כ״ד בשבט ה׳תשפ״ב (26 בJanuary 2022)

קבוצות גוש עציון


חברותא בגוש עציון (המכונה ג"ג) היא בית ומרחב מוגן עבור להט"בים דתיים המתגוררים או לומדים בגוש עציון והר חברון. הקבוצה נוסדה כהתארגנות דיסקרטית על ידי תלמיד ישיבת הר עציון למען תלמידיה וחניכי הבית הפתוח מגוש עציון, אשר היו גרעין ראשון של חניכים. כיום הקבוצה "יצאה מהארון" ונותנת מענה לכלל האוכלוסייה הלהט"בית של גוש עציון.

ראשי הקבוצה פעלו רבות למען שיתוף פעולה בין הקבוצה לבין התשתיות הקיימות בגוש עציון: מפגשים עם צוותי מוגנות יישוביים, עם צוותי החינוך במנהל הקהילתי של גוש עציון ועם מטה הנוער באפרת. כל אלה הובילו לאמון הדדי ולהפניית חניכים וחניכות לקבוצה על ידי הגורמים הללו.

אנו עובדים בשיתוף פעולה עם רבני האיזור, בתמיכתם, בין השאר, של ראש המועצה הדתית של גוש עציון ורב היישוב אלון שבות. מספר ערבים להעלאת המודעות לאוכלוסייה הלהט"בית בגוש הופקו בשיתוף ראשי הקבוצה והרבנים המקומיים.

מלבד הפעילות החינוכית הבלתי פורמלית, הקבוצה מתמודדת עם האתגרים המוכרים בקהילה הלהט"בית: הורים המשוכנעים שילדיהם עוברים "שלב חולף" ומסרבים להכיר בהגדרתם העצמית; נערים ונערות המוסללים לטיפולי המרה בניגוד לרצונם; בחורי ישיבות ותלמידות מדרשה המנסים לתמרן בין אקטיביזם לבין הארון הכפוי עליהם, ועוד. עבור כל האנשים היקרים הללו הקבוצה מספקת רשת ביטחון ותחושת שייכות אשר מֵקלים ולו במעט את העול.

בנוסף, הקבוצה מספקת מרחב מוגן בארוחות שבת לתלמידי ישיבות להט"בים.

מעת לעת הקבוצה עורכת טישים הפונים לאלו שאינם חברים בה או בקהילה הדתית הגאה, למען הגברת המודעות לסוגיות של זהות להט"בית והלכה בקרב דור העתיד של עולם התורה.

בהזדמנות זו נבקש להודות לידידנו מייקל גרינברג אשר מימן את עלותה של שנת הפעילות הראשונה שלנו לזכר מורו ורבו הרב אהרן ליכטנשטיין זצ״ל. בזכות תרומתו יכולנו לשמור על פעילות רציפה ושוטפת ולסבסד את השתתפות חניכינו וחניכותינו בפעילויות של ארגוני הקהילה הדתית הגאה.

ליצירת קשר, מוביל קבוצת הגוש (18+) – יהונתן רוסן ממן
ליצירת קשר, מוביל קבוצת הגוש הצעירה (16-20 להשתתפות נדרש אישור הורים) –  נתנאל רודל (שליחת ווטסאפ)

אז מי האבא האמיתי?

תמיד שואלים אותנו, את דני ואותי, מי האבא של אוליבר. כלומר, לרוב הם שואלים אותנו יותר בנימוס – מי האבא הביולוגי?

קרא עוד »

ברגע שראשי המערכת לא מוכנים לטפל בבעיה, הפתרון יגיע מהשטח

בשנת 2002 הרחוקה, ישי מאיר ואני, ניהלנו יחד את הפורום "גייז דתיים" באתר "ואללה". בהתחלה עשינו זאת מתוך חיפוש נואש וכדי להבין, האם אנחנו בודדים בעולם. ודי מהר התברר שיש עוד הרבה אנשים כמונו, בכל המגזרים של החברה הדתית ואת חווייתם ניתן לתאר- בגדול- כסבל בל יתואר.

קרא עוד »

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *