חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

קשה מאוד להיות להט"ב דתי. כאילו, סתם ככה

קשה מאוד להיות להט"ב דתי. כאילו, סתם ככה, גם בלי כלום.

הרב יוני רוזנצווייג


קשה מאוד להיות להט"ב דתי. כאילו, סתם ככה, גם בלי כלום.קל וחומר שזה קשה כשרבנים גדולים יוצאים בהצהרות שונות שפוגעות ושורטות את הנפש.אולי הם לא יודעים שיש כאלו. אולי הם חושבים שללהט"בים – לכולם – אין רגשי קודש, אין רצון לקרבת אלוקים, אין כמיהה לקיום מצוות. אבל אני יודע שיש. רבים רבים.

ואחרי כל הצהרה, וכל מילה חריפה, זה נעשה קצת יותר קשה לעודד אותם שיש להם מקום בחברה הדתית.

מה כל כך מעצבן אותם?

הפרסומת החדשה של דוריטוס מציגה את המובן מאליו – יש כל מיני סוגים של משפחות ולכל המשפחות מגיע להיות משפחות. האמירה הזו גררה אחריה סערה ברשת, קריאות לחרם והגדיל לעשות סגן ראש עיריית ירושלים שקבע שעל זה תלויה הבריאות הנפשית של הדורות הבאים.
בנקודה הזו אני מוכרח לשאול: מה כל כך מעצבן אותם? למה המציאות

קרא עוד »

דיספוריה היא אמיתית

דיספוריה היא אמיתית.
לפעמים פשוט לוקח חיים שלמים בשביל להבין אותה. ולקרוא לה בשם.

קרא עוד »

החלומות שהיו לי התרסקו ומצאתי את עצמי בודד ושבור

אני לא מאשים, לא אותה ולא אותי. גם לא את הממסד הדתי, על אף שאם הדברים היו אחרת הרבה מאד כאב היה יכול להיחסך. אני רק מבקש שתאמינו. שתאמינו לה, שתאמינו לי. את המחיר שלי אני כבר שילמתי, אין לי מה לעשות עם זה ואין לי טעם להאשים את המציאות שהייתה יכולה להיות אחרת. אני רק מקווה שעוד אנשים לא יעברו בגיהינום הזה. אל תתנו לזה לקרות בקלות דעת ואל תטיפו מוסר ואידיאולוגיה לאלו שיישאו את כאבם לבדם.

קרא עוד »

לא ניתנו תעניות לישראל כדי שנזכור בהן הצרות ונקונן על דם ישראל הנשפך כמים

והואיל וכבר פשט המנהג ואין בו איסור רק שטות, ויש בו רמז, לפיכך אני אומר שאם התפלל עם הציבור בתענית והרבו בזכרון הצרות – אל יפרוש מהן. אבל לכתחילה לא יתפלל עם מי שזוכרין הצרות ולא עושין תשובה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר