כ״ו בסיון ה׳תשפ״ב (25 בJune 2022)

קנדה שמה סוף ל"טיפולי" המרה

"כשהחוק נגד טיפולי המרה עבר, משני צידי הפרלמנט – ליברלים ושמרנים, ימנים ואנשי שמאל, קמו אנשים על רגליהם ומחאו כפיים" (מתוך דבריו של כתב ה־BBC בקנדה)

התיאור מחמם הלב הזה לקוח הישר מקנדה הקרה! שם, בצעד היסטורי, בית הנבחרים של המדינה אישר חוק נגד 'טיפולי' המרה במדינה ומחוצה לה. החוק נלחם ב'טיפולים', בפרסומם ובצעד תקדימי אף ב'שילוח' של אנשים מחוץ לקנדה.

כאמור, החוק עבר פה באחד בפרלמנט. מדובר בחוק מקיף ומתקדם שבו כמה נקודות חשובות. החוק לראשונה מונע פרצה ואוסר לשלוח קטינים לטיפול מחוץ לקנדה. כמו כן החוק מטיל עונשים חמורים על עריכת 'טיפולים' כאלה ואף על עידוד אדם אחר ללכת ל'טיפול' כזה. החוק מגדיר באופן מקיף מה הם 'טיפולי' המרה כולל התיחסות לפן המגדרי בהליך. החוק מדגיש שלא מדובר רק בסוגיה טיפולית או רפואית, אלא חברתית. טיפולי המרה פוגעים בחברה על ידי הפצה של מיתוסים וסטריאוטיפים פוגעניים כלפי להט"ב.
אין זו אגדה, ואף בישראל מדובר בקונצנזוס. על כנסת ישראל לפעול לצעד דומה ולאסור בחוק את הפרקטיקות ההרסניות הללו גם. אין זה חלום – החוק עבר בכנסת קשה אף יותר, ועם מאמץ מכלל הסיעות הוא יכול לעבור אף יום. אל תגידו יום יבוא – הביאו את היום!

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

"חבל שלא הצלחת להתאבד."

"חבל שלא הצלחת להתאבד."
אלו המילים האחרונות שאבא שלי אמר לי מאז שיצאתי בפניו מהארון בתור טרנסית. את אותו הלילה לא העברתי בבית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.