חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

פולמוס: האם לתבוע מהציבור אמפתיה או לצאת למאבק?

התמודדות הלכתית וחברתית עם הומוסקסואליות בחברה הדתית: מסורת מול מודרנה ופוסט מודרניות, משפחה מול הגשמה עצמית, קהילה מול הפרט - זאב שביידל מנסה לסרטט קווים ותובע מהציבור אמפתיה כלפי השונה * עו"ד זיוה אופק חולקת על זאב וסבורה שיש לצאת למאבק * וזאב שביידל משיב לה

זאב שביידל תובע מהציבור אמפתיה כלפי השונה

לחץ כאן לקריאת המאמר (PDF 284.47 KB)

עו"ד זיוה אופק: "אני חולקת על זאב בנקודה מרכזית: השונה, כל שונה, הבא להשתלב בחברה הדתית, אינו רק אדם הזקוקים לחמלה ולאהבה. אדם כזה נושא עימו תביעה דתית-מוסרית כלפי החברה. חברה המסרבת להיענות לאתגר הזה היא חברה שיש בה חולשה מוסרית ואף רשעות. כדתיים ודתיות, עלינו להיאבק על ייעודה, ובכלל זה על ייעודנו בתוכה".

[לצערנו הלינק למאמר כבר אינו פעיל]

זאב שביידל משיב: "איני חולק על זיווה על משמעות המאבק הדתי ההומולסבי ועל מטרתו הסופית. אני חולק בהחלט בשאלה מהי הדרך הראויה והטקטיקה. בעיניי הדרך שאותה אני מציע היא אמנם דורשת יותר שאר רוח וסובלנות, אך סופה בקבלה חברתית רחבה והיא בבחינת "דרך ארוכה שהיא קצרה". חוששני שהקיצור הרדיקלי שזיווה דורשת יאריך ויקשה עלינו את הדרך.

[לצערנו הלינק למאמר כבר אינו פעיל]

מתוך אקדמות, י"ז.

"החלטתי שאני חולמת לו עתיד, וזה קרה די מהר שהוא מצא אחרי זה בן זוג"

רגע לפני יום הכיפורים, התארחה צפרירה ווקר, אמא דתיה לשלושה בנים הומואים, בתכנית חשבון נפש עם מרב בטיטו. צפרירה שיתפה בקשיים, במורכבות הקבלה וההכלה, ובתהליך התשובה הקשור אליהן.

קרא עוד »

הדמעות שירדו לי כשהייתי אז בן 13 בחדר של הרב בישראל, שאמר לי שהומואים הם שטן מלוכלך וחטא חמור בתגובה לוידוי שלי, התחלפו בדמעות של אושר

אני זוכר שכשאוליבר נולד, חיפשנו מקום להתארח בו בבית הכנסת וגם ללכת למקווה, ואז פגשנו ברב ברוס הנדיר והמדהים שארגן לנו חגיגה מאירת עיניים בבית הכנסת בפורטלנד בארה״ב. כשהגענו, לא האמנו – המונים מהקהילה היהודית הגיעו כדי לחגוג איתנו. הרגשנו כמו משפחה אמיתית.

קרא עוד »

כשהייתי בשיעור א', ישיבת מעלה גלבוע, חשבתי שמורכבות היא הדבר החשוב ביותר בעולם.

קשיים אישיים ודיסוננסים זהותיים נתפסו בעבורי כחובה דתית. חשבתי שעל מנת לא להפוך את הדתיות שלי לפלסטר ליברלי, אני חייב להמשיך לתפוס בדעות שצרמו והפריעו לי. לא רציתי "לפתור" את השאלה הלהט"בית או הפמיניסטית. פתרון היה בעבורי השטחה, רידוד של המורכבות הקיימת.

קרא עוד »

הרגע הא¯בינארי הזה, שהיה אמור לשמח, גרם לי בעיקר לעצב וכאב

היום הבין-לאומי נגד הומופוביה, טרנספוביה וביפוביה לא יכל לבוא בזמן טוב יותר. השנה בארוויזיון 2024 השתתפו לראשונה מתמודדים¯ות א¯בינאריים מחוץ לארון, כולל זוכה שהניפה את הדגל הא¯בינארי כשהוא ניצח.

קרא עוד »

שתפו את המאמר