חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

קנדה שמה סוף ל"טיפולי" המרה

"כשהחוק נגד טיפולי המרה עבר, משני צידי הפרלמנט – ליברלים ושמרנים, ימנים ואנשי שמאל, קמו אנשים על רגליהם ומחאו כפיים" (מתוך דבריו של כתב ה־BBC בקנדה)

התיאור מחמם הלב הזה לקוח הישר מקנדה הקרה! שם, בצעד היסטורי, בית הנבחרים של המדינה אישר חוק נגד 'טיפולי' המרה במדינה ומחוצה לה. החוק נלחם ב'טיפולים', בפרסומם ובצעד תקדימי אף ב'שילוח' של אנשים מחוץ לקנדה.

כאמור, החוק עבר פה באחד בפרלמנט. מדובר בחוק מקיף ומתקדם שבו כמה נקודות חשובות. החוק לראשונה מונע פרצה ואוסר לשלוח קטינים לטיפול מחוץ לקנדה. כמו כן החוק מטיל עונשים חמורים על עריכת 'טיפולים' כאלה ואף על עידוד אדם אחר ללכת ל'טיפול' כזה. החוק מגדיר באופן מקיף מה הם 'טיפולי' המרה כולל התיחסות לפן המגדרי בהליך. החוק מדגיש שלא מדובר רק בסוגיה טיפולית או רפואית, אלא חברתית. טיפולי המרה פוגעים בחברה על ידי הפצה של מיתוסים וסטריאוטיפים פוגעניים כלפי להט"ב.
אין זו אגדה, ואף בישראל מדובר בקונצנזוס. על כנסת ישראל לפעול לצעד דומה ולאסור בחוק את הפרקטיקות ההרסניות הללו גם. אין זה חלום – החוק עבר בכנסת קשה אף יותר, ועם מאמץ מכלל הסיעות הוא יכול לעבור אף יום. אל תגידו יום יבוא – הביאו את היום!

אני זוכר את זה, שהוא הביט בי ואמר ש״זה לא אמיתי ורק מחשבות שווא ואי אפשר באמת לאהוב בנים, אתה לא רוצה למות לבד״.

אני זוכר את היום הזה טוב מאוד, כי הוא שרט לי את הלב. זוכר איך אבא שלי אסף אותי אחרי זה עם המונית שלו, ואיך נכנסתי וישבתי במושב האחורי כאילו הייתי לקוח זר, ורציתי שהוא ישאל אותי מי כיבה לי את הלב, איך היה אצל הרב, אבל אבא לא שאל.

קרא עוד »

קיבלתי אות הוקרה מעיריית תל אביב

אני אגיד שבהתחלה כששמעתי שיביאו לי אות הוקרה הייתה לי התלהבות מטורפת שמלווה בפחד. הייתי בכזה ״מה לעזאזל״. אט אט במשך השבוע התודעה הזו השתנתה להתלהבות טובה שמלווה בתחושה של ״איזה כיף שרואים אותי. איזה כיף שמעריכים את זה.״

קרא עוד »

אני רוצה לפנות מכאן לנוער שגר במועצה מקומית קרני שומרון והיישובים באזור

גם אני גדלתי במקום שבזכותו הפך התנ״ך להיות הדרך שלי לדבר על עצמי, ולהגיד משהו על העולם שלנו. הפרספקטיבה שסיפורי התנ״ך מעניקים לנו על אנושיות, אהבה וחמלה (וכן, גם רשעות ואטימות) בעולם של היום, היא מתנה גדולה ויש שיאמרו – דרך חיים.

קרא עוד »

שתפו את המאמר