לעדכונים על פעילויות ואירועים:

קנדה שמה סוף ל"טיפולי" המרה

"כשהחוק נגד טיפולי המרה עבר, משני צידי הפרלמנט – ליברלים ושמרנים, ימנים ואנשי שמאל, קמו אנשים על רגליהם ומחאו כפיים" (מתוך דבריו של כתב ה־BBC בקנדה)

התיאור מחמם הלב הזה לקוח הישר מקנדה הקרה! שם, בצעד היסטורי, בית הנבחרים של המדינה אישר חוק נגד 'טיפולי' המרה במדינה ומחוצה לה. החוק נלחם ב'טיפולים', בפרסומם ובצעד תקדימי אף ב'שילוח' של אנשים מחוץ לקנדה.

כאמור, החוק עבר פה באחד בפרלמנט. מדובר בחוק מקיף ומתקדם שבו כמה נקודות חשובות. החוק לראשונה מונע פרצה ואוסר לשלוח קטינים לטיפול מחוץ לקנדה. כמו כן החוק מטיל עונשים חמורים על עריכת 'טיפולים' כאלה ואף על עידוד אדם אחר ללכת ל'טיפול' כזה. החוק מגדיר באופן מקיף מה הם 'טיפולי' המרה כולל התיחסות לפן המגדרי בהליך. החוק מדגיש שלא מדובר רק בסוגיה טיפולית או רפואית, אלא חברתית. טיפולי המרה פוגעים בחברה על ידי הפצה של מיתוסים וסטריאוטיפים פוגעניים כלפי להט"ב.
אין זו אגדה, ואף בישראל מדובר בקונצנזוס. על כנסת ישראל לפעול לצעד דומה ולאסור בחוק את הפרקטיקות ההרסניות הללו גם. אין זה חלום – החוק עבר בכנסת קשה אף יותר, ועם מאמץ מכלל הסיעות הוא יכול לעבור אף יום. אל תגידו יום יבוא – הביאו את היום!

אין זה מקומם של יהודים

לפני מאתיים שנה, כאשר בקייב הלכה אדל לבית הספר וסיימה לאכול את ארוחתה, היא מלמלה בשפתיה את ברכת המזון. כאשר שמעו על כך הבנות האחרות הלשינו עליה למורה כי היא יהודיה ומשכו אותה משערה. לפני אלף שנה, כאשר יוסף הלך בשווקים שבפס, לקחו ממנו כמה בחורים את ספריו וזרקו אותם לבאר רק משום ש"אין זה מקומם של יהודים".

קרא עוד »

שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו

היום צפיתי בראיון של הרב ארלה הראל מול הרב גיא אלאלוף, שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו, שהדיעה שלו, לטענתו, היא קונצזנוס בקהילה הדתית, שהעובדות שלו מוחלטות ולא ניתן מקום לספק, אז לגבי זה אין לי מה לומר כי אני בעצמי לא מכיר את פרטי עדותו – על כל אלה שהצליחו להשתנות, על ההומו הדתי שטוען שהוא נשמר מכל חוויה מינית, על אותו פסיכולוג שהחליט להתעלם מעדות החברים שהוא הביא לו, אני לא אטען שהוא טועה או מטעה, אני לא אטען לחוסר אמינות עדותו, אבל העמדה הבוטחת הזאת שהאמת אצלו שהוא יודע למסור את רצון ה בצורה פשוטה היא בעצמה מעידה על עובדותיו, על דיעותיו ועל גאוותו שמסנוורת אותו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.