חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

פודקאסט המרכז למאבק בהמרה

הפודקאסט ׳מישאני׳ בהנחיית יו״ר חברותא שי ברמסון כבר באוויר ואתם מוזמנות ומוזמנים להאזין וללמוד על המרכז למאבק בהמרה

עוד לא האזנתם לפודקאסט שלנו? למה אתם מחכים!

אנחנו מתרגשים מאוד להוציא את הפודקאסט הראשון בארץ שעוסק כל כולו בהמרה! הפודקאסט של חברותא והמרכז הגאה בעיריית תל אביב יפו מוקדש למאבק בהמרה בישראל, חשיפת השקר של ה״טיפולים״, נתינת במה לחוקרות וחוקרים מהארץ ומהעולם שמתעסקים בנושא ונתינת במה לכם, מאזינים יקרים, שנפגעתם וחווים בעצמכם יום יום את הנזקים ארוכי הטווח והחמורים של ההמרה בישראל. בואו להאזין לנו בכל אפליקציות השמע!

למה צריך פודקאסט על תעשיית ההמרה?

הנה ציטוט של שי מתוך ההסכת: ״ככל שיצאתי מהארון וקבילתי את עצמי, הבנתי שעוד אנשים עברו את הזוועות האלה, הבנתי שמה שעברתי לא היה בסדר והתחלתי לדבר נגד זה, לספר את הסיפור שלי ולהלחם בהמרה״


פרק ראשון

הפרק הראשון של הפודקאסט ׳מישאני׳ בהנחיית יו״ר חברותא שי ברמסון כבר באוויר ואתם מוזמנות ומוזמנים להאזין וללמוד על המרכז למאבק בהמרה, על הנזקים של ״טיפולי״ ההמרה בישראל, על הדרכים בהם אנחנו נאבקים בארגוני השנאה, ראיונות עם מטפלים, חוקרים, עדויות של שורדים ועוד.


פרק שני

ישבנו לשוחח עם ד"ר צבי פישל, אולי אחד מדמויות המפתח במאבק בהמרה בישראל. פישל שנים יושב בוועדות ציבוריות, מנהל הסברה מול גורמים במערכת הפוליטית ולוקח חלק חשוב במאבקים שונים הקשורים לבריאות הנפש. השיחה נסובה סביב המאבק האישי שלו, נקודות מפתח במאבק הקהילתי להכרה בישראל והקשר ההדוק בין בריאות הנפש לפוליטיקה הישראלית.


פרק שלישי

המרכז למאבק בהמרה אירח את שר הבריאות לשעבר, מר ניצן הורוביץ, לראיון עומק, בנושאים להט"בים בכלל והמאבק ב"טיפולי" המרה בפרט.

בשיחה עם שי ברמסון, יו"ר חברותא ושורד "טיפולי" המרה בעצמו,
דנו בנושאי המאבק של הקהילה הגאה, כגון ביטול איסור תרומת דם ע"י הומואים ודרכי המאבק ב"טיפולי" המרה.

ניצן הורוביץ, בהיותו שר הבריאות, היווה אחת הדמויות המרכזיות במאבק ב"טיפולי" המרה, כאשר הוציא את חוזר מנכ"ל משרד הבריאות המתנגד ואוסר על "טיפולי" המרה של גורמים הכפופים למשרד הבריאות.
בתוך נתיבי הפוליטיקה הישראלית, תוך גישור על פערים בין קואליציה ואופוזיציה, ניצן הורוביץ הצליח להוביל מהלכים למען הקהילה הגאה ונגד "טיפולי" המרה.

במהלך הראיון, עלו גם הסיפורים מאחורי הקלעים במהלך ההצבעות בקריאה טרומית על חוק איסור "טיפולי" המרה בכנסת ה23.

מוזמנים.ות להאזין לראיון.

מאז שאני זוכר את עצמי, היה לי יותר נוח לכתוב ביד שמאל

מאז שאני זוכר את עצמי, היה לי יותר נוח לכתוב ביד שמאל. זה אף פעם לא היה עניין גדול מבחינתי, פשוט בגיל מסוים הבנתי שקוראים לזה להיות שמאלי, ושרוב בני האדם משתמשים ביד ימין.

קרא עוד »

"רק שבועיים לפני שהתחתנתי סיפרתי לסבתא שאני הומו"

אני ואלוהים: "אני דתי. אף פעם לא היתה לי בעיה. אני באמת ובתמים מאמין שהבעיה היא לא בדת, אלא עם הדתיים. אני לא רואה שיש קונפליקט בין גאווה לבין התורה. לא כל המצוות וכל האיסורים קשורים אל כל אדם, כמו שהלכות שחיטה לא רלוונטיות לצמחוני.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול.

קרא עוד »

שתפו את המאמר