פולמוס: האם לתבוע מהציבור אמפתיה או לצאת למאבק?

התמודדות הלכתית וחברתית עם הומוסקסואליות בחברה הדתית: מסורת מול מודרנה ופוסט מודרניות, משפחה מול הגשמה עצמית, קהילה מול הפרט - זאב שביידל מנסה לסרטט קווים ותובע מהציבור אמפתיה כלפי השונה * עו"ד זיוה אופק חולקת על זאב וסבורה שיש לצאת למאבק * וזאב שביידל משיב לה

זאב שביידל תובע מהציבור אמפתיה כלפי השונה

לחץ כאן לקריאת המאמר (PDF 284.47 KB)

עו"ד זיוה אופק: "אני חולקת על זאב בנקודה מרכזית: השונה, כל שונה, הבא להשתלב בחברה הדתית, אינו רק אדם הזקוקים לחמלה ולאהבה. אדם כזה נושא עימו תביעה דתית-מוסרית כלפי החברה. חברה המסרבת להיענות לאתגר הזה היא חברה שיש בה חולשה מוסרית ואף רשעות. כדתיים ודתיות, עלינו להיאבק על ייעודה, ובכלל זה על ייעודנו בתוכה".

[לצערנו הלינק למאמר כבר אינו פעיל]

זאב שביידל משיב: "איני חולק על זיווה על משמעות המאבק הדתי ההומולסבי ועל מטרתו הסופית. אני חולק בהחלט בשאלה מהי הדרך הראויה והטקטיקה. בעיניי הדרך שאותה אני מציע היא אמנם דורשת יותר שאר רוח וסובלנות, אך סופה בקבלה חברתית רחבה והיא בבחינת "דרך ארוכה שהיא קצרה". חוששני שהקיצור הרדיקלי שזיווה דורשת יאריך ויקשה עלינו את הדרך.

[לצערנו הלינק למאמר כבר אינו פעיל]

מתוך אקדמות, י"ז.

הסיפור של אביעד קנר

"אני 3 וחצי שנים בזוגיות עם בחור שהוא גם דתי ועדין בארון. המשפחה שלי מכירה אותו. המשפחה שלו עדין לא מכירה אותי".

קרא עוד »

אמש צוין יום הזכרון הטרנסי. יום שלם של אחדות ותקווה לצד יום שכולו זכרון ואבל

ביום הזה אני נזכרת בכל הא.נשים על הקשת הטרנסית שהכרתי ושסיימו את חייהם, בכל הקשיים המנטליים והחברתיים שהקהילה הטרנסית, הקהילה שלי – חווה באופן יומיומי.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *