קנדה שמה סוף ל"טיפולי" המרה

"כשהחוק נגד טיפולי המרה עבר, משני צידי הפרלמנט – ליברלים ושמרנים, ימנים ואנשי שמאל, קמו אנשים על רגליהם ומחאו כפיים" (מתוך דבריו של כתב ה־BBC בקנדה)

התיאור מחמם הלב הזה לקוח הישר מקנדה הקרה! שם, בצעד היסטורי, בית הנבחרים של המדינה אישר חוק נגד 'טיפולי' המרה במדינה ומחוצה לה. החוק נלחם ב'טיפולים', בפרסומם ובצעד תקדימי אף ב'שילוח' של אנשים מחוץ לקנדה.

כאמור, החוק עבר פה באחד בפרלמנט. מדובר בחוק מקיף ומתקדם שבו כמה נקודות חשובות. החוק לראשונה מונע פרצה ואוסר לשלוח קטינים לטיפול מחוץ לקנדה. כמו כן החוק מטיל עונשים חמורים על עריכת 'טיפולים' כאלה ואף על עידוד אדם אחר ללכת ל'טיפול' כזה. החוק מגדיר באופן מקיף מה הם 'טיפולי' המרה כולל התיחסות לפן המגדרי בהליך. החוק מדגיש שלא מדובר רק בסוגיה טיפולית או רפואית, אלא חברתית. טיפולי המרה פוגעים בחברה על ידי הפצה של מיתוסים וסטריאוטיפים פוגעניים כלפי להט"ב.
אין זו אגדה, ואף בישראל מדובר בקונצנזוס. על כנסת ישראל לפעול לצעד דומה ולאסור בחוק את הפרקטיקות ההרסניות הללו גם. אין זה חלום – החוק עבר בכנסת קשה אף יותר, ועם מאמץ מכלל הסיעות הוא יכול לעבור אף יום. אל תגידו יום יבוא – הביאו את היום!

למה צריך בכלל מצעד? ועוד בירושלים?

לאחר הרבה שאלות מהרבה מכרים/ות, חברות/ים ובנות/י משפחה, ושנים ארוכות אחרי שחשבתי שהדברים האלה כבר ברורים לכולן/ם, אני מציע תשובות לשאלות:
למה צריך בכלל מצעד? ועוד בירושלים?

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *