לעדכונים על פעילויות ואירועים:

פלברות

bennet"לגבי שירות צבאי, היה לי חייל מילואים שיצא מהארון. הרצנו עליו פלברות אבל בכיף." (מכאן וכאן)

פלברות = דיבורים, צחוקים בין החבר'ה. (מכאן)

*

אתמול הייתי עם נועם באירוע חברתי, במקרה היה שם גם תלמיד שלי ואשתו, הוא הציג בפניי את אשתו ושאל עם מי אני הגעתי, אמרתי לו "עם בןזוגי", מבטו הפך להיות מבולבל, ובזמן שאשתו אמרה "מגניב" הוא אמר תוך סימון עם אצבעותיו "בןזוג? כלומר בן שהוא זוג? כלומר שני בנים ביחד?" צחקתי צחוק נבוך ונפניתי לדבר עם אשתו ושאר האנשים שהיו מסביב לשולחן.

זה אינו פוסט פוליטי. אני לא אומר במי לבחור, אני גם לא אומר במי אני בוחר, אצלנו בבית תמיד אמרו שבשביל זה מצביעים מאחורי הפרגוד.

אז נכון שאת הדברים הכתובים מעלה אמרה אישיות פוליטית, ובקישור הנלווה מופיעים הרבה אמירות קשות יותר ופחות לגבי הומוסקסואלים. אני לא רוצה להתעכב על האמירות הללו, שמענו אותן ונשמע גם אחרות.

"הרצנו עליו פלברות, אבל בכיף"? מכל הדברים שקראתי שם ברשימה, זה הרתיח אותי.

הרצנו עליו? בכיף? כיף למי? הוא השתתף או שהוא עמד שם צוחק צחוק נבוך, אני מכיר את הצחוק הזה השתמשתי בו אתמול.

זה היה חשוב לכם לצחוק עליו, להראות שהוא אחד מהחבר'ה, עדיין, למרות שהוא, איך אומרים, הומו, ולך כמפקד אין בעיה עם זה שהוא "כזה". כן, כשהמפקד שלך או הבוס שלך צוחק עליך זה תמיד משעשע. כמו הצחוקים שאחד הבוסים שלי צחק פעם, חה חה חה, זה היה כל כך מצחיק: "אנחנו לא מפטרים עובדים על רקע נטייה מינית, רק בגלל סיבות אחרות" אוי, כמה צחקנו באותו יום. וכמו שהגששים אמרו "אנחנו צחקנו, עד היום אנחנו בוכים".

פעם בארוחת שבת אחיינית שלי ביקשה לשתות. נתתי לה את הכוס שלי לשתות ממנה, אבא שלי מחשש של חיידקים רצה להביא לה כוס אחרת. אמרתי "אולי היא תידבק ממני, והיא תאהב גברים" עכשיו מה מצחיק פה? שאני סיפרתי בדיחה על המצב ולא על מישהו מסוים.

זה שונה מאוד.

דוגמה להמחשת ההבדל: "אתה אידיוט" לעומת "לאיזה מצב אידיוטי הגענו, אני לא מאמין שהאוטו נמצא עכשיו באמצע הרפת בין הפרות".

אני מקווה שההבדל מובן.

אני מדמיין את הסיטואציה, ואני מודה שבראש שלי זה בטח הרבה יותר גרוע ממה שזה היה, אבל אם הוא מרגיש בנוח לדבר על זה בתקשורת, אז אני מרגיש בנוח לדמיין.

**

הם חוזרים מאימון, נגיד אימון ירי לעבר מטרות נייחות. ומר מפקד אומר "בואנה ירית כמו הומו, יא הומו!" או אולי הם חוזרים מאימון שטח ומר מפקד אומר "בואנה רצת כמו הומו, יא הומו!" או, או, יש לי יותר טוב, "בואנה סגור את השק שנה שלך שלא תאנוס מישהו בלילה כמו הומו, יא הומו!!".

אילו פלברות מצחיקות. הם בטח כולם עמדו סביבו במעגל וצחקו וצחקו.

ומה שעוד יותר עצוב, שהוא הביא את זה בניסיון להראות כמה הוא פתוח ומבין. הנה גם אני מכיר מישהו הומו ואני יכול לצחוק עליו, אופס, איתו.

***

לסיכום:

א. אם אתה מכיר רק הומוסקסואל אחד זאת אומרת שכל השאר לא מרגישים בנוח להיחשף בפניך, ואולי זה בגלל שהם לא רוצים להיות מושא הפלברות הבא.

ב. בתור אחד שהקמפיין שלו זה "מפסיקים להתנצל" אני מקווה שתפסיק להפסיק להתנצל לרגע ותפנה אל אותו חייל ותתנצל, גם אם הוא אומר שלא צריך. גם אני אמרתי שלא צריך לאנשים.

ג. אני לא תלמיד חכם, אבל לא כתוב משהו כמו: "נוח לו לאדם שיפיל עצמו לתוך כבשן האש ולא ילבין פני חברו ברבים"? ואני, ההומו, מנסה להרוס את המסורת היהודית?

****

דרך אגב התלמיד שלי, מאתמול, שלח לי הודעת התנצלות.

לעמוד הפייסבוק של נדב: זה לא את זה אני
עוד על הפלברות של בנט: מסע בעקבות ערכי המשפחה היהודית מאת ניר אילון

how to use green face mask, full face respirator vs gas mask, masks face plates, n95 mask tb size, where is a respirator in home depot, 3m nose mask, n95 mask for smoke walgreens, memory foam cpap full face mask, how 2 prepare face vefore a mud mask, 3m cool flow respirator, where can you can n95 masks for the free in fairfield ca, clinical symptoms of coronavirus, girl handjob with surgical mask, rz industries environmental dust mask, n95 mask uae, monsta x face mask, how do you make a peel off face mask without gelatin, pepe face mask, dettol mask n95 amazon, 3m surgical mask blue, dual face shield with shade 6, n95 particulate mask vs dust mask, man with black covering over face with a shield dragon, cute anime emoticon kaomoji kawaii mouth respirator anti dust cotton face mask, what type of cartridge respirator for smoke protection, what kind of respirator does zak bagans use, upf face mask, 3m 07185 n95 mask, walmart pharmacy cost, disco kitten face mask how to use, when was the surgical mask invented, coronavirus real estate, who can i hire to perform osha respirator medical evaluation, two face scary halloween masks, anti dust mouth mask with cat print,

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.