שאלות נפוצות

מהי חברותא?

חברותא היא קבוצה של הומואים דתיים (כיפות סרוגות) שהוקמה על ידי בוגרי ישיבות הסדר ומכינות קדם צבאיות. אנחנו נפגשים פעם בחודש, ביום חמישי הראשון של כל חודש עברי. לעתים יש שינויים, ולכן תמיד כדאי להתעדכן באתר.

היכן נערכים מפגשי חברותא?

כדי שכל מי שמגיע למפגשי חברותא יוכל לבוא בשובה ונחת, אנחנו נפגשים במקום שקט וניטרלי בירושלים או בתל אביב. מקום המפגש לא מפורסם ברשת (כן, אפילו לא באתר שלנו). רוצה לדעת היכן נערך המפגש? צור איתנו קשר, ונשמח לצרף אותך לרשימת התפוצה שלנו.

האם ישמרו בחברותא על הפרטיות שלי?

בעינינו חלק מקבוצה דתית הוא השמירה על הפרטיות, ולכן אנחנו בחברותא מחויבים לשמירת הפרטיות של כל המשתתפים במפגשים. בתחילת כל מפגש אנו שבים ומזכירים עניין זה. כמו כן, כדי לשמור הפרטיות, המפגשים נערכים במקום דיסקרטי בת"א או בירושלים ורשימת התפוצה שלנו חסויה.

אני רוצה להגיע למפגשים אבל חושש. מה אני יכול לעשות?

קודם כל לנשום עמוק. דבר שני להבין שכבר עשית את הצעד הראשון בכך שאתה קורא שורות אלו. אתה יותר ממוזמן להרים אלינו טלפון כדי לדבר ולשתף, ואולי אפילו להיפגש אחד על אחד לשיחה על כוס קפה. ראשית, צור איתנו קשר באמצעות המייל, ונשמח להשיב לך בחזרה וגם לספק לך מספר טלפון להתקשרות. מנגד אתה יכול להסתפק בקריאת האתר והשארת תגוביות כאן באתר. אתה מוזמן גם לבקר בפורום של ההומואים הדתיים (ראה ברשימת הקישורים). כשתרגיש מוכן, נשמח לראותך במפגשים.

האם אני יכול לבוא למפגשי חברותא?

כל מי שמרגיש שייך – מוזמן. הקבוצה כוללת דתיים, מסורתיים, דתל"שים וכל מי שמרגיש חלק מן העולם הדתי. כדי להגיע למפגש, תחילה צריך ליצור אתנו קשר בדף יצירת הקשר.

אני עדיין לא בן 18 – יש כאן משהו שמתאים לי?

חברותא מלווה את ארגון הנוער הגאה (איגי) אשר פתחה בשנת תש"ע קבוצות לנוער דתי. הקבוצות הן מקום בטוח ודיסקרטי להפגש ולדבר עם חברֶה בגילכם, ואפילו – לא יאמן – לכייף! עוד פרטים עליהם יש כאן.

מפגשי חברותא שמפורסמים באתר מיועדים לבני 18 ומעלה (אנחנו לא בודקים ת"ז…), אבל נשמח לעזור לכם ליצור קשר עם הקבוצות הדתיות של איגי. בנוסף לקבוצת הנוער מפעיל הארגון גם קבוצה לצעירים (18-23).

הבן שלי הומו – מה עושים?

אנחנו מצטטים מתוך אתר תהל"ה – תמיכה להורים של המוסקסואלים, לסביות, בי וטרנס:

החלום נשבר!
רוב ההורים חווים הרגשת אובדן כשנודע להם שילדם הומוסקסואל ועוברים תהליך המקביל לאבל.
גם אם אתם ההורים ליברלים בהשקפתכם ויש לכם ידידים הומוסקסואלים, שונה הדבר כאשר ההומוסקסואליות מגיעה לסף ביתכם. עולמכם מתמוטט. רקמתם חלום שהחל עם היוולדו של הילד, חלום שהלך וצמח עם ילדכם לאורך השנים. וכשהחלום מת מותר וכדאי להתאבל עליו.
אך אנא אל תשכחו שרק החלום מת. הילד האמיתי עדיין חי!

אנחנו ממליצים בחום לפנות לתהל"ה (ראו ברשימת הקישורים באתר חברותא). לתהל"ה יש גם קבוצת תמיכה לאמהות דתיות. ליצירת קשר עם קבוצת האמהות הדתיות: contact@bat-kol.org

איך אני יכול לעזור?

אתה מוזמן לשלוח אלינו דברים שכתבת למגירה כדי שנפרסם באתר (למשלוח: info.havruta.org.il), אתה יכול להגיב לדברים שאנשים אחרים כתבו באתר או לידיעות ולכתבות המופיעות באתר. אנחנו תמיד צריכים אנשים שיעזרו לארגן את המפגשים ועוד ועוד. צור עמנו קשר, אנחנו נשמח מאוד.

נשמח מאוד אם תבחר לתמוך בחברותא מבחינה כלכלית: אתה יכול להקדיש ערב לימוד לעילוי נשמת קרוב משפחה, ואתה יכול לתרום לפעילות הקבוצה בכלל. התרומה נעשית כתרומה לבית הפתוח. לתרומה, צור עמנו קשר.
לתרומה באינטרנט באמצעות כרטיס אשראי:  לחץ כאן.
Donation from the USA- information here

אני מרגיש שעוד שנייה אני משתגע ואני חייב לדבר עם מישהו:

אם אתה חייב לדבר עם מישהו, אנחנו ממליצים להתקשר לקשת – קו התמיכה הטלפוני. השיחה כמובן, אנונימית. בנוסף, אתה מוזמן להרים אלינו טלפון כדי לדבר ולשתף, ואולי אפילו להיפגש אחד על אחד לשיחה על כוס קפה.

בנוסף, אם אתה רוצה פגישה מקצועית – הבית הפתוח מציע פגישה אחת עם פסיכולוג, בלא תשלום, שבה תוכל לפרוק את אשר על לבך ולברר את האפשרויות העומדות בפניך. בבית יש פסיכולוגית דתייה או פסיכולוג דתל"ש (בוגר ישיבת ה"גוש") שישמחו להקשיב לך.

ותמיד אפשר לדבר ישירות עם אחד מצוות חברותא: כתוב לנו באמצעות דף יצירת הקשר, אנו מבטיחים לענות כמה שיותר מהר, וגם אפשר להתקשר: 054-4898381.

אני טרנסג'נדר דתי. איפה אני יכול למצוא מידע על עוד אנשים כמוני?

קבוצה לטרנס דתיימות מתארגנת בימים אלו והיא תתחיל לפעול כתלות במספר המשתתפים. לבירורים, לשיחה ולאוזן קשבת אפשר לכתוב לעדן: edenarazi@gmail.com

עוד באתר:

יצירת קשר

חברותא בתקשורת

על אודותינו

Information in English

.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *