לעדכונים על פעילויות ואירועים:

פעילות תשרי: טיול חוה"מ סוכות בנהר פרת!

זה התחיל בזה שהגענו שני רכבים לחניון שצמוד לבנייני האומה, יזמנו מקומות חניה מאולתרים, והלכנו לצוד קצת מזון בתחנה המרכזית. כשחזרנו – גילינו שהחניה הדלה ש"יזמנו" הפכה לחניון מלא ברכבים ובאנשים. היו שם יותר מ-40 חבר´ה! אז עמדנו, ודיברנו, והחלפנו חוויות, והיכרנו אנשים חדשים, ואמרנו שלום לאנשים "ישנים", וסוף-סוף יצאה שיירת המכוניות לכיוון מדבר יהודה. הרכֶּבֶת-המכוניתית הזאת דרשה לפחות ארבע עצירות בדרך כדי לוודא שכולם נמצאים בכיוון (ועדיין היתה מכונית אחת שהסתבכה). מקץ פיתולי כביש רבים חנינו בפתח השמורה, והתחלנו ללכת בינות ל"סרוגים" רבים שגדשו את הבריכות. איתי עצר אותנו לרגע כדי להעביר שיעור במור"ק ("מורשת קרב") ולספר שלמקום הזה גם יש קונוטציות של מוות. איזה יופי, איזה כיף.

הדרך היתה פשוט מקסימה. בלב המדבר פעה לו הנחל ויצר סביבו בריכות רבות וצמחייה ירוקה וסבוכה. ממש נחל כזיב באמצע המדבר. המסלול הארוך היווה הזדמנות להכיר אנשים חדשים יותר לעומק, לפתוח בשיחות עמוקות יותר וגם כאלו שעמוקות פחות. הפתוחים יותר שבינינו, שפנו זה אל זה בלשון נקבה או שעמדו באמצע הנחל וחיקו זמרות מסוימות (או שמא יש לומר "דיוות"?), התמיהו מעט את הסרוגים העוברים והשווים. בכל מקרה, אין ספק שזהו טיול חובבי-הבנים הגדול ביותר שאי פעם היה כאן (לא רק בנחל פרת, לא רק של דתיים, אלא בכלל. באמת!).

היו שהתקשו יותר, היו שהתקשו פחות, או שהתעקשו לנגוח סלעים בראשם (ולצמח בלוט במצח), והיו שפסעו עם מטה משה רבנו. היו שפשטו חולצה וזינקו לבריכות, והיו שרק נהנו להביט מהצד, ובכלל איזה כיף זה שאפשר להדיר כל כך הרבה אנשים בכפיפה אחת ועם זאת להיות קבוצה אחת גדולה (ומדליקה!) של אנשים.

אז נכון שהלוגיסטיקה בחזרה היתה מעט מסורבלת (להקפיץ את הנהגים לנקודת המוצא, להביא את הרכבים, לחלק את האנשים מחדש), ויצאנו מהואדי רק כשכבר באה השמש, אבל מי סופר?

בעין מבוע התקיימה תפילה תוך כדי ההמתנה לרכבים, וגם בהינו בבריכה המתמלאת ומתרוקנת חליפות.

תודה גדולה לכל המארגנים, המדריכים, המסיעים והחברים, ולהתראות בטיול הבא! (ואצטט הצעה למסלול: "שופינג חורף אופנתי בדיזנגוף סנטר". מה רע?)

[והערה פיננסית קטנה לסיום: מי שלא הספיק לשלם לבני 15 ש"ח עבור הכניסה לשמורה, מתבקש לזכור ולהביא לו את התשלום במפגש הבא]

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.