חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

פודקאסט אירוע ה15 לחברותא

פספסתם את הנאום שהכי רציתם לשמוע? רוצים לבדוק אם הזכירו אתכם? ומי פספס ואיפה? אירוע ה15 לחברותא כבר באוויר באפליקציות ההסכתים הקרובות לאזניכם

עוד לא האזנתם לפודקאסט שלנו? למה אתם מחכים!

פספסתם את הנאום שהכי רציתם לשמוע? רוצים לבדוק אם הזכירו אתכם? ומי פספס ואיפה?

אירוע ה15 לחברותא כבר באוויר באפליקציות ההסכתים הקרובות לאזניכם


חברותא חוגגת 15 שנים להיווסדה

15 שנה של קבוצות בכל רחבי הארץ, בירושלים ובתל אביב, בחיפה ובבאר שבע, ביהודה ובשומרון.

15 שנה של פעילויות להומואים, ביסים, טרנסים על כלל הרצף הדתי.

15 שנה של שבתות יחד, לימוד תורה בבתי מדרש להט"בים, טיולים, מסיבות, והכל במרחב שומר הלכה וסובלני.

15 שנה של שיח עם רבנים, של הנכחת הפנים שלנו בציונות הדתית, של מאבק ליצירת מגזר מכיל יותר ושוויוני יותר.

15 שנה של מאבק למען המשפחות שלנו. של מאבק ב'טיפולי' המרה.

15 שנה למען הזכות להיות גם דתיים וגם להט"בים.


פרק ראשון

פתיח חגיגות ה- 15 שנים לחברותא


פרק שני

שי ברמסון

שי משמש יו"ר הארגון כארבע שנים, לאחר שהתנדב יותר מעשור בארגוני הקהילה הגאה האחרים.

במהלך כהונתו, הקים קבוצות חדשות ומיסד פעילויות רבות. הוא גייס לעמותה משאבים שהביאו לצמיחה גדולה ויפה, לגיוס המנכ"ל הראשון ולבניית מטה הארגון.

נוסף על כך הקים את המרכז למאבק בהמרה ושם את חברותא בחזית המלחמה בה


פרק שלישי

הרבנית מלכה פיוטרקובסקי

הרבנית פיוטרקובסקי עמדה בראש מדרשת לינדנבאום – מסגרת המשלבת לימוד תורה עם שירות צבאי של בנות שומרות מצוות.

הרבנית היא ממקימות "פורום תקנה" לטיפול בפגיעות מיניות ומניעתן, וחברה פעילה בו. כמו כן היא חברת עמותה ב"קרן קובי מנדל" לרווחת נפגעי פעולות טרור, ובעמותה של בית הספר "מעלה" לקולנוע ותקשורת. בשנים 2015-2014 כיהנה כחברת ועדת סל התרופות של משרד הבריאות כנציגת הציבור העוסקת בתחום ההלכה. לפני כחמש שנים יצא לאור ספרה : "מהלכת בדרכה" – אתגרי החיים במבט הלכתי-ערכי. לרבנית פיוטרקובסקי תואר שני בתלמוד מאוניברסיטת ת"א, ולפני 8 שנים נבחרה להדליק משואה ביום העצמאות ה-67.

הרבנית נשואה, אם לחמישה ילדים, וגרה ביישוב המעורב תקוע.


פרק רביעי

נתנאל שלר – מנכ"ל חברותא

נתנאל התחיל בחברותא כדובר ורכז המדיה של העמותה, לאחר מכן שימש דובר ארגוני הקהילה הלהט"בית הדתית – חברותא, בת קול ושוב"ל.

לפני כשנתיים נבחר נתנאל לתפקיד המנכ"ל הראשון של חברותא. במהלך השנתיים האלה הגדיל באופן משמעותי את תקציב העמותה ואת פעילותה החברתית, חיזק ובנה את השדרה הארגונית, לרבות עובדים חדשים ומשרדים, ומימש את הקשר הראשון של חברותא עם 2 משרדי ממשלה ו-40 רשויות מקומיות.


פרק חמישי

יו"ר הכנסת – חבר הכנסת אמיר אוחנה

יו"ר הכנסת, חבר הכנסת אמיר אוחנה ביקש להתנצל שלא יכל להגיע לאירוע בשל אילוצי לו"ז, אך ביקש לחזק את חברותא בברכה מוקלטת


פרק שישי

יו"ר חברותא – יהונתן רוסן ממן

יהונתן הוא יו"ר חברותא. הוא עובד באקדמיה ללשון העברית ומלמד בבתי ספר למחוננים (מרגע שסיים תיכון!). יהונתן מתנדב בחברותא וחבר בוועד המנהל שלה למעלה משש שנים. כגזבר העמותה פיקח על הניהול התקין שלה במקביל לצמיחה הגדולה שהיא עוברת בשנים האחרונות. יהונתן ייסד את הקבוצה של חברותא בגוש עציון ובאפרת, אשר גידלה חברים בהנהגת הארגון.


פרק שביעי

שי לביא – נשיא מכון ון ליר בירושלים

מכון ון ליר שאירחו את האירוע כחלק משותפות ארוכה ומוצלחת במספר פרויקטים עם חברותא


פרק שמיני

נתי אפשטיין ממייסדי חברותא

נתי היה מראשוני חברותא, וגיבש לא מעט מהפעילויות החברתיות שהפכו לליבה הקהילתית של חברותא – קבוצות חברתיות, טיולים ופגישות ארציות. חי בתל אביב עם בן זוגו, מגדל שני ילדים ועובד בחברת טבע


פרק תשיעי

אביחי אברבנאל – יו"ר חברותא לשעבר

אביחי אברבנאל כיהן כיו"ר חברותא במשך כשנתיים, ובוועד חברותא מ2017 עד 2021. מתנדב זה כ13 שנים בארגוני הקהילה הגאה, היה חניך בקבוצת הדתית הראשונה של איגי ב2010, ומאוחר יותר היה רכז הקבוצות הדתיות של איגי, לאחר שמילא שורת תפקידים משמעותיים אחרים בארגון. יזם את הקמת בית המדרש של איגי "בליבנו". אביחי מתנדב גם כיום בשב"ל ובחברותא, לצד עיסוקו המרכזי כאבא לביתו, אמונה דרור


פרק עשירי

פאנל בהנחיית מתן חודורוב

סיפורים וחוויות על הדרך שעשתה חברותא, דרך העיניים של האנשים שהיו ונמצאים שם, לאורך כל הדרך. אני מתכבד להזמין לפאנל המיוחד את אריה קרייזמן, דניאל יונס, זהורית שורק, ג'ייסון גרינספן ושי ברמסון, וכן את מנחה הפאנל – הפרשן הכלכלי של חדשות 13, מתן חודורוב.

הדמעות שירדו לי כשהייתי אז בן 13 בחדר של הרב בישראל, שאמר לי שהומואים הם שטן מלוכלך וחטא חמור בתגובה לוידוי שלי, התחלפו בדמעות של אושר

אני זוכר שכשאוליבר נולד, חיפשנו מקום להתארח בו בבית הכנסת וגם ללכת למקווה, ואז פגשנו ברב ברוס הנדיר והמדהים שארגן לנו חגיגה מאירת עיניים בבית הכנסת בפורטלנד בארה״ב. כשהגענו, לא האמנו – המונים מהקהילה היהודית הגיעו כדי לחגוג איתנו. הרגשנו כמו משפחה אמיתית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר