חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

עם רשעים תתרשע

בת עמי, היושבת בוועד של ארגון בת-קול ללסביות דתיות, תוהה כיצד הרב אבינר ממשיך בטיפולי ההמרה הרווחיים לארגונו מבלי להציג תוצאות או אפילו טבלת אקסל פשוטה. אנו נשארים רק עם הייסורים והכאב של המטופלים, נשיהם ומשפחותיהם.

אני לא מוכנה יותר להיות מנומסת בכל מה שקשור לטיפול המרה. האסטרטגיה הזו, של להגיב בחיוך ובאורך רוח ולהפריך אחת לאחת את הטענות חסרות השחר, השקריות והמרושעות של המצדדים בטיפולים כאלו שרתה אותי בנאמנות פעמים רבות ויש בה הגיון רב בנסיבות מסויימות. אלא שתוקפן של הנסיבות האלו פג (בין השאר, הודות לכתבה הזו). השלב הנוכחי מחייב גם את השפויה והרציונלית שבנשים להסיר את הכפפות. למען הסר ספק, אני מכבדת ומעריכה את מי שמייחלים לדיאלוג ושיתוף פעולה עם רבנים רבים ככל האפשר אך מסרבים בתמורה לכך למכור את נשמתם לשטן של טיפולי ההמרה. כמו כן, אני מעריצה תגובות כמו זובת עמי נוימאיר פוטשניק, צילום של גיל לרנר אבל אין לי יותר עניין בללטף ולקרב את נביאי השקר ומלככי פנכתם.

הארגון שנושא בארץ את דגל טיפולי ההמרה נקרא עצת נפש, עומד בראשו הרב שלמה אבינר. הוא והארגון שלו מתייחסים להומוסקסואליות כאל נטיה הפוכה והיא שקולה בעיניהם לאובססיות מיניות, התמכרות לאינטרנט ותקיפה מינית. את הנטיה/בעיה/התמכרות הזו הם מבטיחים לתקן באמצעות אותם טיפולי המרה – בשפה הפסיכולוגית קוראים לזה טיפול התנהגותי ואני, שכאמור הורדתי את הכפפות, קוראת לזה אילוף. אבל שימו לב, כשאתם מאלפים את הכלב שלכם אתם לא משנים את טבעו הכלבי, אתם רק מקנים לו התנהגויות שהופכות את החיים שלכם ליותר נוחים. כמו כל טיפול התנהגותי אחר גם טיפולי ההמרה לא יכולים לשנות את האדם ההומו או האישה הלסבית הם רק יכולים לעשות את החיים שלכם ושל הרב אבינר ליותר נוחים.

זאת ועוד. ה'ריפוי' הוא רק חלק ממסכת הייסורים של מטופלי ההמרה ואפילו לא החלק הגרוע או המרושע ביותר, בסופו של דבר הריפוי הוא רק אבן בחומה, המטרה האמיתית היא חתונה. חיתון המטופלים הוא גם מטרה וגם אחד ממדדי ההצלחה היחידים של כל התהליך. עכשיו, גם אם בוגר טיפול ההמרה מספר לאשתו לעתיד את כל האמת על עברו אלו עדיין לא נישואי אמת, עדיין יש מספיק אנשים שחייבים לשקר להם כדי להחזיק את הפאסדה. בראש ובראשונה לילדים. ילדים, אגב, הם מדד נוסף להצלחתו של הטיפול. הם גם האקדח הדרוך המכוון לרקתו של המטופל המומר. אושרם, טובתם ואהבתם (אליו) מונחים עכשיו על כף המאזניים. אם בחלוף האופוריה של הנישואים ולידת הילדים יתחוור לו שהוא עדיין הומו, שהוא מעולם לא חש ולא יחוש רגש כלשהו לאישה שהוא נשא, שהוא חי חיים בלתי נסבלים של שקר – הוא כבר לא יכול פשוט לקום וללכת. יש שם עכשיו חפים מפשע שהוא צריך לספר להם שאבא שלהם שיקר להם כל החיים. במודע.

אגב, יש דרך שבה הומואים (ולא רק הם, כמובן) יכולים להקים משפחה ולהביא ילדים לעולם בלי לשקר לאף אחד, קוראים לה הורות משותפת. גבר ואישה שבוחרים להביא לעולם ילדים מבלי להנשא, הטכנולוגיה מאפשרת להם לעשות את זה בלי לעבור על אף איסור הלכתי, בלי הקליפה השקרית של חיבור קדוש בין גבר לאישה ובלי הפאסדה המגוחכת של זוגיות רומנטית. יש הרבה סיבות לממסד הרבני להתנגד להורות הגיונית הזו, כולן פסאודו-הלכתיות, לקהילת הרבנים הממירים יש עוד סיבה להתנגד אליה. הבחירה בהורות ללא נישואין מאפשרת לאנשים להפריד בין ההתמודדות עם הנטיה/זהות הלסבו-הומואית הלבין השאיפה הדתית והאנושית להקים משפחה ולהיות הורים. ההורות המשותפת מאפשרת ללסבית ולהומו להמשיך לבדוק את עצמם מול עצמם, אלוקים והחברה שבה הם חיים ולבחור את דרכם גם אחרי שנולדו ילדיהם ומבלי לפגוע בהם. מבלי להשתמש בהם כמגן אנושי.

אם לפני עשר שנים, כשאבינר הקים את עצת נפש, אפשר היה לפרגן לו שהוא באמת מאמין שכושי יכול להפוך עורו ונמר חברבורותיו הרי שמהפרספקטיבה של עשר שנים ואלפי כישלונות חייב להיות ברור גם לו שהדבר בלתי אפשרי. כמוהו יודע את זה בוודאות גם השותף החדש והכמעט מפתיע שלו 'כמוך' שטוען שאין מחקר שמוכיח באופן חד משמעי שההמרה היא בלתי אפשרית. חובת ההוכחה היא על הרב אבינר והארגון שלו – המתודה היא שלו, שיטות הטיפול הן שלו, המטופלים הם שלו וכל המידע נמצא כבר אצלו – כל מה שהוא צריך לעשות זה להציג פרמטר כלשהו להצלחה וטבלת אקסל פשוטה. אבינר מציע ריפוי, אבל לפני כן הוא חייב להוכיח שהוא לא גורם נזק וגם את זה הוא לא יכול לעשות, ה'טיפול' שלו מזיק בהגדרה. כדי לבצע את השתלת האישיות שהוא מתיימר לעשות הוא צריך לנטרל את המערכת החיסונית של הנפש כדי שזו לא תדחה את ההשתלה.

במילים אחרות הרב אבינר הוא שרלטן. הוא משתמש בשמו, מעמדו ויוקרתו כדי לשכנע אנשים לקנות (כן, בכסף. הרבה כסף) ריפוי שהוא לא יכול לספק. במקומם הוא מעניק להם וליקיריהם שפע של אומללות בהכשר הרבנות.

בת עמי נוימאיר פוטשניק

homemade face masks that transform your skin, coronavirus y cancer, berkeley n95 mask, inovel respirator, respirator protection training, respirator n95 hospital, how many cfms are needed for a respirator to work, coronavirus fitness dmv, videos on how to wear a north 7700 half face respirator, disposable hospital nasel mask large size, cute surgical mask akihabara, n95 mask fitting locations, particulate respirator for n95 gas mask, drink holder helmet with face shield, how to make your own face masks for acne, face mask from foam tutorial, n95 masks for haze, 3d printing face mask, comfortable fit oxygen face masks, coronavirus calf diarrhea, coronavirus nl 63, respirator cleaning kits, honey yogurt face mask, urban camo surgical mask, coronavirus mhv spike hr2 peptide, n95 mask lead dust, what kind of oatmeal to use for face mask, n95 sterile mask, oversized face shield, 3m sports mask, full face gas mask amazon, motorcycle skeleton face masks, resin face masks, respirator for grinding metal, n95 respirator flu, dust devils with gas mask, what kind of respirator do i need for tear gas, how often to do korean face masks, n95 p100 respirator masks,

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

יום הבחירות

מה יעשה אדם הרוצה לרסן את מערכת המשפט, להעלות את המיסוי על עשירים, להנהיג את שיטת השוברים במערכת החינוך, לתת לכל אדם תחת שלטון ישראל זכות הצבעה לפרלמנט, אך למסד בחוק את זהותה התרבותית היהודית העברית של המדינה, כך שהיא תתמוך כלכלית במוסדות תרבותיים תורניים בלי קשר לחלקם באוכלוסייה של יהודים שומרי מצוות? היש לאדם כזה מפלגה להצביע לה? בעייתו שלו ובעייתו של הלהט"ב הדתי אינן שונות מבחינה פוליטית כלל וכלל

קרא עוד »

היום ישבתי במונית של אבא שלי ובכיתי.

אבא שלי הביט בי דרך המראה הקטנה שתלויה במונית שלו, וראיתי לו את זה בעיינים. ראיתי שכאב לו לספר לי על ההוא שקרא לו הומו וירק. חשבתי על זה, מה זה בשביל אבא לילד הומו לשמוע אדם מבוגר אחר מקלל אותו, תוך כדי יריקה, וקורא לו ״יא הומו״

קרא עוד »

שתפו את המאמר