לעדכונים על פעילויות ואירועים:

עין הצרה מלהכיל

אני שונא ימי ראשון.

אני שונא להתחיל אכילת קרמבו מהמילוי.

אני שונא מלחמות.

אני שונא ששופטים אותי.

מהר מאוד ניתן למלא שורות שחורות על דפים לבנים בנושא שנאה או מאידך גיסא על אהבה:

אני אוהב ימי שני.

אני אוהב לאכול קודם את הוופל של הקרמבו.

אני אוהב שלום.

אני אוהב שמחמיאים לי.

*                          *                          *

חוט שערה הוא דבר דק עד מאוד, אך טוענים אלו הגרים בעולם, כי הוא זה אשר מהווה את המחסום הגדול הרגשי ביותר שקיים בעולם. אם כך, כיצד ניתן לשבור מוסכמות של שנים ולהתחיל מחדש. שהרי כבר החליטו בשבילי מהי אהבה ומהי שנאה. מה מותר לשנוא ומה אסור לשנוא. מה מותר לי לשפוט ומה אסור לי לשפוט.

אנו כקהילה חד מינית יהודית, מסורתית ולא מגובשת בעליל, אלופים לעשות דברים אלו. לאהוב, לשנוא, לתת ביקורת שאינה בונה, להאשים, לזרוק מילים, להעליב ואכתוב זאת שוב, לאהוב.

כשאנו רוצים אנחנו יודעים לחנוק מאהבה במובן הטוב. לדאוג, לשתף, לקבל, להבין, להכיל ועוד אין ספור מילים נרדפות הקשורות לנושא זה. אבל כיצד ואיך, אנו שנפלטנו לכאורה מחיי חברה נורמטיביים עושים את הנורא מכל ומתרחקים האחד מהשני רק כי השני חושב שונה ממני.

כיצד חברה כמו שלנו האמורה לכאורה להאמין באחווה, באהבת חינם ובשוויון לכולם מתפצלת עד כדי שלוש קבוצות שונות לחלוטין. ואין מדובר בדבר של מה בכך. שכן השוני בקבוצות כה זעיר ושטותי שלפעמים מזכיר לי חוט שערה, כזו שמזכירה לי בעקיפין את הסיפור של קמצא ובר קמצא. סיפור שינקתי בילדות ועד הים מסרב אנוכי להאמין שקרה מקרה שכזה.

אנא הסבירו לי כיצד אנשים בוגרים ומתורבתים, בעלי השכלה גבוהה ( יש שיוסיפו מידי ) חלוקים בדעותיהם באופן כה מוחץ עד כדי שאינם מסוגלים לשבת זה לצד זה ולשוחח על הדבר.

האם זו השנאה שמפעפעת בעורקיהם?

האם הקנאה מעוורת את עיניהם?

האם הפחד מהאחר חלחל גם בהם?

היכן נעלמה האהבה הטמונה במסורת היהודית. האחדות. השאיפה לשלום. לעולם מתוקן. מדוע אני צריך לשמוע סיפורים שונים, מוזרים ולעיתים מחרידים כי אלו חובטים אלו באלו. מקימים קבוצות על גבי קבוצות בדבר הארור ההוא שנקרא פייסבוק. מקבלים אך ורק את אלו הדומים להם במאה אחוזים אך את השונה מהם זורקים לאנחות רק כי כך נוח להם. רק כי הוא שונה במצקת. אז מה אם גם הוא הומוסקסואל שפיתח דעות ומנהגים משלו, הוא שונה ולא מקבלים אותו.

אמרו הא לי חברים יקרים, האם אנו צריכים סיפורי עבר על חורבן ושנאה כסיפור קמצא ובר קמצא? לא ולא. הנה סיפור שקם לתחייה ממש למול עיני המתקשות להכילו. הנה לכם סיפור על שנאה יוקדת. לא צריך שנאה בעולם שכן אנו היהודים המסורתיים לכאורה יודעים להנפיקה הכי טוב מכולם.

הנה הוספנו עוד סיפור לחורבן הבא. סיפור שמתחיל בשלוש קבוצות המיועדות להומוסקסואלים, סיפור על אנשים טובים שלמדו את עצמם להבין ולהכיל שנאה.

כל שנותר לי לומר הוא:

אנא,

הפנימו את המושג אהבה, אחווה, הבנה. תזכרו כמה רציתם שלא ישפטו אתכם. תזכרו שכל עוד הנר דולק אפשר עוד לתקן. אל תאלצו אותי לבחור בין מסיבות, אירועים, ימי כיף וחברים. שהרי אם תמשיכו כולכם כך לא יוותר אלא לוותר על כל המשוואה המוזרה וההזויה.

הפכו את כל חודש אב לחג של אהבה, למדו בעיקר את עצמכם כיצד להכיל אחרים והכי חשוב תקבלו במאה אחוזים את עצמכם.

באהבה

צחי

weight loss delivered meals, keto cocoa powder recipes, diet pills and tooth pain, how much is 73 kg in stones and pounds, weight loss cruise 2015, loose neck skin after weight loss, do cancer patients lose weight, hudson weight loss, after having baby how to lose weight, slimming tea appetite suppressant, is ally good for weight loss, savory fall keto recipes, weight loss reno, new diet pills for diabetics, the best thermogenic fat burner, pruvit keto shake recipes, chronic pain with rapid weight loss, lose weight fast pills india, braggs vinegar weight loss, best meal replacement weight loss shakes for women, keto chicken breast anf cottage cheese recipes, bring it miss d loses her cool, how to lose fat but not weight, 14 day detox diet, reduce weight fruta planta diet pills side effects, 1200 calorie diet for weight loss, can dairy stall weight loss, appetite suppressant definition, what it weight loss, jogging programme to lose weight, what weight loss pills work the best, weight loss doctors in texarkana, 30 day weight loss cleanse, need to cut weight fast, appetite suppressant in rats, homemade protein shakes weight loss, if obese how much weight loss when pregnant is ok, scandi cal, christine sydelko weight loss before and after, extra small sex, why are blueberries good for weight loss, shred broke stall weight loss, espn weight loss pills, what is the most healthy way to lose weight, red water to lose weight, colon cleansing pills for weight loss,

בחור בן 18-19, שהולך לטיפול "מקצועי" ו"מבטיח", תרתיי משמע, שנותן תחושה של עוצמה, ביטחון, כמו טריפ מופלא על קוקאין משובח במיוחד הנארז בתוך מעטפת של מציאות אפשרית וחוקית לחלוטין… יש יותר מזה?!

אחד הדברים שאפיינו את הטיפול זה הדגש על כך שניתן לשנות דברים- הנטייה הזאת היא נרכשת ואיננה מולדת, נאמר, ולכן אין שום בעיה לשנות את זה. המפתח הוא בי וזה תלוי רק ברצון שלי. עניין של בחירה.

קרא עוד »

סדנת כתיבה מונחית

לכתוב את מה שבפנים. את מה שלמדנו להשתיק ולהפנים. לא להדחיק, לא להחליק, אלא לחלוק את שעל הלב. שכבר למד לכאוב אך גם להתאהב.

קרא עוד »

ליין אוי גיי זמיר

מקוות שהתעוררתן חמודות מתוקות, כי אחרי המסיבה מוש מוש מוש שהיתה לנו קשה לקום!! אריאלה רשף המדהימה עלתה והרימה לנו את הרחבה, ו100 חברותות פיזזו אמש במועדון ה"אמור" בתל אביב, עד שהמנהל בא ואמר "רבותינו, הגיע זמן קריאת שמע של שחרית". אוי גיי זמיר 2 – הייתם מדהימים והיה מדהים! תודה שבאתם ונתראה במסיבה הבאה

קרא עוד »

סדרת ארון הקודש

"ארון הקודש”
היא סדרת רשת דוקומנטרית שיצרה הבמאית וחברת הקהילה מורן נקר, על להט”בים דתיים שתעלה בתאגיד השידור הציבורי “כאן”. כל פרק מתמקד בדמות, זוג או משפחה בשלב אחר בחיים. הקרנת הסדרה מביאה תיעוד אינטימי של אנשים המתמודדים עם המפגש בין נטיה מינית וזהות מגדרית ובין אמונה ואורח חיים דתי, דרך רגעים משמעותיים וטקסים דתיים, משפחתיים וזוגיים.

קרא עוד »

אני חושב שהמילה שחיפשת היא "קוויר"

הרב אברהם סתיו, אני חושב שהמילה שחיפשת בפתיחת דבריך היא קוויר (או אולי גיי באנגלית), אדם שהוא חריג מהציפיות הסיס-הטרו-נורמטיביות של החברה שלנו, ולא המילה הומו או הומוסקסאול. כשאנשים להט"בים מזדהים עם דמויות כמו בובספוג או אלזה "ומשייכים" אותן לקהילה הגאה הם לרוב לא מסווגים אותם מבחינת נטייה מינית או זהות מגדרית, אלא מצביעים על חוויה משותפת. בדרך כלל החוויה הזאת לא תהיה של אחת הזהויות הכלולות באותיות להטבא"ק+. זו פשוט חוויה כללית יותר, החוויה של שונות בתוך חברה שמניחה שכל בן נמשך לבת, שמבוגרת בשנות ה-30 שלה צריכה להתעניין בקשרים רומנטים, ושהחוויה המגדרית של כל אחד.ת היא או גבר או אשה. המילה היותר כוללנית לזהות השונה הזו היא המילה קוויר. הקושיה – איך ייתכן שלספוג או לכוכב ים תהיה נטייה מינית או זהות מגדרית שונה, רלוונטית כמו הקושיה איך ייתכן שבובספוג מדבר, שיש לו רישיון נהיגה, ושהוא לובש חולצה מכופתרת ועניבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

תגובה אחת

  1. חזק מאד, יפה מאד ומרגש מאד!!
    כל כך עצוב לראות את הקטנוניות של בני אדם שחפצים יותר לזרוע שנאה ופירוד. בגלל שהם שונאים את עצמם הם חייבים לזורע דרך של שנאה בכל מקום אפשרית ואינם מסוגלים לראות שום עוול בעצמם אלא רק באחרים.
    זו תעודת כבוד ל"חברותא" שלא רצתה מעולם לפצל , אלא מתמודדת עם אחרים בעלי תאוות הרס ואגו מאד מאד מנופח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.