לעדכונים על פעילויות ואירועים:

סיכום פעילות ניסן – טיול חול המועד פסח

חברותא מטיילת בשמורת עין עבדת
חברותא מטיילת בשמורת עין עבדת

כבכל חול המועד – יצאנו לטיול בחיק הטבע. והפעם טיילנו באזור ברמת הנגב. מדובר בטיול בדרגת קושי קלה-בינונית.

הטיול היה ביום חמישי, י"ז בניסן התש"ע, ב' בחול המועד, 1.4.10.

פרטים מדויקים על מיקום הטיול נשלחו לחברים ברשימת התפוצה שלנו.

סיכום הטיול

הפעם יצאנו, יפי הבלורית והתואר, לכבוש את השממה. הרחקנו עד ללב המדבר לאזור קיבוץ שדה בוקר ובקעת צין.

נפגשנו בחניון של שמורת עין עבדת ולאחר שהמדריך איתי סקר סקירה גאוגרפית קצרה על אודות אזור הטיול וסניפי H&M הסמוכים, יצאנו עם כל עם ישראל (מגיל 99-9) לטפס במעלה הקניון המרשים.

לאחר טיפוס חביב ולא קשה מדי בסולמות הגענו לחניון העליון של השמורה. צפינו על סכרים שבנו הנבטים במקום והמשכנו עד שהגענו לחורשה קטנה, שם עשינו הפסקת צהריים, צחקנו, קשקשנו וכמובן לא ויתרנו על דבר תורה.

לא היה קל לשכנע את החברים להמשיך ללכת, אך לבסוף הצלחנו לקום. לאחר הליכה קצרה נכנסנו לתוך הערוץ של נחל חווארים. המסלול בנחל היה יפה ומיוחד. בשל שחיקת המים את אדמת החוואר התחושה הייתה כצעדה בתוך חטיף מקופלת.

בזמן שאנחנו לא ידענו את נפשנו, נפנף לו בני על מנגל, כדי שמיד עם סיום המסלול האוכל יהיה מוכן ומסודר, ולנו רק יישאר לבחור מה להעמיס על המצה. ואכן הבשר החלק אך בעל הקטניות, והבשר הלא חלק אבל הנטול קטניות, חיכו לנו כשבאנו, ונחטפו עוד טרם הספקנו להתפלל מנחה.

קצת אחרי השקיעה, קפצנו לקבר של דוד בן גוריון. צפינו על מצוק הצינים וזיהינו מרחוק את הנקודה שבה התחלנו את הטיול. איתי סיפר על הקמת המדינה, מלחמת העצמאות ועל דוד בן גוריון ומעלליו.

החושך ירד ולא נותרה בררה אלא להתחבק, להיפרד ולצאת לדרך הארוכה הביתה. אמנם לא צעדנו 40 שנה במדבר, ואמנם במקום מן אכלנו המבורגר, נקניקיות וקבבים, אך בעקבות החום בהחלט יכולנו להזדהות עם בני ישראל דאז וגם התחברנו למדבר ולאהבה של בן גוריון לנגב.

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.