חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

רוצים קצת דרמה בחיים? – סיכום המפגש

טעימה ממפגש הפסיכודרמה עם דוברת אופק מאת אופיר

מפגש חברותא

אין דרך טובה יותר להתחבר..

מחול החיים מורכב מצעדים קדימה ואחורה, מאילתורים, מלזכור לא לדרוך על אחרים ולוודא שלא ידרכו עליך. חלק בלתי נפרד מאותו המחול הוא… הסיבובים.
העניין הוא שלאחר כל סיבוב, ובטח אם יש כמה ברצף, לרוב אנו יוצאים מסוחררים ומבולבלים והגבולות שלנו מטשטשים: בין אמת לשקר, בין טוב ורע…

במפגש בתלפיות הגיעה מישהי שאיפסה ועשתה סדר בבלגן!
דוברת הנחתה ערב שכולו פעילות מרתקת, קבוצתית, אישית, תוך קירוב והיכרות בין חברי הקבוצה ומעל לכל לעצמך.

באמצעות חילופי שחקנים בין דמויות מפתח המשפיעות על כל אחד ואחד מאיתנו, נשפך הרבה אור והחלו להתאדות להם לאט לאט הבלבולים והספקות שלרוב מונעים ע"י אנשים, שמאחר ובחרנו "להביא" אותם למפגש הזה סביר שהם המניע ו/או הפיתרון!

זאת הזדמנות פז לברור ולברר את האמת ע"י הקניית מראה ושיקוף של מי שאנחנו באמת בלי משוא פנים וללא הלחצים, השיקולים וההתחשבנויות סביבתיות האינסופיות.

תוך הכוונה מדויקת ורגישה של דוברת, תוך הענקת תחושת בטחון, פתאום עלו וצפו סודות וכאבים אישיים לא מבוארים ולפי רוב גם לא סגורים, עליהם אנשים בחיינו כן שמעו, אך אף אחד לא באמת הקשיב, ומהם לצערנו למדנו שגם אנחנו צריכים לעשות כן: להתעלם מהם, לבטלם ולדכאם כל עוד נפשנו בנו, שכן דמויות אלו נבחרו על ידינו בקפידה כאומדן ומדד מייצג למה נכון, אמת וראוי במחול החיים הזה… ומה לא.

זו היתה חוויה נפלאה ומופלאה להתחבר ולגלות מה ומי באמת עומד מאחורי הפנים המחייכות או החתומות של מרבית חברי הקבוצה ובטח של אלו של עצמך… כפי שמעולם לא הכרת!

אופיר

הערב היה בי"ג בחשוון תשע"ב, 10.11.2011 וכלל מפגש מרענן עם דוברת אופק, מטפלת מוסמכת בפסיכודרמה. היה ערב משעשע של משחק והזדמנות להכיר את החברים בקהילה שלנו, וגם קצת להכיר את עצמנו.
סדנת הפסיכודרמה לא היתה טיפול, אלא דרך לתקשר עם היצירתיות והספונטניות הפנימית שלנו.
דוברת אופק היא מטפלת מוסמכת בפסיכודרמה עם נסיון רב בסדנאות לקבוצות. היא חברה פעילה בקהילה הדתית הגאה ובארגון בת קול.

האמת, בהתחלה חשבתי שהשנה זה לא זמן טוב לעוד ערב פסח שני

שאולי את שלנו כבר עשינו שנה שעברה, שבזמן שיש מלחמה וכשהחטופים במשך זמן בלתי נתפס עדיין לא איתנו, כש'הותר לפרסום' על נופלים ופצועים מופיע בתדירות גבוהה מידי, פסח שני הוא לא הנושא שצריך לשים על השולחן.

קרא עוד »

יום הבחירות

מה יעשה אדם הרוצה לרסן את מערכת המשפט, להעלות את המיסוי על עשירים, להנהיג את שיטת השוברים במערכת החינוך, לתת לכל אדם תחת שלטון ישראל זכות הצבעה לפרלמנט, אך למסד בחוק את זהותה התרבותית היהודית העברית של המדינה, כך שהיא תתמוך כלכלית במוסדות תרבותיים תורניים בלי קשר לחלקם באוכלוסייה של יהודים שומרי מצוות? היש לאדם כזה מפלגה להצביע לה? בעייתו שלו ובעייתו של הלהט"ב הדתי אינן שונות מבחינה פוליטית כלל וכלל

קרא עוד »

יציאת מצרים הפרטית שלי

עכשיו כשפסח נגמר אני יכול להגיד שעשיתי יציאת מצרים פרטית משלי. ניקיתי כל פיסת חמץ מהלב, ואני מוכן לשלב הבא. לכל חג ביהדות יש סימן משלו, משהו ללמוד ממנו. הפסח הזה, בערב חג שני של פסח, רגע לפני קריעת ים סוף, ישבנו- עידן, הבנזוג שלי, רועי- חבר שהוא יאחתי על מלא ואני- ויצאנו ביחד ממצרים, כל אחד משלו וכולנו יחדיו.

קרא עוד »

את שאהבה נפשי

"את שאהבה נפשי" הוא מחזה שכתב איתי סגל, שעיקר עלילתו עוסקת בפיגוע בברנוער ובטיפולי המרה. בלב ההצגה יהונתן, בחור צעיר מיישוב דתי שנפגע בפיגוע ונדרש להתמודד עם החשיפה בפני משפחתו בעקבותיו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר