קנדה שמה סוף ל"טיפולי" המרה

"כשהחוק נגד טיפולי המרה עבר, משני צידי הפרלמנט – ליברלים ושמרנים, ימנים ואנשי שמאל, קמו אנשים על רגליהם ומחאו כפיים" (מתוך דבריו של כתב ה־BBC בקנדה)

התיאור מחמם הלב הזה לקוח הישר מקנדה הקרה! שם, בצעד היסטורי, בית הנבחרים של המדינה אישר חוק נגד 'טיפולי' המרה במדינה ומחוצה לה. החוק נלחם ב'טיפולים', בפרסומם ובצעד תקדימי אף ב'שילוח' של אנשים מחוץ לקנדה.

כאמור, החוק עבר פה באחד בפרלמנט. מדובר בחוק מקיף ומתקדם שבו כמה נקודות חשובות. החוק לראשונה מונע פרצה ואוסר לשלוח קטינים לטיפול מחוץ לקנדה. כמו כן החוק מטיל עונשים חמורים על עריכת 'טיפולים' כאלה ואף על עידוד אדם אחר ללכת ל'טיפול' כזה. החוק מגדיר באופן מקיף מה הם 'טיפולי' המרה כולל התיחסות לפן המגדרי בהליך. החוק מדגיש שלא מדובר רק בסוגיה טיפולית או רפואית, אלא חברתית. טיפולי המרה פוגעים בחברה על ידי הפצה של מיתוסים וסטריאוטיפים פוגעניים כלפי להט"ב.
אין זו אגדה, ואף בישראל מדובר בקונצנזוס. על כנסת ישראל לפעול לצעד דומה ולאסור בחוק את הפרקטיקות ההרסניות הללו גם. אין זה חלום – החוק עבר בכנסת קשה אף יותר, ועם מאמץ מכלל הסיעות הוא יכול לעבור אף יום. אל תגידו יום יבוא – הביאו את היום!

את שאהבה נפשי

"את שאהבה נפשי" הוא מחזה שכתב איתי סגל, שעיקר עלילתו עוסקת בפיגוע בברנוער ובטיפולי המרה. בלב ההצגה יהונתן, בחור צעיר מיישוב דתי שנפגע בפיגוע ונדרש להתמודד עם החשיפה בפני משפחתו בעקבותיו.

קרא עוד »

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

אני רוצה לפנות מכאן לנוער שגר במועצה מקומית קרני שומרון והיישובים באזור

גם אני גדלתי במקום שבזכותו הפך התנ״ך להיות הדרך שלי לדבר על עצמי, ולהגיד משהו על העולם שלנו. הפרספקטיבה שסיפורי התנ״ך מעניקים לנו על אנושיות, אהבה וחמלה (וכן, גם רשעות ואטימות) בעולם של היום, היא מתנה גדולה ויש שיאמרו – דרך חיים.

קרא עוד »

תהיו נאמנים לעצמכם!

לא לחיות זה לפחד. זה לשקוע בחרדות. זה להסתיר את עצמנו מהאנשים הכי קרובים אלינו.
ולפעמים זה מרגיש שאי אפשר אחרת, כי החיים האלה הם פאקינג מפחידים ואם חושבים עליהם יותר מידי – אפשר לשקוע בדיכאון קיומי.

קרא עוד »

שתפו את המאמר