חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

שבת חברותא

חברי חברותא מסכמים את השבת המדהימה שהיתה לנו. נתראה בשבת הבאה!

1006290_667731089921512_466418545_nTHUMB

מתי הגשמתם חלום לאחרונה?
מתי פנטזיה רחוקה הפכה עבורכם למציאות שניתן לגעת בה, למשך 24 שעות ?
אני, עשיתי זאת השבת. שבת "חברותא" בקיבוץ "כפר עציון" היה עבורי בגדר הגשמת חלום מלפני 13 שנה, אז היה ברור שאם קבוצה של גייז דתיים רוצה לעשות שבת ביישוב דתי, עליה לנעול את עצמה בארון ללא פתחי אוורור ולדאוג שכולם יספרו את אותו סיפור כיסוי.

לא עוד.

היינו קבוצה של 35 גייז דתיים והזדהינו ככאלה. השאלות בקבלה, בחדר האוכל, בבית הכנסת- "איזו קבוצה אתם"?- ענינו בפשטות- חברותא- הומואים דתיים. שלוש מילים ועילפון אחד. סתם, אף אחד לא התעלף וגם לא נעמד לצעוק "סוטים החוצה". ציונות דתית 2015.

קשה לתאר את דיבוק החברים, את ההתלהבות והתרוממות הרוח. השירה הנלהבת בתפילות וזמירות שבת. את דיבוק החברים. את החיבור בין הוותיקים שכבר נישאו לבני זוגם לצעירים שזו להם הזדמנות ראשונה לבלות שבת שלמה עם אנשים כמותם. אני אישית הרגשתי כאילו אני "מנער אבק" מתפילת השבת והיא שוב זוהרת בנפשי במיליון גווני עונג שבתי.

חברי הוועד של חברותא עשו עבודת נמלים- ויש לי קצת ניסיון כדי לדעת איזה מאמץ ארגוני כביר צורכת התארגנות מן הסוג הזה- ובנו תכנית מושקעת ביותר שכללה גם דיבוק חברתי, לצד תכנים לימודיים ופגישה עם אישיות ציבורית ואישיות רבנית. וגם זה מראה עד כמה אנחנו במקום אחר בשנת 2015- איש תקשורת דתי והוגה דעות ואחריו רב שהוא גם חבר מועצה דתית השתתפו בשיח אתנו בגובה העיניים לגמרי. וגם אנחנו לקחנו מקורות ולמדנו אותם בעיון ובחברותא, כשאנו לוקחים זאת לכיוונים רלוונטיים בחיינו.

דבר נוסף שגרם לי לנחת מיוחדת הייתה "הפעלת חתונה", בה התבקשנו לבנות את מודל החתונה המתאים לנו. לא הייתה שאלה "האם אני רוצה להינשא לבן זוגי", אלא "שוברים כוס בחופה או לא"? גם מי שלא מתכוון ליישם זאת בחייו האישיים יכול היה להתבונן בדברים ו"לחוש אותם על חי".

דבר אחרון בנימה אישית. בצאת השבת נחתי למציאות עצובה ועגומה, לא רק עקב תענית י"ז בתמוז, אלא גם עקב מותו של חבר קהילה יקר בבית הכנסת בו אני מתפלל, שנפטר לאחר מחלה ארוכה ומייסרת. בדברים לזכרו, בני המשפחה הדגישו את הערך של תמיכת הקהילה לאורך שנים, בה חברי בית הכנסת כולם היו מגויסים כדי להקל עליו ולערב אותו בפעילות, להגיע אתו לטיפולים וכו. בהקשר אחר לגמרי, השבת המחישה לנו את הערך העצום שיש ל"קהילה תומכת". בתור פעיל יחסית וותיק בקהילה הדתית הגאה, בתחילת דרכי שמעתי לא מעט מ"מבקשי טובתי" למיניהם, שגם אם קשה לי להתמודד, עדיף שלא אתחבר עם "עוד אנשים מהסוג שלי". אני שמח מאד שלצעירים של היום שעושים את צעדיהם הראשונים, וגם לאלו הוותיקים יותר, יש מקום של הרבה "אנשים מהסוג שלהם". יישר כוח לוועד חברותא וכן ירבו.

זאב

————————————————————

ישר כח עצום למארגנים ולכל מי שמסביב
הייתה שבת מדהימה
הצלחנו ליצור חוויה חזקה ונדירה של ביחד .  יצאתי מהשבת במקום אחר

אשריכם!
מחכה לפעילות הבאה (:
ירדן

————————————————————

אז ככה…
לא קל להיות הומו דתי!
שנים של שקרים והתלבטויות וכעסים עצמיים ופחד איום ונורא שלא יתכן שאני גם דתי וגם הומו. מה יאמרו כולם?!? הרי שנים הכחשתי כל קשר לקהילה ולעצם היותי כזה…
ואז………… הגעתי ל… שבת חברותא הומואים דתיים-
כמובן שגם כאן היו התלבטויות, מה יקרה אם מישהו יכיר או יזהה אותי , מה עושים שם בכלל אני הרי סגור ודיי בארון, איך להגיב?!?
אבל הכל תוכנן בקפידה! וועד חברותא דאג להביא אותנו למקום פסטורלי (למרות המתיחות הביטחונית באזור) ונתנו לנו את ההרגשה הטובה ביותר-
החל בסדנת אימפרוביזציה מדהימה ומצחיקה שהסירה ממני בכל אופן את שכבת הביישנות:)
זכיתי!!!!
זכיתי – להכיר אנשים מדהימים שלמרות השוני בינינו , היו סיפורים שאחד מספר ואני מרגיש כאילו הלב שלי מדבר.
זכיתי – להבין שזה בסדר להיות שונה ואף אחד לא יסקול אותך באבנים בגלל זה.
זכיתי – לשפע של פעילויות מגבשות, הרצאות, צחוקים ואפילו זמן פנוי סתם כדי להסתלבט על הדשא עם אנשים שלא הכרתי וחבל שלא זכיתי להכיר לפני..
זכיתי – לפתוח את הלב ובפעם הראשונה להרגיש שמבינים אותי!!

אז באמת תודה על ההההכל, היה מושלם!!!
שמפו
עדי

3m fencing mask, ce respirator, air purifier face mask, coronavirus s protein, reusable dust masks, face tube mask, dust control mask, nos green laser filter lens outserts m40 korean k1 gas mask respirator, coronavirus symptoms vs allergies, surgical mask over neck, duck bill respirator mask, face masks for combination skin, watch dog face mask, hydrating face masks, msa full face model 4200 h 10074738 tinted shield, wearing bandana as dust mask, how long to put on face mask, what puppies shot covers coronavirus, cops with face masks no badges, neutrogena sunblock age shield face spf 70 walmart, dust masks vs surgical mask, what type of respirator for refinishing tub, best slimming face masks korean, niosh approved mask, dust mask feminine nail salon, how to use a cotton compressed face mask, where to purchase face masks, style surgical mask, fresh vitamin nectar vibrancy boosting face mask, consumer report respirator mask,

אנשים שנולדו עם נקודות חן צריכים להתפלל בחלק האחורי של החדר

אני חושב על זה שעם הזמן, נהיינו יותר מרק אדם וחווה. ככל שיש יותר בני אדם, ככה יש גם יותר גיוון חיצוני ופנימי, דעות וצורת מחשבה שונות. אך לפני זה, הנה כמה מילים על שנאת חינם

קרא עוד »

התהום נפערת, אבל חוט מאיר של חסד משוך עליה

אתמול כתב יאיר שרקי ברגישות ובאומץ רב שהוא ״אוהב בנים ואוהב את הקדוש ברוך הוא״, ומאז הוא זוכה לתמיכה נרחבת ומרגשת | יודע האדם: כמה הייתי רוצה להמשיך להאמין בזה או בזה, כמה הייתי שמח אם הכל היה שונה

קרא עוד »

"החלטתי שאני חולמת לו עתיד, וזה קרה די מהר שהוא מצא אחרי זה בן זוג"

רגע לפני יום הכיפורים, התארחה צפרירה ווקר, אמא דתיה לשלושה בנים הומואים, בתכנית חשבון נפש עם מרב בטיטו. צפרירה שיתפה בקשיים, במורכבות הקבלה וההכלה, ובתהליך התשובה הקשור אליהן.

קרא עוד »

שתפו את המאמר