לעדכונים על פעילויות ואירועים:

פוקאצ'ה טבעונית מהירה (או: אצלנו בבית תמיד הצביעו אותו דבר)

1אצלנו בבית תמיד הצביעו אותו דבר.

זו לא היתה אפילו שאלה, לא היתה שום תהיה. סבא-רבא שלי היה ממקימי תנועת "המזרחי" אי-שם בתחילת המאה הקודמת (ואף היה חתום על מגילת הייסוד של התנועה). הוא היה ציר מטעם המזרחי בשני קונגרסים ציוניים וייצג את התנועה בדירקטוריונים של קק"ל וקרן היסוד. האידאולוגיה שלו חילחלה לסבי וסבתי והם העבירו אותה לילדיהם, ביניהם לאימי.

החינוך הזה המשיך דרך המוסדות שלמדנו בהם, שהיו כולם מן הזרם הדתי-לאומי. החל מהגן הדתי, עבור בבית ספר יסודי ממלכתי-דתי, מכינה לישיבות בנ"ע וכמובן: ישיבת תיכונית של זרם הכיפות הסרוגות. אבל השייכות המפלגתית הזו היתה קיימת לא רק במוסדות החינוך. לאורך ילדותי ונערותי עוּדדתי להצטרף לבני-עקיבא, כמו שכל חברי עשו. גם שם הכניסו לנו את האידאולוגיה המזרוחניקית.

חלק מהאידאולוגיה הזו היתה גם ההכוונה הזו לתמיכה במפלגה הנכונה: המפד"ל. הסבירו לנו בכל מקום למה זו המפלגה הטובה ביותר (גם ציונות וגם השתלבות בחברה). למה זה חשוב שנצביע לה בבחירות (כדי שיהיה יותר כסף לישיבות ולהתנחלויות). ולמה כל שאר המפלגות לא שוות (כי הן חילוניות / חרדיות / שמאלניות). ובאמת במשך שנים צייתי לחינוך הזה, להבניה הזו ועשיתי מה שבחור דת"לי אמור לעשות – הצבעתי למפד"ל.

אבל עם השנים התחילו אצלי השאלות. שאלות על כל דרך החינוך שחונכתי בה. החינוך שאמר לי שאני סוטה, שאני חוטא, שאצלנו אין הומואים, שזה קורה רק לחילונים (כי הם לא למדו תורה). כשהתחלתי לתת מילים לרגשות שלי ולתשוקות שלי, הבנתי שהן לא ממש מסתדרות עם הדברים שחונכתי עליהם. יותר מזה, הרגשתי שהקהילה שלי, זו שגדלתי בה – חושבת שאני לא מתאים לה יותר. הקהילה שלי אומרת לי: "אתה לא שייך כבר, אין לך מקום כאן. אצלנו אין הומואים". וכך בתהליך שלקח זמן ושבמהלכו ניסיתי להאבק בדחיה הזו שהרגשתי – מצאתי את עצמי בלי קהילה.

כאדם שהיה שקוע עמוק בקהילה שלו, השינוי היה חד ומטלטל. למזלי מצאתי, די מהר, קהילה חדשה. קהילת הלהט"ב אספה אותי אל חיקה בזרועות פתוחות – על אף שהייתי שונה, שהייתי דתי. זה היה כה נחוץ לי בימים החשוכים שמצאתי את עצמי לבדי, כמים להלך צמא במדבר. מאז אני שקוע עמוק באותה מידה בקהילה, ואף קהילות, הלהט"ביות שמצאתי לי. גם השתתפתי ביצירה של תת-קהילות חדשות בתוך המטריה הגדולה זו.

אני לא בטוח איך זה קרה, אבל פתאום בבחירות הנוכחיות הגיעו שתי הקהילות הללו למצב של מאבק. עומדות אחת מול השניה, כל אחת מהן בטוחה שהיא הצודקת. אלו לא רוצים לשמוע מהאחרים והללו בתגובה נעלבים ומאשימים. שתי הקהילות מבקשות ממני כבוחר להצביע להן. הקהילה הדתית לה תמיד הצבעתי ובערכיה תמיד האמנתי (ועדיין מאמין בחלק מהם) ומולה הקהילה הלהט"בית החילונית, המזוהה עם השמאל (שהוא לא הבית הפוליטי הטבעי שלי).

אולם כשאני מסתכל על המאבק הזה בעינים של אותו איש מפוחד שמצא עצמו לבד, אני רואה רק דבר אחד: הקהילה שהקיאה אותי ממנה ומולה הקהילה שקלטה אותי בחיבוק. לי ברור מאד עם מי מהקהילות הללו אני הולך…

מצרכים:

חצי קילו קמח

כף וחצי שמרים יבשים (20 גרם)

שני שליש כוס שיבולת שועל אינסטנט (קוואקר) – 130 מיליליטר

4 כפות סוכר

1 כפית מלח

3 ו-2/3 כוסות מים (720 מיליליטר)

אופן ההכנה:

מכניסים את כל החומרים היבשים אל קערה גדולה ומערבבים.

2

מוזגים את כל המים ומערבבים עד שמתקבלת עיסה סמיכה. שימו לב שלא ישארו לכם "בורות" של קמח שהמים לא הגיע אליהם.

3

מניחים את העיסה לתפוח לשעה. היא תגדל ממש הרבה, לכן כדאי להשתמש בקערה הכי גדולה שיש לכם. אחרי שעה זה יראה בערך כך:

4

עתה מוזגים את העיסה אל תבנית ובה ניר אפיה. אפשר למזוג איים קטנים, לקבלת לחמניות – אבל אני מעדיף פשוט למלא את כל התבנית ולקבל פוקאצ'ה אחת גדולה (הכמות אמורה להספיק לשתי פוקאצ'ות כאלה). אם תרצו, אפשר לפזר מלמעלה מעט שומשום, זרעי פשתן, גרעיני חמניה/דלעת או כל מה שתמצאו לנכון.

5

מכניסים לתנור אפיה המחומם מראש ל-180 מעלות לכחצי שעה, או עד שהפוקאצ'ה מתחילה להשחים.

6

מוצאים מהתנור ונהנים.

7

הפוקאצ'ה טובה גם לאחר הקפאה.

המתכון מעובד מן המתכון של הבלוג הנהדר "מתכוניישן"

will ashwagandha curb your appetite suppressant, dr pangle lubbock, snack that doesnt help with weight loss crossword, best keto recipes blog, red wine appetite suppressant, is weight loss a symptom of breast cancer, ideal protein phase 3, after weight loss surgery skin removal, i lose weight when i eat more, how much weight will i lose if i walk 4 miles a day, define pills, plastic surgery for loose skin after weight loss, vegetarian keto recipes no eggs, will thieves oil help with weight loss, lemonade diet weight loss reviews, big lots weight loss pills, skinny tabs weight loss drops, depaul weight loss, not as strong after weight loss, tina dayton weight loss, how my cat can lose weight, weight loss westchester ny, tell me about the keto diet, angel dust pre workout amazon, printable keto recipes pdf, calculate lose weight, acai berry pure advanced weight loss formula, how fast can you lose weight on brupopianvhcl, core burner, rodarte sisters weight loss,

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.