חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

שיח על סיפורי מעשיות יהודיים מפי רבי נחמן

הסיפור הזה מאוד העצים אותנו כקבוצה ונתן לנו מוטיבציה ללמוד סיפורים דומים ולהתחזק עוד. אנו מקווים שנהניתם מהסיפור ושנוכל לראות אתכם בקרוב.

השבוע בקבוצה הטרנסית נפגשנו לשיח על סיפורי מעשיות יהודיים מפי רבי נחמן. אחד מהסיפורים הרבים שהקראנו נקרא ״על הלצים ועל התאוות״.

מסופר על אדם אשר קנה סוס ממוכר מסתורי במחיר נמוך מאוד. הוא התכוון למכור את הסוס, ובאו אליו קונים, כל אחד מהם הציע מחיר גבוה מהשני, אך הוא לא היה מוכן למכור את הסוס כי חיפש תמיד מחיר גבוה יותר.

הוא הגיע אל המלך והמלך הציע לו הון עצום בעבור הסוס, אך עדיין הוא לא מכר את הסוס.

לפתע, כשהלך האיש עם הסוס להשקותו בשוק, הסוס נעלם. האיש צעק וצעק עד שלאנשים מסביב נמאס ממנו והכו אותו כי חשבו שהוא מטורף, כי הם לא ראו שום סוס. שוב ושוב האיש רואה את הסוס חוזר לשניה ונעלם, הוא צורח ואנשים מכים בו.

מסתבר שהסוס מעולם לא היה אמיתי, אלא רק מרמה של שד.

מוסר ההשכל מהסיפור הוא שרצונות האדם צריכות להיות טמונות ממקור רוחני ולא ממקור גשמי. האיש נאכל מהרצון שלו לכסף, הוא רק רצה עוד ועוד ולא עצר לחשוב על דברים חשובים יותר. משום כך, האיש לא יכל להאמין שהסוס מעולם לא היה, כי לא היה לו דבר חשוב יותר מהסוס, היה חסר לו אמונה בעצמו ובבורא עולם.

הסיפור הזה מאוד העצים אותנו כקבוצה ונתן לנו מוטיבציה ללמוד סיפורים דומים ולהתחזק עוד. אנו מקווים שנהניתם מהסיפור ושנוכל לראות אתכם בקרוב.

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

חורבן, כמו פורקן הוא תוצר של פעולה מתמשכת, הוא לא קורה מעצמו יום אחד

לכל אחד מאיתנו יש איזו ארץ מובטחת, נחלה שאליה הוא שואף להגיע בה למנוחה, לפחות בדמיון. אף אחד לא מבטיח לנו שהדרך לשם תהיה קלה. כל אחד יתמודד בדרך עם יציאה ממצרים. לשלוח מרגלים קצת יותר קשה לנו, אבל כמעט כולנו זוכים להבלחות של החיים להם אנחנו מייחלים. פעמים רבות שיתקוף אותנו הפחד בנקודות האלה וזו משימה קשה לא להוציא דיבת התמונת עתיד הזו רעה, לא להגיע לבכית חנם.

קרא עוד »

הרהור מתמשך ואסוציאטיבי בחוויית הגלות והחֲציּוּת שלי.

הייתי מוכנה לשלם מחירים ואכן שילמתי. מחירים כבדים מנשוא. אולם למחיר הגלות הרוחנית, לא הייתי מוכנה. אני טרם יודעת להכיל את התסכול כאשר זכרונות צפים, או געגוע לישיבה וללימוד התורה מגיע.

קרא עוד »

הרגע הא¯בינארי הזה, שהיה אמור לשמח, גרם לי בעיקר לעצב וכאב

היום הבין-לאומי נגד הומופוביה, טרנספוביה וביפוביה לא יכל לבוא בזמן טוב יותר. השנה בארוויזיון 2024 השתתפו לראשונה מתמודדים¯ות א¯בינאריים מחוץ לארון, כולל זוכה שהניפה את הדגל הא¯בינארי כשהוא ניצח.

קרא עוד »

שתפו את המאמר