חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

עמי ידע מאיפה הוא בא.

עמי ידע לאן הוא הולך. לכל מקום אליו פנה עשה זאת בחיוך נעים ובפנים קורנות. קולו שקט, צנוע, שיחתו נעימה. עמי בנה לו בית מלא באהבה.

משה ארגמן


”עֲקַבְיָא בֶּן מַהֲלַלְאֵל אוֹמֵר, הִסְתַּכֵּל בִּשְׁלֹשָׁה דְּבָרִים וְאֵין אַתָּה בָּא לִידֵי עֲבֵרָה. דַּע מֵאַיִן בָּאתָ וּלְאָן אַתָּה הוֹלֵךְ וְלִפְנֵי מִי אַתָּה עָתִיד לִתֵּן דִּין וְחֶשְׁבּוֹן.“

עמי הסתכל. הוא ידע מאיפה הוא בא. עמי כיבד את עברו, את פיתולי דרכיו. והיו פיתולים. הוא פילס לעצמו דרך חדשה – חשב שזו דרך יחידי – בידיים חשופות הוא חצב אותה לעצמו, היה איש במקום בו לא היתה נפש חיה. אבל תמיד רחש כבוד לדרך הרבים בה עבר ולא בז לה, ולא זרק אבן לבאר ששתה ממנה.

עמי ידע מאיפה הוא בא. היו בו כישרון להיסטוריה ואהבה לחקר העבר. הוא השתמש בהם בכדי לספר סיפור. סיפור של קהילה שהיה חלק ממנה, הקהילה הלהט"בית הדתית, הקהילה הגאה בבאר שבע. היה מודע עד כאב לבחירות שעושה היסטוריון בקביעת הנרטיב, ועשה הכל כדי לתת מקום ולחלוק כבוד לאלה שבאו לפניו. כי הוא ידע. עמי ידע מאיפה הוא בא.

עמי ידע לאן הוא הולך. לכל מקום אליו פנה עשה זאת בחיוך נעים ובפנים קורנות. קולו שקט, צנוע, שיחתו נעימה. עמי בנה לו בית מלא באהבה. תר אחרי קהילה דתית מדוייקת לו – ומצא. יצר לו חבורה לקריאה קווירית. הוביל את קבוצת "הקשת הסרוגה" בבאר שבע בעמל רב, ביזע, לפעמים גם בדמעות, עם סבלנות אין קץ. לתהליכים. לאנשים. למציאות. להוויה. עמי ידע לאן הוא הולך.

עמי ידע לפני מי הוא עומד לתת דין וחשבון. הוא ידע שהאדם ימיו כצל עובר. חי בפשטות ובצניעות. לא דיבר סרה, אהב את השלום ושינה מפניו. בענוונותו זכה לקחת חלק במסעות חייהם של אנשים, נתן להם מתוכי ליבו, ואת פיו וליבו כיוון אל השמים. אבד איש, אדם, מן הארץ.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

אנחנו צריכות להיראות

אנחנו קהילה חזקה שגדלה מיום ליום, ולא נופלת. אנחנו נהפוך את העולם שלנו ליותר טוב.
אנחנו ננצח.

קרא עוד »

כשרציתי לגייר את הילדים

כשרציתי לגייר את הילדים, לא יכולנו לעשות את זה בארץ. אף בית דין אורתודוכסי פה לא סמך עליי שאגדל ילדים יהודים. מצאנו בית דין אורתודוכסי בניו-יורק, ותוך כדי שאנחנו מתכננים טיסה עם שני תינוקות ושמונה מאות מזוודות על פני חצי יבשת, אדם שאל אותי: בשביל מי אתה עושה את זה? מי הקהילה שלך? שלושה רבנים שמעולם לא פגשת באפר-ווסט-סייד?

קרא עוד »

לצערי נפלו בכתבה בעולם קטן מספר טעויות

בגליון הקודם (868, בראשית) פורסמה בעלון זה הכתבה "מחקר חדש: טיפולי המרה עשויים להפחית אובדנות". לצערי נפלו בכתבה מספר טעויות אשר עלולות להשאיר את הקוראים עם רושם שגוי לגבי המחקר המדובר ולגבי הקשר בין טיפולי המרה לאובדנות. קראתי את המאמר המדובר של ד"ר סולינס ואת המאמר נגדו יצא, ואבקש לתקן שגיאות אלו.

קרא עוד »

אני לא מוכן יותר לשקר. לחייך ולהגיד שהכל סבבה כששואלים איך היה בצבא, אני היום כבר לא חיי בפחד, אני חיי בכעס ואני לא אשתוק.

* לחברה שנעלו אותי מחוץ לחדר בגשם, בשלוש בלילה, כי פחדו שההומו שאיתם בחדר יגע בהם: אני מקווה שתגבשו לעצמכם זהות מורכבת ועשירה, כזאת שלא מבוססת ורק על גבריות רעילה ווסאח של יחידה מובחרת ותפסיקו להרגיש שהומו ששוקל 60 קילו מאיים לכם על הקיום.

קרא עוד »

"דברו איתנו – לא עלינו"

איך להט"בים דתיים מעיזים לדרוש להיות חלק אינטגרלי מכל קהילה דתית שקיימת, ואיך הם מעיזים להשלים עם העובדה שרבש"ע ברא אותם כמו שצריך, יצירה נאה ושלמה? אולי כי זה לא טעות ולא ניסיון? | דעה

קרא עוד »

שתפו את המאמר