לעדכונים על פעילויות ואירועים:

רוצים קצת דרמה בחיים? – סיכום המפגש

מפגש חברותא

אין דרך טובה יותר להתחבר..

מחול החיים מורכב מצעדים קדימה ואחורה, מאילתורים, מלזכור לא לדרוך על אחרים ולוודא שלא ידרכו עליך. חלק בלתי נפרד מאותו המחול הוא… הסיבובים.
העניין הוא שלאחר כל סיבוב, ובטח אם יש כמה ברצף, לרוב אנו יוצאים מסוחררים ומבולבלים והגבולות שלנו מטשטשים: בין אמת לשקר, בין טוב ורע…

במפגש בתלפיות הגיעה מישהי שאיפסה ועשתה סדר בבלגן!
דוברת הנחתה ערב שכולו פעילות מרתקת, קבוצתית, אישית, תוך קירוב והיכרות בין חברי הקבוצה ומעל לכל לעצמך.

באמצעות חילופי שחקנים בין דמויות מפתח המשפיעות על כל אחד ואחד מאיתנו, נשפך הרבה אור והחלו להתאדות להם לאט לאט הבלבולים והספקות שלרוב מונעים ע"י אנשים, שמאחר ובחרנו "להביא" אותם למפגש הזה סביר שהם המניע ו/או הפיתרון!

זאת הזדמנות פז לברור ולברר את האמת ע"י הקניית מראה ושיקוף של מי שאנחנו באמת בלי משוא פנים וללא הלחצים, השיקולים וההתחשבנויות סביבתיות האינסופיות.

תוך הכוונה מדויקת ורגישה של דוברת, תוך הענקת תחושת בטחון, פתאום עלו וצפו סודות וכאבים אישיים לא מבוארים ולפי רוב גם לא סגורים, עליהם אנשים בחיינו כן שמעו, אך אף אחד לא באמת הקשיב, ומהם לצערנו למדנו שגם אנחנו צריכים לעשות כן: להתעלם מהם, לבטלם ולדכאם כל עוד נפשנו בנו, שכן דמויות אלו נבחרו על ידינו בקפידה כאומדן ומדד מייצג למה נכון, אמת וראוי במחול החיים הזה… ומה לא.

זו היתה חוויה נפלאה ומופלאה להתחבר ולגלות מה ומי באמת עומד מאחורי הפנים המחייכות או החתומות של מרבית חברי הקבוצה ובטח של אלו של עצמך… כפי שמעולם לא הכרת!

אופיר

הערב היה בי"ג בחשוון תשע"ב, 10.11.2011 וכלל מפגש מרענן עם דוברת אופק, מטפלת מוסמכת בפסיכודרמה. היה ערב משעשע של משחק והזדמנות להכיר את החברים בקהילה שלנו, וגם קצת להכיר את עצמנו.
סדנת הפסיכודרמה לא היתה טיפול, אלא דרך לתקשר עם היצירתיות והספונטניות הפנימית שלנו.
דוברת אופק היא מטפלת מוסמכת בפסיכודרמה עם נסיון רב בסדנאות לקבוצות. היא חברה פעילה בקהילה הדתית הגאה ובארגון בת קול.

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.