חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה

פסטיבל הקולנוע הגאה מפנק את חברי חברותא בהטבות גדולות בסרטים המקוונים הקרובים

נתנאל שלר, דובר חברותא


פסטיבל הקולנוע הגאה ממשיכים בפעילות התרבותית, והסופ"ש יש סרטים חדשים בהקרנות מיוחדת  בספריית פסטיבל הקולנוע הגאה. אנו מצרפים לכם קוד הנחה לחברים בחברותא TLVFEST18  – הסרטים יעלו 18 ₪ במקום 24.90  ₪ .

סוק סוק – אהבת דמדומים – יצירה עדינה על סיפור אהבתם של שני גברים בשנות הזהב שלהם בהונג קונג. פארק הוא נהג מונית בן 70 שחי עם אשתו. בנו נשוי באושר עם ילדים, ובתו בהריון ועומדת להינשא. הוי עבר לחיות עם בנו, נוצרי אדוק, רעיית בנו ונכדתו. סרט נפלא המעלה סוגיות חשובות ומתאר בעדינות את הבדידות, שמחת החיים, הסולידריות, התשוקה והסבל שגברים הומואים קשישים חווים. זמין לצפייה עד ה-17 בדצמבר כולל.  

סוק סוק – אהבת דמדומים

האם אנחנו אבודים לנצח – דרמת יחסים אינטימית בה כל סצנה מצליחה לבטא את הצער והיגון של התפרקות מערכת יחסים והקושי להתרחק מבן הזוג לשעבר. מערכת היחסים של המפוס ואדריאן מתדרדרת לנתיבים הרסניים ובמהלך שיחה גורלית אחת הכל נגמר. המפוס ואדריאן אינם יחד יותר, אך בדרך כלשהי הם צריכים להמשיך לחיות. תהליך הריפוי מחולק לשלבים של ניסיונות נואשים להתאחד כמו גם מפגשים מיניים, שלעתים מרחיקים אותם עוד יותר זה מזה ולעיתים מקרבים אותם מחדש. לצפיה מגיל 18 ומעלה.  זמין לצפייה עד ה-17 בדצמבר כולל.

קוקון – סרט הפתיחה של מסגרת Generation בפסטיבל ברלין 2020, הוא דרמה של הבמאית לאוני קריסנדורף, יצירה קולנועית מתוקה, אך גם אמיצה. נורה הביישנית היא ילדה ברלינאית בת 14 המתגוררת ברובע קרויצברג ומבלה את זמנה עם אחותה וחברתה הטובה ביותר בפאב בקוטבוסר טור או בבריכה העירונית הסמוכה. היא לעולם לא תשכח את הקיץ שבו היא לראשונה מקבלת מחזור, מתאהבת בבחורה ולומדת לעמוד על שלה. מוקפת בצעירים מתרבויות ורקעים חברתיים שונים, היא סוללת לעצמה דרך לבגרות. הסרט זמין לצפייה בתאריכים 17-24.12.20.

דברים שאנחנו לא מעזים לעשות – הוקרן ב 2020 גם ב HOTDOCS וב IDFA שני פסטיבלי הקולנוע התיעודיים החשובים בעולם, סרטו של הבמאי ברונו סנטמריה רזו , כפר קטן השוכן על אי קטן ומוגן במקסיקו בין שני נהרות ויער מנגרובים. הילדים חופשיים לשחק ולגדול בקצב שלהם במה שנראה כמו גן עדן. נונו, 16, לא רוצה להתבגר ומבלה בלימוד הילדים הצעירים יותר איך לרקוד. אבל אי אפשר להישאר לנצח צעיר ונונו שמסתיר סוד לא יכול להחזיק אותו לנצח בתוך תוכו. כאשר פרץ החזיזים העליז מפנה את מקומו לירי פתאומי, החיים האידיאלים על האי מתנפצים ועל נונו להתמודד עם המציאות. סרטו התיעודי המרגש ומרהיב העין של ברונו סנטמריה רז, הוא יצירה על אומץ, נעורים ואהבת החיים. מגיע לשבוע בלבד בין התאריכים 18-24.12.20..  

דברים שאנחנו לא מעזים לעשות

הדילמה של התשוקה – הציג בשלל פסטיבלים חשובים לקולנוע כמו  SXSW  HotDocs AFI Docs בחודשים האחרונים. סיפורן של ארבע נשים, שמנפצות מיתוסים ושקרים בנוגע לתשוקה ומיניות נשית, הגוף הנשי ובסופו של דבר כוחן של נשים. האמנית פורצת הדרך סופיה וואלאס מאתגרת רעיונות ארוכי שנים של נשים בפרויקט ה “cliteracy” שלה, ומעמידה את הדגדגן במרכז האומנות שלה. ד”ר סטייסי דוטון, מומחית למדעי המוח, מעולם לא ראתה רישום של דגדגן בספרי רפואה עד שגילתה את עבודתה של וואלאס, וכעת מתחייבת לגרום לכך לכך שבספרי לימוד רפואיים יתקנו את ההשמטות המכוונות של האיבר. עם 20 שנות מחקר, ד”ר ליסה דיימונד מפרקת את התפיסות המיושנות בנוגע לאורגזמה נשית. המעצבת התעשייתית טי צ’אנג עומדת בראש CRAVE, חברה המוקדשת לעיצוב וייצור ויברטורים אלגנטיים לנשים. פיניצו מביימת יצירה תיעודית סוחפת שאסור להחמיץ. הסרט זמין לתקופת זמן מוגבלת רק עד ה-31 בדצמבר.

סיפורו של מגזין CURVE –  סרט זה הוא הוכחה מרגשת ומרתקת איך כוח רצון של אשה אחת יכול להשפיע ולשנות את ההיסטוריה. פרנקו סטיבנס אולי לא מוכרת בישראל אבל בארה”ב היא אחת הנשים המשפיעות ביותר בהיסטוריה ועבודתה ממשיכה להשפיע גם היום. כשפרנקו גדלה בבית יהודי מסורתי, היא מעולם לא ראתה שום ייצוג של נשים לסביות – היא אפילו לא ידעה שאישה יכולה להיות לסבית. כשהיא סוף כל סוף הבינה שהיא לסבית, זה היה בשלב מאוחר יחסית של חייה, אחרי שהתחתנה עם בן זוגה בחתונה יהודית כשרה. כאשר הסוד שלה נחשף, היא נטשה את הבית ועברה לסן פרנסיסקו, והחליטה לייסד מגזין לסבי כדי לתת במה לנשים השונות בקהילה. כך נוצר המגזין הלסבי החשוב ביותר בארה”ב ובעולם כולו. עשרות שנים מאוחר יותר, אחרי פציעה חמורה שאילצה אותה לשנות את חייה ולמכור את המגזין, היא יוצאת למסע בו היא תפגוש את הנשים הקוויריות של תקופתנו ואולי גם תפתח יוזמות חדשות. סרט מעצים שהוא שיעור מרתק בהיסטוריה הלסבית מראשית שנות ה-90 עד ימינו. הסרט זמין לתקופת זמן מוגבלת רק עד ה-31 בדצמבר.

ההטבה תקפה לכל סרטי הספרייה עד סוף החודש כולל הלהיטים שלנו "מאתיס ומקסים" של קסבייה דולן, "הנסיך" שזכה בפסטיבל ונציה, ו"שפה משותפת" שזכה בפסטיבל השנה בפרס הסרט הטוב ביותר או "נברלנד" שזכה בפרס הסרט הטוב ביותר בשנת 2019.

המשך חג שמח

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

אבא יוצא מהארון.

פעם חשבתי שלאבא זה הדבר הכי נורא בעולם. אבל עכשיו, זה אצלי וזה הבן שלי. וזה לגמרי בסדר.

קרא עוד »

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר