פולמוס: האם לתבוע מהציבור אמפתיה או לצאת למאבק?

התמודדות הלכתית וחברתית עם הומוסקסואליות בחברה הדתית: מסורת מול מודרנה ופוסט מודרניות, משפחה מול הגשמה עצמית, קהילה מול הפרט - זאב שביידל מנסה לסרטט קווים ותובע מהציבור אמפתיה כלפי השונה * עו"ד זיוה אופק חולקת על זאב וסבורה שיש לצאת למאבק * וזאב שביידל משיב לה

זאב שביידל תובע מהציבור אמפתיה כלפי השונה

לחץ כאן לקריאת המאמר (PDF 284.47 KB)

עו"ד זיוה אופק: "אני חולקת על זאב בנקודה מרכזית: השונה, כל שונה, הבא להשתלב בחברה הדתית, אינו רק אדם הזקוקים לחמלה ולאהבה. אדם כזה נושא עימו תביעה דתית-מוסרית כלפי החברה. חברה המסרבת להיענות לאתגר הזה היא חברה שיש בה חולשה מוסרית ואף רשעות. כדתיים ודתיות, עלינו להיאבק על ייעודה, ובכלל זה על ייעודנו בתוכה".

[לצערנו הלינק למאמר כבר אינו פעיל]

זאב שביידל משיב: "איני חולק על זיווה על משמעות המאבק הדתי ההומולסבי ועל מטרתו הסופית. אני חולק בהחלט בשאלה מהי הדרך הראויה והטקטיקה. בעיניי הדרך שאותה אני מציע היא אמנם דורשת יותר שאר רוח וסובלנות, אך סופה בקבלה חברתית רחבה והיא בבחינת "דרך ארוכה שהיא קצרה". חוששני שהקיצור הרדיקלי שזיווה דורשת יאריך ויקשה עלינו את הדרך.

[לצערנו הלינק למאמר כבר אינו פעיל]

מתוך אקדמות, י"ז.

בואו נדבר רגע על חתונה דתית גאה

המילה הגדולה הזו, האירוע הגדול והיקר הזה. עזבו רגע מאבקים, הכרה מהמדינה, הפלות של הצעות חוק לברית זוגיות וחתימה ברבנות. לא מה זה אומר לאנשים אחרים, אלא מה זה אומר בשבילנו-הומואים בחיים קהילתיים דתיים ומוקפים סטרייטים, לא עלינו.

קרא עוד »

גם לנו זה קרה

גם לנו זה קרה…
הכל התחיל, איך לא, בשבת חברותא, אי שם לפני 9 שנים בגוש עציון. דווקא אז, לא קרה כלום וכל אחד המשיך בחייו.
אבל חייב להיות סוף טוב, אז רצה הגורל ויצאנו כעבור 3 שנים לטיול פסח של…חברותא. וכן, שם כבר נוצר הקליק ומאז הכל התגלגל…

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *