חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

פעילות אדר: מסיבת פורים מיוחדת עם "הרבנית הדסה גרוס"

לא רק אנשי חברותא הגיעו למסיבת פורים. המסיבה שאורגנה ע"י חברותא והבית הפתוח ביחד עם העשירון האחר (תא הסטודנטים הגאה באוניברסיטה העברית) היתה מלאה עד אפס מקום: הגיעו חברי הקבוצות, הגיעו החברים שלהם, והגיעו החברים-של-החברים לשמוח, לשתות ולרקוד

תאטרון המעבדה היה צר מלהכיל, אבל כולם נכנסו לאולם המופע. הרבנית הדסה גרוס עלתה לבמה, לבושה בפייטים, חבושה בפיאה נוכרית כיאה לרבצען בישראל, ופתחה בנאומי הפורים שלה. (מי זאת הרבנית הדסה גרוס? לחצו כאן לכתבה שהופיעה ב-ynet על הרבנית ועל מסיבת חברותא מספר ימים לפני המסיבה.)

הרבנית הטיפה לטוהר המידות בנפש, היא חילקה את האולם לגברים-וגברים ולנשים-ונשים (צניעות, בכל זאת), הזכירה את חמשת בעליה שקברה, הרימה כוסות לחיים, לימדה אותנו ניגונים וגם אירחה חברים.

בין שני חלקי ההופעה של הרבנית, עלתה לאוויר מוזיקה עברית משובחת מכל הזמנים ומכל הסוגים. היו ריקודים, והרבה. היו קפיצות, היה חשמל באוויר, היתה צפיפות והמון המון זיעה – אבל היה מצברוח מצוין, והמסיבה נמשכה עמוק לתוך (השעות "הגדולות" של) הלילה.

אז פורים שמייח לכולנו, ולהתראות במסיבת השנה הבאה!

גם לנו זה קרה

גם לנו זה קרה…
הכל התחיל, איך לא, בשבת חברותא, אי שם לפני 9 שנים בגוש עציון. דווקא אז, לא קרה כלום וכל אחד המשיך בחייו.
אבל חייב להיות סוף טוב, אז רצה הגורל ויצאנו כעבור 3 שנים לטיול פסח של…חברותא. וכן, שם כבר נוצר הקליק ומאז הכל התגלגל…

קרא עוד »

הדגשת הקיום והנוכחות של א.נשים להטב"קים וזכותם לזכויות בסיסיות – הן יישומים מובנים מאליהם של מצוות 'ואהבת לרעך כמוך', שאמורים לחייב כל אחת ואחד מאיתנו לפעולה

המטרות שתיארתי לעיל – הדגשת הקיום והנוכחות של א.נשים להטב"קים וזכותם לזכויות בסיסיות – הן יישומים מובנים מאליהם של מצוות 'ואהבת לרעך כמוך', שאמורים לחייב כל אחת ואחד מאיתנו לפעולה; אך בנוסף למטרות האלו, יש עוד ערכים רבים ושונים שבאי המצעד באים לקדם, ולא עם כולם אני מזדהה. לרבים מהם אני מתנגד נחרצות.

קרא עוד »

כמה ממכם בעד דברים רעים?

כלומר, לא דברים שנויים במחלוקת, פשוט דברים רעים. התשובה, אני מקווה בכל אופן, היא אף אחד, אף אחד לא בעד מה שרע וכולנו מנסים לצדד בטוב. ובכן, ניתן להסיק מכאן שלהיות בעד מה שטוב ולהתנגד לרע זה דבר משותף (כמעט) לכל האנושות – ולכן זה לא אומר הרבה. אני מציע לעשות את אותו התרגיל עם הומופובים. כמה ממכם בעד טיפולי המרה?

קרא עוד »

שתפו את המאמר