חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

פעילות אדר: מסיבת פורים מיוחדת עם "הרבנית הדסה גרוס"

לא רק אנשי חברותא הגיעו למסיבת פורים. המסיבה שאורגנה ע"י חברותא והבית הפתוח ביחד עם העשירון האחר (תא הסטודנטים הגאה באוניברסיטה העברית) היתה מלאה עד אפס מקום: הגיעו חברי הקבוצות, הגיעו החברים שלהם, והגיעו החברים-של-החברים לשמוח, לשתות ולרקוד

תאטרון המעבדה היה צר מלהכיל, אבל כולם נכנסו לאולם המופע. הרבנית הדסה גרוס עלתה לבמה, לבושה בפייטים, חבושה בפיאה נוכרית כיאה לרבצען בישראל, ופתחה בנאומי הפורים שלה. (מי זאת הרבנית הדסה גרוס? לחצו כאן לכתבה שהופיעה ב-ynet על הרבנית ועל מסיבת חברותא מספר ימים לפני המסיבה.)

הרבנית הטיפה לטוהר המידות בנפש, היא חילקה את האולם לגברים-וגברים ולנשים-ונשים (צניעות, בכל זאת), הזכירה את חמשת בעליה שקברה, הרימה כוסות לחיים, לימדה אותנו ניגונים וגם אירחה חברים.

בין שני חלקי ההופעה של הרבנית, עלתה לאוויר מוזיקה עברית משובחת מכל הזמנים ומכל הסוגים. היו ריקודים, והרבה. היו קפיצות, היה חשמל באוויר, היתה צפיפות והמון המון זיעה – אבל היה מצברוח מצוין, והמסיבה נמשכה עמוק לתוך (השעות "הגדולות" של) הלילה.

אז פורים שמייח לכולנו, ולהתראות במסיבת השנה הבאה!

עמי ידע מאיפה הוא בא.

עמי ידע לאן הוא הולך. לכל מקום אליו פנה עשה זאת בחיוך נעים ובפנים קורנות. קולו שקט, צנוע, שיחתו נעימה. עמי בנה לו בית מלא באהבה.

קרא עוד »

זו הבשורה?

גדלתי על ברכי הציונות הדתית. אני מאמין גדול בערכיה, משוכנע שיש שם אמת גדולה, רחבה ומאירה. יש שם חיבור מפרה בין תורה וחיים, בין חומר ורוח, בין ערכי הנצח להוויה המתחדשת.

קרא עוד »

שתפו את המאמר