לעדכונים על פעילויות ואירועים:

פעילות יום העצמאות: מנגל בשדרות

נפגשנו (הרכבים שיצאו מת"א והרכבים שיצאו מירושלים) בתחנת הדלק שאחרי שדרות. מתחנת הדלק נסענו אל "הבית הבודד לפני עזה"- אתר קרבות ממלחמת השחרור. אסף הסביר מה קרה שם בדיוק בין ההפוגה הראשונה לשנייה במלחמת השחרור והסביר שהבית מנוקב הכדורים הוא הבית האחרון שנשאר מקיבוץ סעד במקומו ההיסטורי. אחרי תצפית על רצועת עזה המשכנו ליער שמחוני כדי לקיים את מצוות החג – מנגל! התמקמנו לנו תחת עצי האורן ופרסנו את השתייה והאוכל. שלומי דאג לעיצוב כחול לבן: מפה כחולה, מפיות עם דגלונים וצלחות לבנות. כשסידרנו את השולחנות עברה לידנו אישה דתיה מבוגרת שטיילה עם הנכד שלה ושאלה אותנו במאור פנים "כל כך הרבה בנים נחמדים- ואיפה הבנות?" ישראל שהיה מאוד משועשע מהשאלה ענה לה בחיוך. אסף, ניר וכל השאר התחילו למנגל במרץ עד שעלה עמוד הענן. אחרי נקניקיות, קבבים וסטייק עוף (שונא סטייקים בית יוסף – ההכשר מוציא להם את הטעם!) ישבנו למשחקי חברה משעשעים ביותר מתחת לעצים. בשלב זה המשפחות הדתיות שמינגלו ביער הלכו הביתה ונשאר לנו יער מלא בשקט. מדי פעם נשמעו הדי פיצוצים רחוקים (קסאמים? יציאות? גם לשריונרים ותיקים היה קשה להבדיל).

קינחנו במרשמלו בצבעי כחול לבן ששלומי דאג להביא ונסענו הביתה.

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.