פוקאצ'ה טבעונית מהירה (או: אצלנו בבית תמיד הצביעו אותו דבר)

"אני לא בטוח איך זה קרה, אבל פתאום בבחירות הנוכחיות הגיעו שתי הקהילות הללו למצב של מאבק. עומדות אחת מול השניה, כל אחת מהן בטוחה שהיא הצודקת. אלו לא רוצים לשמוע מהאחרים והללו בתגובה נעלבים ומאשימים. שתי הקהילות מבקשות ממני כבוחר להצביע להן" ▪ אז למי עמי החליט בסוף להצביע? פוסט בחירות

1אצלנו בבית תמיד הצביעו אותו דבר.

זו לא היתה אפילו שאלה, לא היתה שום תהיה. סבא-רבא שלי היה ממקימי תנועת "המזרחי" אי-שם בתחילת המאה הקודמת (ואף היה חתום על מגילת הייסוד של התנועה). הוא היה ציר מטעם המזרחי בשני קונגרסים ציוניים וייצג את התנועה בדירקטוריונים של קק"ל וקרן היסוד. האידאולוגיה שלו חילחלה לסבי וסבתי והם העבירו אותה לילדיהם, ביניהם לאימי.

החינוך הזה המשיך דרך המוסדות שלמדנו בהם, שהיו כולם מן הזרם הדתי-לאומי. החל מהגן הדתי, עבור בבית ספר יסודי ממלכתי-דתי, מכינה לישיבות בנ"ע וכמובן: ישיבת תיכונית של זרם הכיפות הסרוגות. אבל השייכות המפלגתית הזו היתה קיימת לא רק במוסדות החינוך. לאורך ילדותי ונערותי עוּדדתי להצטרף לבני-עקיבא, כמו שכל חברי עשו. גם שם הכניסו לנו את האידאולוגיה המזרוחניקית.

חלק מהאידאולוגיה הזו היתה גם ההכוונה הזו לתמיכה במפלגה הנכונה: המפד"ל. הסבירו לנו בכל מקום למה זו המפלגה הטובה ביותר (גם ציונות וגם השתלבות בחברה). למה זה חשוב שנצביע לה בבחירות (כדי שיהיה יותר כסף לישיבות ולהתנחלויות). ולמה כל שאר המפלגות לא שוות (כי הן חילוניות / חרדיות / שמאלניות). ובאמת במשך שנים צייתי לחינוך הזה, להבניה הזו ועשיתי מה שבחור דת"לי אמור לעשות – הצבעתי למפד"ל.

אבל עם השנים התחילו אצלי השאלות. שאלות על כל דרך החינוך שחונכתי בה. החינוך שאמר לי שאני סוטה, שאני חוטא, שאצלנו אין הומואים, שזה קורה רק לחילונים (כי הם לא למדו תורה). כשהתחלתי לתת מילים לרגשות שלי ולתשוקות שלי, הבנתי שהן לא ממש מסתדרות עם הדברים שחונכתי עליהם. יותר מזה, הרגשתי שהקהילה שלי, זו שגדלתי בה – חושבת שאני לא מתאים לה יותר. הקהילה שלי אומרת לי: "אתה לא שייך כבר, אין לך מקום כאן. אצלנו אין הומואים". וכך בתהליך שלקח זמן ושבמהלכו ניסיתי להאבק בדחיה הזו שהרגשתי – מצאתי את עצמי בלי קהילה.

כאדם שהיה שקוע עמוק בקהילה שלו, השינוי היה חד ומטלטל. למזלי מצאתי, די מהר, קהילה חדשה. קהילת הלהט"ב אספה אותי אל חיקה בזרועות פתוחות – על אף שהייתי שונה, שהייתי דתי. זה היה כה נחוץ לי בימים החשוכים שמצאתי את עצמי לבדי, כמים להלך צמא במדבר. מאז אני שקוע עמוק באותה מידה בקהילה, ואף קהילות, הלהט"ביות שמצאתי לי. גם השתתפתי ביצירה של תת-קהילות חדשות בתוך המטריה הגדולה זו.

אני לא בטוח איך זה קרה, אבל פתאום בבחירות הנוכחיות הגיעו שתי הקהילות הללו למצב של מאבק. עומדות אחת מול השניה, כל אחת מהן בטוחה שהיא הצודקת. אלו לא רוצים לשמוע מהאחרים והללו בתגובה נעלבים ומאשימים. שתי הקהילות מבקשות ממני כבוחר להצביע להן. הקהילה הדתית לה תמיד הצבעתי ובערכיה תמיד האמנתי (ועדיין מאמין בחלק מהם) ומולה הקהילה הלהט"בית החילונית, המזוהה עם השמאל (שהוא לא הבית הפוליטי הטבעי שלי).

אולם כשאני מסתכל על המאבק הזה בעינים של אותו איש מפוחד שמצא עצמו לבד, אני רואה רק דבר אחד: הקהילה שהקיאה אותי ממנה ומולה הקהילה שקלטה אותי בחיבוק. לי ברור מאד עם מי מהקהילות הללו אני הולך…

מצרכים:

חצי קילו קמח

כף וחצי שמרים יבשים (20 גרם)

שני שליש כוס שיבולת שועל אינסטנט (קוואקר) – 130 מיליליטר

4 כפות סוכר

1 כפית מלח

3 ו-2/3 כוסות מים (720 מיליליטר)

אופן ההכנה:

מכניסים את כל החומרים היבשים אל קערה גדולה ומערבבים.

2

מוזגים את כל המים ומערבבים עד שמתקבלת עיסה סמיכה. שימו לב שלא ישארו לכם "בורות" של קמח שהמים לא הגיע אליהם.

3

מניחים את העיסה לתפוח לשעה. היא תגדל ממש הרבה, לכן כדאי להשתמש בקערה הכי גדולה שיש לכם. אחרי שעה זה יראה בערך כך:

4

עתה מוזגים את העיסה אל תבנית ובה ניר אפיה. אפשר למזוג איים קטנים, לקבלת לחמניות – אבל אני מעדיף פשוט למלא את כל התבנית ולקבל פוקאצ'ה אחת גדולה (הכמות אמורה להספיק לשתי פוקאצ'ות כאלה). אם תרצו, אפשר לפזר מלמעלה מעט שומשום, זרעי פשתן, גרעיני חמניה/דלעת או כל מה שתמצאו לנכון.

5

מכניסים לתנור אפיה המחומם מראש ל-180 מעלות לכחצי שעה, או עד שהפוקאצ'ה מתחילה להשחים.

6

מוצאים מהתנור ונהנים.

7

הפוקאצ'ה טובה גם לאחר הקפאה.

המתכון מעובד מן המתכון של הבלוג הנהדר "מתכוניישן"

will ashwagandha curb your appetite suppressant, dr pangle lubbock, snack that doesnt help with weight loss crossword, best keto recipes blog, red wine appetite suppressant, is weight loss a symptom of breast cancer, ideal protein phase 3, after weight loss surgery skin removal, i lose weight when i eat more, how much weight will i lose if i walk 4 miles a day, define pills, plastic surgery for loose skin after weight loss, vegetarian keto recipes no eggs, will thieves oil help with weight loss, lemonade diet weight loss reviews, big lots weight loss pills, skinny tabs weight loss drops, depaul weight loss, not as strong after weight loss, tina dayton weight loss, how my cat can lose weight, weight loss westchester ny, tell me about the keto diet, angel dust pre workout amazon, printable keto recipes pdf, calculate lose weight, acai berry pure advanced weight loss formula, how fast can you lose weight on brupopianvhcl, core burner, rodarte sisters weight loss,

הקללה הכי נפיצה בבית הספר

בימים אלו אני עובד בבית ספר ממלכתי דתי במרכז הארץ כתומך הוראה של כיתה ד', כשהכיתות מחולקות לקפסולות. מורה מן המניין באחת, ואני מעביר את אותו השיעור באחרת. מעמד-ביניים שהומצא לימי המגפה, הדועכת ב"ה.

קרא עוד »

הרודפים אותנו? שבו בפינה בבקשה, עם הפנים לקיר

יש המון המון שבח לומר, ואילו פי מלא דברי שבח אין אני מספיק להודות לכל מי שראוי להודות לו. בדין הייתי צריך לסיים בשבח, אבל לבי אינו מתיר לי. העוול שנעשה לי מצד אנשים הנסמכים על שירותיי ועל תרומתי פשוט קשה מנשוא.

קרא עוד »

שלום צ’אט ג’י פי טי, תוכלי לספר לי בבקשה מהי הומופוביה?

כמו שצ’אט ג’י פי טי אמרה, יש קשר מובהק בין דתות לבין הומופוביה. ספציפית, יש קשר מובהק בין היהדות לבין הומופוביה. לפני כשנה פרסמתי ב”התקופה” את המסה “כה אהבו חכמינו”, שעסקה בדרך שבה היהדות המסורתית פירשה את סיפור רבי יוחנן וריש לקיש בנהר הירדן. משפט הפתיחה הפלרטטני של ריש לקיש: “יופיך לנשים”, שאותו ניתן להבין בקלות כ”אתה יפה כמו בחורה” פורש לאורך ההיסטוריה היהודית כ”חשבתי שאתה אישה”, כי לא ייתכן שדמות נכבדה כל כך, הנמנית על חבורת הרבנים המכונה “חז”ל”, תהיה אדם שנמשך לגבר. אבל הסיפור קורע הלב של שני החכמים הוא סיפור אהבה רומנטי, ועוד כזה שנגמר בטרגדיה, אולי כדי להזהיר את מי ששוקל להתאהב בגבר.

קרא עוד »

כשרציתי לגייר את הילדים

כשרציתי לגייר את הילדים, לא יכולנו לעשות את זה בארץ. אף בית דין אורתודוכסי פה לא סמך עליי שאגדל ילדים יהודים. מצאנו בית דין אורתודוכסי בניו-יורק, ותוך כדי שאנחנו מתכננים טיסה עם שני תינוקות ושמונה מאות מזוודות על פני חצי יבשת, אדם שאל אותי: בשביל מי אתה עושה את זה? מי הקהילה שלך? שלושה רבנים שמעולם לא פגשת באפר-ווסט-סייד?

קרא עוד »

החלמה מחורבן

ככל שאנשים נמצאים במצב נפשי גרוע יותר, עמידותם ללחצים פוחתת. כשאנשים מדוכאים או סובלים מטראומה ומחרדה – קשה להם יותר להכיל חוסר הסכמה ודעות מגוונות

קרא עוד »

הייתי מחכה שכולם יירדמו.

הייתי מחכה שכולם יירדמו.
ואז הייתי פותח את הארון, שולף ז׳קט אפילו בקיץ, מתגנב לדלת, חומק בזהירות,
ונפלט לחסדי הרחוב.

קרא עוד »

שתפו את המאמר