קבוצות נוספות

קבוצות נוספות

בית מדרש להט"בי בבאר שבע

בשנת 2019 החל לפעול בעיר באר שבע "בית מדרש להט"בי" המתכנס פעם בחודש. בית המדרש פועל בשיתוף פעולה של ארגוני בת קול וחברותא יחד עם קבוצת "עליזה" הבאר שבעית והבית הגאה בבאר שבע מתוך מטרה לעסוק בטקסטים מארון הספרים היהודי, להביט בהם בעיניים הייחודיות לנו ולהבין באילו מסרים המקורות היהודיים פונים אלינו כא/נשים להטבא"ק. בית המדרש מקבל אליו באווירה חמה את כל קצות הקשת הלהט"בית ואת כל הרצף הדתי.

בית המדרש פתוח לגילאי 18+.

לפרטים והצטרפות

על מנת לשמור על מרחב בטוח, מיקום המפגש ימסר לנרשמים/ות לאחר שיחה טלפונית עם מתן, בטלפון 052-956-1670.
להרשמה לחצו כאן

קש"ת (קבוצת שיעורי תורה) ירושלמית

קשת הירושלמית היא קבוצת שיעורי תורה המתקיימים בירושלים בניהול יוסף אבקין ובהנחיית ישי מאיר. הקבוצה מיועדת ללהט"ב מכל קשת הזיקות ליהדות ומתאפיינת באווירה פתוחה ונינוחה יחד עם לימוד המשלב מקורות רבים ומגוונים.

לקבלת פרטים נוספים, להצטרפות לעמוד הקש"ת בפייסבוק או לקבלת עדכון לפני שיעור בוואטסאפ:

לפרטים והצטרפות

abkin.joseph@gmail.com או בפייסבוק

פעילות בגוש עציון

חברותא בגוש עציון (המכונה ג"ג) היא בית ומרחב מוגן עבור להט"בים דתיים המתגוררים או לומדים בגוש עציון והר חברון. הקבוצה נוסדה כהתארגנות דיסקרטית על ידי תלמיד ישיבת הר עציון למען תלמידיה וחניכי הבית הפתוח מגוש עציון, אשר היו גרעין ראשון של חניכים. כיום הקבוצה "יצאה מהארון" ונותנת מענה לכלל האוכלוסייה הלהט"בית של גוש עציון.

ראשי הקבוצה פעלו רבות למען שיתוף פעולה בין הקבוצה לבין התשתיות הקיימות בגוש עציון: מפגשים עם צוותי מוגנות יישוביים, עם צוותי החינוך במנהל הקהילתי של גוש עציון ועם מטה הנוער באפרת. כל אלה הובילו לאמון הדדי ולהפניית חניכים וחניכות לקבוצה על ידי הגורמים הללו.

אנו עובדים בשיתוף פעולה עם רבני האיזור, בתמיכתם, בין השאר, של ראש המועצה הדתית של גוש עציון ורב היישוב אלון שבות. מספר ערבים להעלאת המודעות לאוכלוסייה הלהט"בית בגוש הופקו בשיתוף ראשי הקבוצה והרבנים המקומיים.

מלבד הפעילות החינוכית הבלתי פורמלית, הקבוצה מתמודדת עם האתגרים המוכרים בקהילה הלהט"בית: הורים המשוכנעים שילדיהם עוברים "שלב חולף" ומסרבים להכיר בהגדרתם העצמית; נערים ונערות המוסללים לטיפולי המרה בניגוד לרצונם; בחורי ישיבות ותלמידות מדרשה המנסים לתמרן בין אקטיביזם לבין הארון הכפוי עליהם, ועוד. עבור כל האנשים היקרים הללו הקבוצה מספקת רשת ביטחון ותחושת שייכות אשר מֵקלים ולו במעט את העול.

בנוסף, הקבוצה מספקת מרחב מוגן בארוחות שבת לתלמידי ישיבות להט"בים.

מעת לעת הקבוצה עורכת טישים הפונים לאלו שאינם חברים בה או בקהילה הדתית הגאה, למען הגברת המודעות לסוגיות של זהות להט"בית והלכה בקרב דור העתיד של עולם התורה.

בהזדמנות זו נבקש להודות לידידנו מייקל גרינברג אשר מימן את עלותה של שנת הפעילות הראשונה שלנו לזכר מורו ורבו הרב אהרן ליכטנשטיין זצ״ל. בזכות תרומתו יכולנו לשמור על פעילות רציפה ושוטפת ולסבסד את השתתפות חניכינו וחניכותינו בפעילויות של ארגוני הקהילה הדתית הגאה.

מדריך הקבוצה השנה הוא ג׳ייסון גרינספן בוגר ישיבת הר עציון אשר מתגורר בירושלים.

לפרטים והצטרפות

ג'ייסון – 053-621-1941

יהונתן – 054-566-6306

לחצו להגדלה