני באמת ובתמים מאמין שהבעיה היא לא בדת, אלא עם הדתיים. אני לא רואה שיש קונפליקט בין גאווה לבין התורה. לא כל המצוות וכל האיסורים קשורים אל כל אדם, כמו שהלכות שחיטה לא רלוונטיות לצמחוני.

קרא עוד »

אבל זה לא אירוע בודד; הוא שייך לז'אנר מפוקפק שנקרא לו "שנאה של נראות".

בחברה מתוקנת לא נבקש מחרדים "להצניע את חרדיותם". נצטרך להבין שגם אם יש בינינו קונפליקטים, חרדי צריך ללכת בביטחון ובקומה זקופה בכל מקום. גם טרנסג'נדר, גם הומו.

קרא עוד »

אבא יוצא מהארון.

פעם חשבתי שלאבא זה הדבר הכי נורא בעולם. אבל עכשיו, זה אצלי וזה הבן שלי. וזה לגמרי בסדר.

קרא עוד »

החלומות שהיו לי התרסקו ומצאתי את עצמי בודד ושבור

אני לא מאשים, לא אותה ולא אותי. גם לא את הממסד הדתי, על אף שאם הדברים היו אחרת הרבה מאד כאב היה יכול להיחסך. אני רק מבקש שתאמינו. שתאמינו לה, שתאמינו לי. את המחיר שלי אני כבר שילמתי, אין לי מה לעשות עם זה ואין לי טעם להאשים את המציאות שהייתה יכולה להיות אחרת. אני רק מקווה שעוד אנשים לא יעברו בגיהינום הזה. אל תתנו לזה לקרות בקלות דעת ואל תטיפו מוסר ואידיאולוגיה לאלו שיישאו את כאבם לבדם.

קרא עוד »

שתפו את המאמר