כ״ה בסיון ה׳תשפ״ב (24 בJune 2022)

קבוצות גוש עציון


חברותא בגוש עציון (המכונה ג"ג) היא בית ומרחב מוגן עבור להט"בים דתיים המתגוררים או לומדים בגוש עציון והר חברון. הקבוצה נוסדה כהתארגנות דיסקרטית על ידי תלמיד ישיבת הר עציון למען תלמידיה וחניכי הבית הפתוח מגוש עציון, אשר היו גרעין ראשון של חניכים. כיום הקבוצה "יצאה מהארון" ונותנת מענה לכלל האוכלוסייה הלהט"בית של גוש עציון.

ראשי הקבוצה פעלו רבות למען שיתוף פעולה בין הקבוצה לבין התשתיות הקיימות בגוש עציון: מפגשים עם צוותי מוגנות יישוביים, עם צוותי החינוך במנהל הקהילתי של גוש עציון ועם מטה הנוער באפרת. כל אלה הובילו לאמון הדדי ולהפניית חניכים וחניכות לקבוצה על ידי הגורמים הללו.

אנו עובדים בשיתוף פעולה עם רבני האיזור, בתמיכתם, בין השאר, של ראש המועצה הדתית של גוש עציון ורב היישוב אלון שבות. מספר ערבים להעלאת המודעות לאוכלוסייה הלהט"בית בגוש הופקו בשיתוף ראשי הקבוצה והרבנים המקומיים.

מלבד הפעילות החינוכית הבלתי פורמלית, הקבוצה מתמודדת עם האתגרים המוכרים בקהילה הלהט"בית: הורים המשוכנעים שילדיהם עוברים "שלב חולף" ומסרבים להכיר בהגדרתם העצמית; נערים ונערות המוסללים לטיפולי המרה בניגוד לרצונם; בחורי ישיבות ותלמידות מדרשה המנסים לתמרן בין אקטיביזם לבין הארון הכפוי עליהם, ועוד. עבור כל האנשים היקרים הללו הקבוצה מספקת רשת ביטחון ותחושת שייכות אשר מֵקלים ולו במעט את העול.

בנוסף, הקבוצה מספקת מרחב מוגן בארוחות שבת לתלמידי ישיבות להט"בים.

מעת לעת הקבוצה עורכת טישים הפונים לאלו שאינם חברים בה או בקהילה הדתית הגאה, למען הגברת המודעות לסוגיות של זהות להט"בית והלכה בקרב דור העתיד של עולם התורה.

בהזדמנות זו נבקש להודות לידידנו מייקל גרינברג אשר מימן את עלותה של שנת הפעילות הראשונה שלנו לזכר מורו ורבו הרב אהרן ליכטנשטיין זצ״ל. בזכות תרומתו יכולנו לשמור על פעילות רציפה ושוטפת ולסבסד את השתתפות חניכינו וחניכותינו בפעילויות של ארגוני הקהילה הדתית הגאה.

ליצירת קשר, מוביל קבוצת הגוש (18+) – יהונתן רוסן ממן
ליצירת קשר, מוביל קבוצת הגוש הצעירה (16-20 להשתתפות נדרש אישור הורים) –  נתנאל רודל (שליחת ווטסאפ)

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

"חבל שלא הצלחת להתאבד."

"חבל שלא הצלחת להתאבד."
אלו המילים האחרונות שאבא שלי אמר לי מאז שיצאתי בפניו מהארון בתור טרנסית. את אותו הלילה לא העברתי בבית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.