חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

ערן אמיתי או לא אמיתי

"הסיבה שרוב האנשים שיבחו את המהלך היא אחת משתי הסיבות שרוב האנשים צועקים מזל טוב לאחר שבירת הכוס בחופה. או שאנשים נהנים לראות סבל, ועדיף של מישהו אחר. או שאנו, בני האדם, כקולקטיב פשוט מטומטמים" * נדב חושף את ההומופוביה הסמויה מאחורי הכוונות הטובות

ערן אמיתי

 

שבוע שעבר פרסם בפייסבוק בחור דתי הומוסקסואל תחת שם בדוי, שהוא מחפש אישה לסבית להתחתן עמה ולהביא איתה ילדים לעולם. הוא הסביר את מניעיו ואף אמר שהוא לא חושב שזה פתרון לכולם. הקבוצה שחלק לא מבוטל ממנה דתיים, החל לברך אותו בברכות, להגיד לו שהם גאים בו (אוי האירוניה) ולהגיד לו כל הכבוד.

eranamiti2

 

היו כמה שהתנגדו או שאלו שאלות אך הם הושתקו בדעת הרוב. נכון לכתיבת הפוסטהזה יש שם כ220 תגובות.

הסיבה שרוב האנשים שיבחו את המהלך היא אחת משתי הסיבות שרוב האנשים צועקים מזל טוב לאחר שבירת הכוס בחופה.

או שאנשים נהנים לראות סבל, ועדיף של מישהו אחר.

או שאנו, בני האדם, כקולקטיב פשוט מטומטמים.

פעם שאלו אותי בכנס על הפרוייקט של שידוכים בין הומואים ללסביות, ועניתי מה שאני אגיד גם לאותו בחור יקר, אם מישהו בוחר בדרך הזו כי הוא חושב שזה המצב הכי טוב בשבילו, זכותו המלאה וזה מצויין, בשבילו. השאלה היא למה הוא חושב שזה המצב הכי טוב בשבילו ואם הסיבה היא בגלל החברה אז יש פה בעיה.

בטח שכולם אוהבים את אותו בחור, הוא הומו ולמרות זאת הוא מחפש אישה, כדי להיות כמוהם ושכמותם. כך נוכל להעלים את התופעה הזו אחת ולתמיד. (כדרך אגב, אם אכן הומוסקסואליות אכן עוברת בתורשה כרגע הכפלתם את הסיכוי שהילדים שלהם יהיו הומואים… )

כולנו גדלנו על סיפורי המופתים, על כבדי השמיעה שלא נכנעו למערכת הצבאית וזכו לשרת בהם כמו כולם. על חולי הסרטן שלא שמעו לעצת רופאיהם ונרפו, על יציאה ממעגל העוני כנגד כל הסיכויים, על השמן שלמרות שכולם צחקו על מאמציו, הוא הצליח לרזות. הנה גם הומו שלמרות שהקהילה ההומוסקסואלית בה הוא חיי אומרת לו לחיות עם גבר הוא בחור לחיות עם אישה.

וכאן יוצאת ההומופוביה מהארון, כל סיפורי הגבורה הם מלחמות בדברים שלילים, מחלות, ואסונות. אך למה צריך להילחם בהומוסקסואלית? מה רע בזוג גברים שבוחר לחיות ביחד? אין עם זה בעיה, לא על פי ההלכה, לא על פי המוסר ולא על פי הטבע שהקב"ה ברא.

אבל זה לא נוח בעין, אז עדיף להם ששני אנשים יחיו בשקר מסוים, לכל החיים, כלפי הסובבים אותם, הוריהם, ילדיהם, אוהבם העיקר שלחברה הכללית יהיה יותר נוח.

כל מי שלייקק כל אחת שכתבה כל הכבוד, כל אחד ששיתף, בעצם נתן יד להומופוביה המוסוות הזו לחלחל.

ולא אני לא נגד נישואים של הומואים ולסביות ביחד או לחוד, אני עוזר לבחורה לסבית למצוא חתן הומו. אך הדבר הראשון שעשיתי כדי להניע את המהלך הזה היה לשאול אותה מלא שאלות, עליה על המהלך ועל הסיבות לו. וכשנחה דעתי, אכן העברתי את זה לכמה אנשים שזה יכול להתאים להם.

מה עשו אותם אנשים בקולקטיב? שיתפו פוסט שכל דרישות התפקיד הן שהבחורה תהיה בגילאי 23-22.

מדוע לא שאלו אותו מה הוא מחפש בבחורה? כנראה שזה לא באמת מעניין אותם, העיקר שיתחתן, ועדיף שלא עם הבת או אחות שלי. כי מי באמת רוצה את הסיפור הזה אצלו במשפחה?

מדוע אף אחד לא אמר לו: "יש לי מישהי שתתאים לך, חברה, מכרה, שכנה?" כי הם לא מכירים באמת לסבית בשבילו, מי יהיה מוכן לחשוף את עצמו בפניהם? כל האנשים שעודדו אותו, עודדו גם את חבריהם וחברותיהן להתחפר עוד יותר בארון. הם בעצם אמרו, יום אחד אולי גם את תהי בסדר, יום אחד גם אתה תוכל להיות כמונו. לא כמו ההם ששוטפים לך את המוח שאתה צריך להיות עם גבר. תהי נאמנה לעצמך, מה באמת את רוצה?

מי עושה שטיפת מוח? מפרסם הפוסט לא חיי בחברה ההומוסקסואלית, הוא חיי בחברה הדתית, שכל חייו שלחה לו מסרים שהוא חוטא, רשע, סוטה, ושהדרך היחידה לחיות את החיים הדתיים היא בזוגיות הטרו-נורמטיבית. אז האם יש כאן בכלל איזון, ויכולת לבחור?

לך בחור יקר שיהיה בהצלחה בכל דרך שתבחר, אני מקווה שהיא תעשה אותך מאושר ושלם.

לשאר האנשים בעולם יש לי רק עוד שאלה אחת קטנה, אם מה שהוא עושה זה כל כך מדהים וראוי להערצה, למה הוא היה צריך לעשות את זה תחת שם בדוי?

hcg weight loss clinical trials, keto football snacks recipes, how to tighten your stomach after weight loss, what happens to skin after weight loss over 50, can i lose weight with pancreatitis, best weight loss creams, fasenra weight loss, donna eden weight loss, how often should i cleanse for weight loss with replacement shakes, metabolism boosting weight loss pills, how many grams of sugar should you have in a day to lose weight, how does biotin works with weight loss, easiest ways to lose weight in a month, meal plan to follow for weight loss, pills for weight loss and collage, 20 carbs a day weight loss, easy lunch recipes for keto diet, great weight loss tips, does fasting help you lose weight, turnip for weight loss, free best diet pills for men, l glutathione weight loss, how to take liquid clenbuterol for weight loss, green tea gum weight loss, insurance for weight loss surgery, caryn bray, how to reduce 10 pounds in 1 month, diet pills that are 30, cbd oil and appetite suppressant, pterostilbene for weight loss, back workout for weight loss, us army weight loss diet, kelly fink, what are the best fat burning pills on the market, does a juice cleanse help you lose weight, how many calories does a person burn in a day naturally, can to much protein make you not able to lose weight, what is the best combination of meds to take for weight loss and eneergy, weight loss program study, extreme makeover weight loss bruce, trevor cow chop weight loss, carbona diet pills, why do calorie restriction weight loss programs fail, hands before and after weight loss, can you take calcium pills while being on atkins diet, weight loss menus, how to lose weight in a couple minutes, keurig keto pumpkin spice latte recipes, reduce breast size weight loss,

אנשים שנולדו עם נקודות חן צריכים להתפלל בחלק האחורי של החדר

אני חושב על זה שעם הזמן, נהיינו יותר מרק אדם וחווה. ככל שיש יותר בני אדם, ככה יש גם יותר גיוון חיצוני ופנימי, דעות וצורת מחשבה שונות. אך לפני זה, הנה כמה מילים על שנאת חינם

קרא עוד »

"חבל שלא הצלחת להתאבד."

"חבל שלא הצלחת להתאבד."
אלו המילים האחרונות שאבא שלי אמר לי מאז שיצאתי בפניו מהארון בתור טרנסית. את אותו הלילה לא העברתי בבית.

קרא עוד »

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר