חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

פעילות יום העצמאות: מנגל בשדרות

כדי לחזק את תושבי שדרות נסענו ביום העצמאות (שהוקדם) למנגל בחברותא. יצאנו מירושלים ומת"א קצת אחרי אחת עשרה, ואחרי נסיעה לא קצרה, עברנו את שדרות שנראתה רגועה, מתחת לענן עשן המנגל שאפף גם אותה

נפגשנו (הרכבים שיצאו מת"א והרכבים שיצאו מירושלים) בתחנת הדלק שאחרי שדרות. מתחנת הדלק נסענו אל "הבית הבודד לפני עזה"- אתר קרבות ממלחמת השחרור. אסף הסביר מה קרה שם בדיוק בין ההפוגה הראשונה לשנייה במלחמת השחרור והסביר שהבית מנוקב הכדורים הוא הבית האחרון שנשאר מקיבוץ סעד במקומו ההיסטורי. אחרי תצפית על רצועת עזה המשכנו ליער שמחוני כדי לקיים את מצוות החג – מנגל! התמקמנו לנו תחת עצי האורן ופרסנו את השתייה והאוכל. שלומי דאג לעיצוב כחול לבן: מפה כחולה, מפיות עם דגלונים וצלחות לבנות. כשסידרנו את השולחנות עברה לידנו אישה דתיה מבוגרת שטיילה עם הנכד שלה ושאלה אותנו במאור פנים "כל כך הרבה בנים נחמדים- ואיפה הבנות?" ישראל שהיה מאוד משועשע מהשאלה ענה לה בחיוך. אסף, ניר וכל השאר התחילו למנגל במרץ עד שעלה עמוד הענן. אחרי נקניקיות, קבבים וסטייק עוף (שונא סטייקים בית יוסף – ההכשר מוציא להם את הטעם!) ישבנו למשחקי חברה משעשעים ביותר מתחת לעצים. בשלב זה המשפחות הדתיות שמינגלו ביער הלכו הביתה ונשאר לנו יער מלא בשקט. מדי פעם נשמעו הדי פיצוצים רחוקים (קסאמים? יציאות? גם לשריונרים ותיקים היה קשה להבדיל).

קינחנו במרשמלו בצבעי כחול לבן ששלומי דאג להביא ונסענו הביתה.

וְיָמִין מְקָרֶבֶת

הלוואי והדיווח לא מדוייק, הלוואי והרב לא מרחיק כך את מי שאותו הוא רואה כחוטא

קרא עוד »

אני מניח באמת ובתמים שבסך הכל, בשקלול המעלות והחסרונות, טוב לכולנו יחד מאשר לבד

והייתה פעם מערכת בחירות אחת שבה זהבה גלאון רפררה לנאום הסוטים וקבעה נחרצות: "זה או אנחנו או הם". הדיכוטומיה הכוזבת הזו מסוכנת הרבה יותר ממה שהיא נראית במבט ראשון.

קרא עוד »

קוויריות במחשכים

הרכבת גולשת לתחנה ואני עולה, ושוב תפילה קטנה שאלוהים יעזור לי עם הנוער הירושלמי הקט הזה שלא חטא כי לא ראה קוויריות או שלא חטא שהסתובב ביום חמישי אחד במרכז העיר ונתקל בי. שאלוהים יעזור.

קרא עוד »

אני לא מוכן יותר לשקר. לחייך ולהגיד שהכל סבבה כששואלים איך היה בצבא, אני היום כבר לא חיי בפחד, אני חיי בכעס ואני לא אשתוק.

* לחברה שנעלו אותי מחוץ לחדר בגשם, בשלוש בלילה, כי פחדו שההומו שאיתם בחדר יגע בהם: אני מקווה שתגבשו לעצמכם זהות מורכבת ועשירה, כזאת שלא מבוססת ורק על גבריות רעילה ווסאח של יחידה מובחרת ותפסיקו להרגיש שהומו ששוקל 60 קילו מאיים לכם על הקיום.

קרא עוד »

שתפו את המאמר