פודקאסט משכילע – ליין הרצאות גאה מירושלים

בואו להשכיל עם חברותא! משכילע פותחת מיקרופון ויושבת עם טובי המרצות והמרצים ללרלר על גאווה בכל תחום שרק אפשר להעלות על הדעת. לעדכונים על הרצאות חיות ועוד הפתעות

עוד לא האזנתם לפודקאסט שלנו? למה אתם מחכים!

בואו להשכיל עם חברותא! משכילע פותחת מיקרופון ויושבת עם טובי המרצות והמרצים ללרלר על גאווה בכל תחום שרק אפשר להעלות על הדעת. לעדכונים על הרצאות חיות ועוד הפתעות


פרק ראשון

לנשק צפרדע בארץ הקודש | פרופ' אפרים פודוקסיק על משפט הטמפלרים ומיניות קווירית

כיצד שימש המשטור המיני את רדיפת המסדר הטמפלרי בידי השלטונות באירופה? האם בעכו של ימי הביניים צעדו מצעדי גאווה? ישבנו עם פרופ׳ אפרים פודוקסיק מהמחלקה למדעי המדינה באוניברסיטה העברית לדבר על הקונספירציה ששוטפת את כל אירופה כבר כמעט מילניום.


פרק שני

תנו לדייל להתרומם | פרופ' אייל גרוס על להט"ב ומערכת המשפט הישראלית

הכל התחיל עם יונתן דנילוביץ, דייל אלעל שרק רצה את ההטבות שמקבלים דיילים בזוגיות – וסורב. לדנילוביץ היה בן זוג, ולא בת זוג, והוא יצא למאבק ששינה לא רק את חייו, אלא את חייהם של להט"בים רבים בישראל. ישבנו לשיחה אקטואלית ביותר עם פרופ' אייל גרוס, פרופ' למשפטים באוניברסיטת תל־אביב ודנו על זכויות להט"ב, מערכת המשפט בישראל, האם יש או אין קשר לכיבוש וכמובן – על המלצות טיול לאיטליה. סתם, אבל גם זה עלה. האזנה נעימה!


פרק שלישי

בין עופרה לאופרה | מרב ברק על אופרה בכל צבעי הקשת

אופרה נחשבת להופעה מעונבת, הכי רחוקה שאפשר לדמיין מסשן תרבותי קווירי וחתרני, אך למומחית האופרה, מירב ברק, יש דעה אחרת בנידון. ישבנו לדבר עם מירב על השורשים הקדומים של הקרוס־דרסינג, דראג קווין, פומביות הומוסקסואלית ועוד המון כיף אחר, מוזמנים להאזין!

מאז שאני זוכר את עצמי, היה לי יותר נוח לכתוב ביד שמאל

מאז שאני זוכר את עצמי, היה לי יותר נוח לכתוב ביד שמאל. זה אף פעם לא היה עניין גדול מבחינתי, פשוט בגיל מסוים הבנתי שקוראים לזה להיות שמאלי, ושרוב בני האדם משתמשים ביד ימין.

קרא עוד »

באנו חושך לגרש

במשך תקופה ארוכה חשבתי שהקולות בראש שלי, אותם קולות שאמרו לי שאני טעות, שאני מקולקל, שאני לא ראוי לאהבה – הם האור, ואני החושך.

קרא עוד »

שתפו את המאמר