עם רשעים תתרשע

בת עמי, היושבת בוועד של ארגון בת-קול ללסביות דתיות, תוהה כיצד הרב אבינר ממשיך בטיפולי ההמרה הרווחיים לארגונו מבלי להציג תוצאות או אפילו טבלת אקסל פשוטה. אנו נשארים רק עם הייסורים והכאב של המטופלים, נשיהם ומשפחותיהם.

אני לא מוכנה יותר להיות מנומסת בכל מה שקשור לטיפול המרה. האסטרטגיה הזו, של להגיב בחיוך ובאורך רוח ולהפריך אחת לאחת את הטענות חסרות השחר, השקריות והמרושעות של המצדדים בטיפולים כאלו שרתה אותי בנאמנות פעמים רבות ויש בה הגיון רב בנסיבות מסויימות. אלא שתוקפן של הנסיבות האלו פג (בין השאר, הודות לכתבה הזו). השלב הנוכחי מחייב גם את השפויה והרציונלית שבנשים להסיר את הכפפות. למען הסר ספק, אני מכבדת ומעריכה את מי שמייחלים לדיאלוג ושיתוף פעולה עם רבנים רבים ככל האפשר אך מסרבים בתמורה לכך למכור את נשמתם לשטן של טיפולי ההמרה. כמו כן, אני מעריצה תגובות כמו זובת עמי נוימאיר פוטשניק, צילום של גיל לרנר אבל אין לי יותר עניין בללטף ולקרב את נביאי השקר ומלככי פנכתם.

הארגון שנושא בארץ את דגל טיפולי ההמרה נקרא עצת נפש, עומד בראשו הרב שלמה אבינר. הוא והארגון שלו מתייחסים להומוסקסואליות כאל נטיה הפוכה והיא שקולה בעיניהם לאובססיות מיניות, התמכרות לאינטרנט ותקיפה מינית. את הנטיה/בעיה/התמכרות הזו הם מבטיחים לתקן באמצעות אותם טיפולי המרה – בשפה הפסיכולוגית קוראים לזה טיפול התנהגותי ואני, שכאמור הורדתי את הכפפות, קוראת לזה אילוף. אבל שימו לב, כשאתם מאלפים את הכלב שלכם אתם לא משנים את טבעו הכלבי, אתם רק מקנים לו התנהגויות שהופכות את החיים שלכם ליותר נוחים. כמו כל טיפול התנהגותי אחר גם טיפולי ההמרה לא יכולים לשנות את האדם ההומו או האישה הלסבית הם רק יכולים לעשות את החיים שלכם ושל הרב אבינר ליותר נוחים.

זאת ועוד. ה'ריפוי' הוא רק חלק ממסכת הייסורים של מטופלי ההמרה ואפילו לא החלק הגרוע או המרושע ביותר, בסופו של דבר הריפוי הוא רק אבן בחומה, המטרה האמיתית היא חתונה. חיתון המטופלים הוא גם מטרה וגם אחד ממדדי ההצלחה היחידים של כל התהליך. עכשיו, גם אם בוגר טיפול ההמרה מספר לאשתו לעתיד את כל האמת על עברו אלו עדיין לא נישואי אמת, עדיין יש מספיק אנשים שחייבים לשקר להם כדי להחזיק את הפאסדה. בראש ובראשונה לילדים. ילדים, אגב, הם מדד נוסף להצלחתו של הטיפול. הם גם האקדח הדרוך המכוון לרקתו של המטופל המומר. אושרם, טובתם ואהבתם (אליו) מונחים עכשיו על כף המאזניים. אם בחלוף האופוריה של הנישואים ולידת הילדים יתחוור לו שהוא עדיין הומו, שהוא מעולם לא חש ולא יחוש רגש כלשהו לאישה שהוא נשא, שהוא חי חיים בלתי נסבלים של שקר – הוא כבר לא יכול פשוט לקום וללכת. יש שם עכשיו חפים מפשע שהוא צריך לספר להם שאבא שלהם שיקר להם כל החיים. במודע.

אגב, יש דרך שבה הומואים (ולא רק הם, כמובן) יכולים להקים משפחה ולהביא ילדים לעולם בלי לשקר לאף אחד, קוראים לה הורות משותפת. גבר ואישה שבוחרים להביא לעולם ילדים מבלי להנשא, הטכנולוגיה מאפשרת להם לעשות את זה בלי לעבור על אף איסור הלכתי, בלי הקליפה השקרית של חיבור קדוש בין גבר לאישה ובלי הפאסדה המגוחכת של זוגיות רומנטית. יש הרבה סיבות לממסד הרבני להתנגד להורות הגיונית הזו, כולן פסאודו-הלכתיות, לקהילת הרבנים הממירים יש עוד סיבה להתנגד אליה. הבחירה בהורות ללא נישואין מאפשרת לאנשים להפריד בין ההתמודדות עם הנטיה/זהות הלסבו-הומואית הלבין השאיפה הדתית והאנושית להקים משפחה ולהיות הורים. ההורות המשותפת מאפשרת ללסבית ולהומו להמשיך לבדוק את עצמם מול עצמם, אלוקים והחברה שבה הם חיים ולבחור את דרכם גם אחרי שנולדו ילדיהם ומבלי לפגוע בהם. מבלי להשתמש בהם כמגן אנושי.

אם לפני עשר שנים, כשאבינר הקים את עצת נפש, אפשר היה לפרגן לו שהוא באמת מאמין שכושי יכול להפוך עורו ונמר חברבורותיו הרי שמהפרספקטיבה של עשר שנים ואלפי כישלונות חייב להיות ברור גם לו שהדבר בלתי אפשרי. כמוהו יודע את זה בוודאות גם השותף החדש והכמעט מפתיע שלו 'כמוך' שטוען שאין מחקר שמוכיח באופן חד משמעי שההמרה היא בלתי אפשרית. חובת ההוכחה היא על הרב אבינר והארגון שלו – המתודה היא שלו, שיטות הטיפול הן שלו, המטופלים הם שלו וכל המידע נמצא כבר אצלו – כל מה שהוא צריך לעשות זה להציג פרמטר כלשהו להצלחה וטבלת אקסל פשוטה. אבינר מציע ריפוי, אבל לפני כן הוא חייב להוכיח שהוא לא גורם נזק וגם את זה הוא לא יכול לעשות, ה'טיפול' שלו מזיק בהגדרה. כדי לבצע את השתלת האישיות שהוא מתיימר לעשות הוא צריך לנטרל את המערכת החיסונית של הנפש כדי שזו לא תדחה את ההשתלה.

במילים אחרות הרב אבינר הוא שרלטן. הוא משתמש בשמו, מעמדו ויוקרתו כדי לשכנע אנשים לקנות (כן, בכסף. הרבה כסף) ריפוי שהוא לא יכול לספק. במקומם הוא מעניק להם וליקיריהם שפע של אומללות בהכשר הרבנות.

בת עמי נוימאיר פוטשניק

homemade face masks that transform your skin, coronavirus y cancer, berkeley n95 mask, inovel respirator, respirator protection training, respirator n95 hospital, how many cfms are needed for a respirator to work, coronavirus fitness dmv, videos on how to wear a north 7700 half face respirator, disposable hospital nasel mask large size, cute surgical mask akihabara, n95 mask fitting locations, particulate respirator for n95 gas mask, drink holder helmet with face shield, how to make your own face masks for acne, face mask from foam tutorial, n95 masks for haze, 3d printing face mask, comfortable fit oxygen face masks, coronavirus calf diarrhea, coronavirus nl 63, respirator cleaning kits, honey yogurt face mask, urban camo surgical mask, coronavirus mhv spike hr2 peptide, n95 mask lead dust, what kind of oatmeal to use for face mask, n95 sterile mask, oversized face shield, 3m sports mask, full face gas mask amazon, motorcycle skeleton face masks, resin face masks, respirator for grinding metal, n95 respirator flu, dust devils with gas mask, what kind of respirator do i need for tear gas, how often to do korean face masks, n95 p100 respirator masks,

תהיו נאמנים לעצמכם!

לא לחיות זה לפחד. זה לשקוע בחרדות. זה להסתיר את עצמנו מהאנשים הכי קרובים אלינו.
ולפעמים זה מרגיש שאי אפשר אחרת, כי החיים האלה הם פאקינג מפחידים ואם חושבים עליהם יותר מידי – אפשר לשקוע בדיכאון קיומי.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

12 תגובות

 1. במי היקרה, כמו תמיד – כל מילה בסלע.
  אהבתי את המשפט:
  "כשאתם מאלפים את הכלב שלכם אתם לא משנים את טבעו הכלבי, אתם רק מקנים לו התנהגויות שהופכות את החיים ש-ל-כ-ם ליותר נוחים."
  טוב שיש נשים כמותך.

 2. כל הכבוד! סוף סוף מישהו אומר את האמת בלי בושה והתיפיפות. גם אני הייתי שם, הוריי הוציאו מעל 30000!!! ש"ח, התחתנתי, התגרשתי וקיבלתי בתגובה מהם: לא ניסית מספיק, זו אשמתך. אה… ואתה חייב לי עדיין 550 ש"ח.. גועל נפש. עצוב לי שדווקא הר' אבינר הוא ראש הארגון הזה, לפני כן הערכתי אותו ותפשתי ממנו אדם כן רגיש ואמיתי. גם לאחר שפניתי אליו ישירות לאחר גירושיי והסברתי לו שדחפו אותי להתחתן אבל לא חושבים על חיי הנישואין שיהיו אחרי החתונה ועל הצלקות הנפשיות שזה משאיר הוא ענה לי שזה לא נכון ויש הרבה שנשואים באושר.. ביקשתי אם אפשר מיספרים מוערכים או מישהו בעילום שם שמוכן לדבר אך לא קיבלתי מענה… משחקים בחיי אדם, חבל שזה עוד קיים וממשיך ללא הפרעה.

   1. תודה רבה.
    כמי שהיה שם אני מזדהה מאד עם דבריך, עם זאת כדאי לדייק בעובדות.
    הארגון הוא לא של הרב אבינר. הרב אבינר לא היה זה שהקים אותו, אם כי הוא אחד התומכים הגדולים שלו, ואני בספק עד כמה הוא יודע משהו לגבי המתודות הפסאודו-טיפוליות בהן משתשמשים שם או לגבי נתונים. אם באמת את מחפשת אשמים כדאי שתפני לראובן ישראל וולצר, לצביקה דנטלבסקי ולד"ר מיכאל אבולעפיה שנותן לארגון גיבוי מקצועי.
    וגם רמיזות בכותרת כמו 'רווחים לארגונו' – נכון שמשכנעים אנשים ללכת לפסיכולוג עליו הם ישלמו ממיטב כספם, אלא שרק מיעוט זעום מהפסיכולוגים אליהם מפנים קשורים בפועל לארגון עצת נפש עצמו.

 3. שלום לך. קודם כל, בתור ארגון שדוגל בקבלת האחר- כואב לי לקרוא על השנאה שיוצאת מדבריך. אני מכיר אישית אנשים שעברו טיפול המרה, והצליחו. במידה ואת רוצה פרטים אשמח לספק לך אותם. ולא, אני לא שתול של עצת נפש או של הרב ראובן ישראל וולצר. אני אישית הפסקתי את הטיפול כיוון שהבנתי שיש לי עוד דברים שאני צריך לעבוד עליהם לפני שאני פונה לטיפול המרה. אשמח לתגובות.

  1. אלי (וגם גיא), אני לא שונאת את הרב אבינר אני בעיקר כועסת עליו, אם כי לא תתקשה לתפוס אותי חוטאת בעוד כמה רגשות שליליים כלפיו. אבינר יודע שהטיפולים שעצת נפש מציעים הם מזיקים, הוא יודע שלעתים רחוקות, אם בכלל, הטיפול הזה מועיל ובכל זאת הוא לא מהסס להצהיר על 100 אחוזי הצלחה. זה שקר, הוא שקרן. בנוסף, הוא משתמש בתואר שלו (רב), בכבוד שאנשים רוכשים, ביראה מפניו בתורה שהוא למד ובכריזה המשונה שלו כדי למכור את המעדן המכונה עצת נפש. משהו הוא מרוויח מכל העניין גם אם זה לא כסף, גם אם זה לא כסף באופן ישיר. זאת שרלטנות. אני מסרבת לייחס לו עומק כוונות מיסטי ובלתי מובן, הוא בן אנוש וככזה יש להתייחס אליו.

   1. גם אני מוקיר את הכותבת על דבריה הבהירים, החפים מכל אפולוגטיקה . הדבר הראשון המתחייב מוסרית מ'עצת נפש' הוא לאפשר לבאים אליו אפשרות לדיבור פתוח וחופשי עם מטופלים שהיו שם. רק שיחה אמיתית איתם תוכל לייצר ביטחון ואמון בתהליכים אלה. אך למעשה, הרטוריקה של 'עצת נפש' באה ומכוונת לערפל ולתעתע ולכן היא לא חושפת את העובדות.

 4. כתבה רדודה ולא מבוססת על שום עובדות. רק רצף של האשמות ומילים פוגעניות כמו "מזיק" ו-"מרושע". ממש מעשה בת אדם בליעל. את אומרת שאת כועסת, לדעתי את לא מסוגלת לשלוט ברגשות שלך ותו לא. מי פגע בך? מי עשה לך כל כך רע שאת מפיצה רצף כזה אבסורדי של שטויות?! מה את יודעת על הכאב של אדם שחשוב לו ליצור שינוי בר קיימא בחייו?! מאיפה החוצפה להפיץ בקולי קולות צירוף זול של מילים שאין מאחוריהם שום ידע ושום חכמה אודות טבע האדם. וכך נראה שמטרתו היחידה רק להסיר את האנשים בדרך התורה והאמת?! ה' ישמור ממך את האנשים שבאמת אכפת להם מעצמם. תתשביישי לך.

 5. כותבת וולגרית ואימפולסיביות..
  אתם אלו שתמשיכו לנגוס בשקר וליצור עולם מעוות.
  יש הרבה תסכול בעולם זה. והשתמשתם בו כדי לנסות לגרוף תמיכה.
  אך השקולים ינסו הכל.
  ומי שלא יצליח ויכול לחיות עדיין חיים בריאים עם אישה – שיבורך.

  מה שבטוח רק טוב עשוי לצאת מהטיפולים הללו, שאני יותר קורא להם בירור נפשי עמוק, בניגוד להרמת הידיים והרפיון המתבטאים בכל מילה בכתבה האומללה הזו.

 6. זאת הגישה החרדית, העיקר שיהיה נשוי, לא חשוב מה יהיה הלאה.
  בסופו של דבר, הבומנרג שהושלך לאוויר, חוזר אל שולחיו, סובב, להביו החדים פוגעים ופוצעים את כולם: ההומו המסכן, אשתו המסכנה, הילדים המסכנים, ההורים המחותנים המסכנים, והקהילה בבית הכנסת שרק נדה לו בצער, בלי שיבחינו בכך שהם הגורמים לסבל .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *