כ״ח בסיון ה׳תשפ״ב (27 בJune 2022)

פודקאסט- אשר בלבבך

הפודקאסט בנושא קבלה והכלה של קהילת הלהט"ב בפרט בציבור הדתי. בפודקאסט נראיין מגוון של רבנים אורתודקסים ואקטיבסטים. ננסה להבין איך הרבנים מיישבים את הסתירה ההלכתית, איך הם ניגשים לסוגייה הזאת, איך הם נחשפו אליה, איך הם פועלים כיום ועוד…
עם האקטיביסטים ננסה להבין באיזה מישור הם פועלים ומה הם עושים בתוכו.


בפרק הקרוב נארח את הרב רפי אוסטרוף. הרב רפי מכהן כיום כראש המועצה הדתית בגוש עציון, מחנך ומלמד בנות באולפנה גמרא ועוסק בחינוך למיניות חיובית. השיחה עם הרב רפי  מרתקת ונוגעת בנושאים שונים כמו: היחס של אלוהים לנטייה חד מינית, מערכת החוקים וההלכות לכלל וליוצאים מן הכלל, על החשיפה של רפי לנושא הלהטבק"י ואיך רגע החשיפה הזה שינה את השקפת מבטו.

בפרק הקרוב נארח את אילה רייפלר. אילה יו"ר ארגון בת קול (ארגון של לטב"קיות דתיות) בשיחה נדבר על הקשיים והאתגרים שכרוכים ביציאה מהארון, נדבר על איך הוקם הארגון בת קול, ועל התמיכה והמענה שהארגון נותן. אילה תספר על הפעילויות המגוונות של ארגון בת קול בזירה הציבורית ונזכיר את שיתוף הפעולה של הארגונים השונים עם המדינה. נרחיב את הדיבור על חינוך והפנים לעתיד.. 
מקווים שתהנו מהפרק, האזנה נעימה!

רפאל יונתן פעיל ציבורית בנושא טיפולי ההמרה.. במהלך הפרק נעסוק איך אפשר לקיים אורח חיים דתי ולהטבי, נדבר על טיפולי המרה ועל החוק שבתקווה יעבור בכנסת בקרוב. האזנה נעימה! 🙂

בפרק הקרוב נארח אורח מיוחד עבורנו- הרב אלקנה שרלו. עם הרב אלקנה יש לנו קשר אישי, הוא מעביר אצלנו שיעורים במכינה. במהלך השיחה יעלו נושאים שונים כגון: הלך רוח של הציבור שמתחיל להשתנות, החיבור והקשר של הרב אלקנה שרלו לסוגייה הלהטבי"ת ועוד… 

בפרק הקרוב נפגוש את שי ברמסון יושב ראש ארגון חברותא- ארגון להומאים דתיים. בשיחה נשוחח על טיפולי ההמרה אותם עבר ועל הפעילות הציבורית שלו כיום כיושב ראש חברותא ועוד.. מקווים שתהיה לכם האזנה נעימה!

בפרק הקרוב נארח את לאה שקדיאל. לאה היא רבנית אשת חינוך ופעילה חברתית בנושאים רבים. אחד מבניה הוא הומו מחוץ לארון והיא תדבר איתנו על כך. מקווים שתהיה האזנה נעימה!

היום בפודקאסט אירחנו את זהורית שורק שהיא פעילה דתייה בתחום הלהטב"י. שאלנו אותה מגוון שאלות לגבי הקהילה בתוך החברה הדתית

היום בפודקאסט אירחנו את הרב יובל שרלו ושאלנו אותו מגוון שאלות לגבי הקהילה הלהטבי"ת בתוך החברה הדתית

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

"חבל שלא הצלחת להתאבד."

"חבל שלא הצלחת להתאבד."
אלו המילים האחרונות שאבא שלי אמר לי מאז שיצאתי בפניו מהארון בתור טרנסית. את אותו הלילה לא העברתי בבית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.