לעדכונים על פעילויות ואירועים:

שבת קהילה דתית גאה

אביב ואיתן

שבת לחוף הים התיכון
שבת לחוף הים התיכון

בשבת האחרונה, חווינו שבת קסומה יחד עם כלל הקהילה הדתית הגאה, בכפר נופש ליד חוף הים המרהיב, תחת שמיים מעוננים שהשמש מציצה ביניהם. אלו שהגיעו מוקדם אף יצאו לשחייה במים הקרירים. התאספנו כשמונים (80!) נשים גברים וטף בנות ובני הקהילה הדתית הגאה לבלות שבת ביחד. בשבוע שקדם לשבת נוצרה רשימת המתנה של עוד כ-20 איש שרצו להגיע אך פשוט לא נמצא להם מקום, מה שאומר שתחושת ה"ביחד" חזקה מאוד בקרב כולנו, וזה היה ברור מאוד במהלך השבת.

לאחר שסיימו כולם להתארגן בחדרים, התחלנו בקבלת השבת המסורתית בישיבה בצוותא מחוץ לבית הכנסת, באוויר הקריר, ושרנו שירי שבת. אחר כך המשכנו למניין שיוויוני, בשירה ובזמרה, בהובלתה הכשרונית של תהילה. היה כיף גדול לשבת ולקבל את השבת כשבמרחק מטרים ספורים מהחלון, התפאורה המלכותית של השמש השוקעת אל תוך הים מלווה אותנו בקשת של צבעים. כמובן, לאלו שרצו הייתה גם האפשרות להתפלל במניין שאין בו שיתוף נשים.

סעודת ליל שבת היתה מצוינת, וזכינו גם לשמוע ולהכיר את הילדים החמודים של בנות הקהילה, שצהלו ושיחקו בינינו. חלק מהמשתתפים אף הביאו את חיות המחמד שלהם, והתוצאה היתה משפחה אחת גדולה, צבעונית ושמחה.

מיד אחרי הסעודה התאספנו למשחק בינגו היכרות מיוחד, ואז עברנו למשחק "הרוח נושבת", שהפך למסורת בשבתות אלו, ואותו אתם בוודאי מכירים היטב. גם הפעם גילינו על המשתתפים כמה דברים מעניינים ומצחיקים מאוד. מה שתרם כמובן לאווירה היו בקבוקי האלכוהול מכל הסוגים, שהבאנו איתנו לשמחת הכלל. מי שהחזיקו מעמד עד תום המשחק המשיכו בקבוצות שונות לשיחות אל תוך הלילה ברחבי כפר הנופש.

למחרת התפללנו וקראנו בתורה – גם הפעם במניין שמח ומלא שירה, ולאחר מכן המשכנו לסעודת שבת חלבית וטעימה.

היו כמה מחברי הקהילה בייחוד מבין הגברים, שהפגינו חוש אופנתי מפותח , הגיעו לבושים במיטב קולקציית אביב 2011, ואף לא שכחו להציג כמה מערכות בגדים לאורך השבת. אך אל חשש גם הצנועים מביננו שלבשו זוג מכנסים כהים וחולצת שבת לבנה לאורך כל השבת, הרגישו בנוח

לאחר הסעודה המשכנו לפעילויות נוספות כשגולת הכותרת היתה שיעור תורה מרתק מפיו של שמוליק בנושא "המימד הנשי בעולם בית המדרש", שאחריו עוד המשיכו האנשים להתדיין ולהתווכח ביניהם. משם חלקנו התפזרו לנוח כמצוות השבת, וחלקנו המשיכו לחוף הים הזהוב.

התאספנו שוב לסעודה שלישית בצוותא ולשירי השבת המרגשים, בהובלת כמה סולנים מוכשרים. אחר כך התיישבנו לדיון ער ומעניין על תפקידם של הארגונים השונים בתוך הקהילה הדתית הגאה – ולאן פנינו מועדות. אבי שהנחה את הפאנל נתן סקירה היסטורית מרתקת ובכך העניק פרספקטיבה ייחודית על מצבה הנוכחי של הקהילה. פעילי הקהילה הדתית הגאה מחברותא, בת קול, שבל, המניין הגאה וקבוצות הנוער הדתיות של איגי הביעו דעות מרתקות, חלקן שנויות במחלוקת – אבל כולן מתוך אחווה ותחושת שליחות גדולה.

כך הגענו לתפילת ערבית ולהבדלה, בתחושה של "ביחד" אמיתי. הכרנו חברים חדשים, בילינו עם חברים ותיקים וצברנו אנרגיות לשבוע נוסף.

זה המקום להודות לחברותא, בת קול והמניין הגאה ששיתפו פעולה בהפקת השבת ופרסומה. ותודה מיוחדת זהורית שורק ולזוגתה לימור – שתי נשים מדהימות שהובילו את השבת, בסיועם המבורך של: תהלה שדאגה לארגון התפילות, גידי שטרח ועמל עד לרמת השוקולדים עם הברכות על הכריות בחדרים, אסף, ויהודה שדאגו לקייטרינג בסעודה שלישית, אייל שאירגן את הטרמפים, ובת עמי נוימאייר פוטשניק. תודה לכל מי שתרם והשתתף – היה כיף עם כולכן וכולכם!!

להתראות בשבת הבאה.
תוכלו לשמוע עליה על ידי הרשמה לרשימת התפוצה ובדף הפייסבוק של חברותא

weight loss pills prescription for migraine, do u know de way, weight loss of the carolinas, newest prescription diet pill, arin hanson weight loss, does alkaline water help with weight loss, best green tea for weight loss reviews, can high potentcy biotin help you lose weight, ultrasound weight loss dr oz, best otc weight loss pills 2019, personal meal plan for weight loss, weight loss clinic michigan, best online pharmacy that does not require a prescription, lose pregnancy weight while breastfeeding, purple diet, is mixed fruit cups good for weight loss, average weight loss weight watchers, healthy easy keto recipes snacks, best appetite suppressant forum, xanadu weight loss, how much weight loss is typical on adderall, al sharpton weight loss, soundbody diet pills and metabolism, how to lose belly fat men, best weight loss machine, how much weight can you lose from not eating for 3 days, paleo rules for weight loss vs whole30, jimin aoa, phentermine kansas city, the best types of salad for weight loss, vitamin b12 benefits weight loss, punching bag workout for weight loss, truly inspired coconut oil weight loss, can birth control prevent weight loss, weight loss slowed when starting workouts, dr title weight loss reviews, easy smoothies recipes for weight loss, weight loss supplement brand from germany, does smoking cigarettes help lose weight, new years resolution lose weight, saffron dosage for weight loss, arnold weight loss center, easy diet for fast weight loss, chinese weight loss pill, kinetic diet menu, best workout dvd for beginners weight loss,

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

8 תגובות

 1. תודה, תודה
  אני כבר מזמינה 30 חדרים לשנה הבאה…
  השבת תתקיים בע"ה שוב בסוף אפריל 2012

  וכמובן תודה לחברת הוועד של המניין בת -עמי.

  ול 20 האנשים שהיו ברשימת ההמתנה – אני בטוחה שבשנה הבאה הם ירשמו מאוד מוקדם!

 2. אייל יקירי.
  בחורף יש שבת בת קול ושבת חברותא ובאביב יש שבת קהילה
  זה סדרו של עולם
  רוצה לשנות?
  צור לך עיגול, עמוד בתוכו ותתפלל לשמיים
  או שתזמין אותי לקפה (נטול,דל) ונקדם יחד את העניין.
  בוא באהבה

 3. גועל נפש. תתביישו לכם, אין לכם במה להיות גאים בכך שאתם משחיתים את הדת היהודית בפרהסיא. תיכף גם תגידושבשנה הבאה תעשו אורגיה כי למה למנוע ומי אמר שזה מנוגד להלכה…
  חולים

 4. סופ"ש נפלא ומרגש. ארגון למופת. מפגשים משמחים. מזון משובח וחוף מרהיב.היה לי הכבוד להנחות את הדיון שזכה, כך נראה ונשמע, להתעניינות ולהצלחה. זאת ניתן היה ללמוד מהמשכם של הדיונים בחבורות קטנות אחרי שהדיון הסתיים באופן רשמי.
  למדתי כמה דברים חדשים על הקהילה הדתית הגאה. אין ספק שבמשך משחק 'הרוח נושבת' – והיא נשבה בעוצמה רבה ככל שעברו השעות- למדתי כמה דברים חדשים ומרעישים.
  תודה לכולן ולכולם. להתראות בשנה הבאה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.