חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

פיצה, חברה טובה ודיון מעניין, מה צריך יותר?

אחרי פיצה וסבב מה נשמע, הקבוצה המעורבת נהנתה מפעילות של חבר הקבוצה אסתי שהעשירה אותנו מחומר הלימודים שלה ושוחחה על מין ומגדר בתרבויות לא-מערביות ופרה-קולוניאליות.

פיצה, חברה טובה ודיון מעניין, מה צריך יותר?
אחרי פיצה וסבב מה נשמע, הקבוצה המעורבת נהנתה מפעילות של חבר הקבוצה אסתי שהעשירה אותנו מחומר הלימודים שלה ושוחחה על מין ומגדר בתרבויות לא-מערביות ופרה-קולוניאליות. שמענו על תרבויות עם אפשרויות נוספות מלבד זכר/נקבה/גבר/אישה, כאשר לפעמים האנשים האלה בשוליים ולפעמים בעמדות מפתח בחברה.

"החלטתי שאני חולמת לו עתיד, וזה קרה די מהר שהוא מצא אחרי זה בן זוג"

רגע לפני יום הכיפורים, התארחה צפרירה ווקר, אמא דתיה לשלושה בנים הומואים, בתכנית חשבון נפש עם מרב בטיטו. צפרירה שיתפה בקשיים, במורכבות הקבלה וההכלה, ובתהליך התשובה הקשור אליהן.

קרא עוד »

אני מניח באמת ובתמים שבסך הכל, בשקלול המעלות והחסרונות, טוב לכולנו יחד מאשר לבד

והייתה פעם מערכת בחירות אחת שבה זהבה גלאון רפררה לנאום הסוטים וקבעה נחרצות: "זה או אנחנו או הם". הדיכוטומיה הכוזבת הזו מסוכנת הרבה יותר ממה שהיא נראית במבט ראשון.

קרא עוד »

כשהייתי בשיעור א', ישיבת מעלה גלבוע, חשבתי שמורכבות היא הדבר החשוב ביותר בעולם.

קשיים אישיים ודיסוננסים זהותיים נתפסו בעבורי כחובה דתית. חשבתי שעל מנת לא להפוך את הדתיות שלי לפלסטר ליברלי, אני חייב להמשיך לתפוס בדעות שצרמו והפריעו לי. לא רציתי "לפתור" את השאלה הלהט"בית או הפמיניסטית. פתרון היה בעבורי השטחה, רידוד של המורכבות הקיימת.

קרא עוד »

קוויריות במחשכים

הרכבת גולשת לתחנה ואני עולה, ושוב תפילה קטנה שאלוהים יעזור לי עם הנוער הירושלמי הקט הזה שלא חטא כי לא ראה קוויריות או שלא חטא שהסתובב ביום חמישי אחד במרכז העיר ונתקל בי. שאלוהים יעזור.

קרא עוד »

שתפו את המאמר