עין הצרה מלהכיל

צחי יוצא במסע קצר אל תוככי הקהילה הקטנה שלנו, והוא לא אהב את מה שהוא ראה. במזל תאומים על שנאה תהומית

אני שונא ימי ראשון.

אני שונא להתחיל אכילת קרמבו מהמילוי.

אני שונא מלחמות.

אני שונא ששופטים אותי.

מהר מאוד ניתן למלא שורות שחורות על דפים לבנים בנושא שנאה או מאידך גיסא על אהבה:

אני אוהב ימי שני.

אני אוהב לאכול קודם את הוופל של הקרמבו.

אני אוהב שלום.

אני אוהב שמחמיאים לי.

*                          *                          *

חוט שערה הוא דבר דק עד מאוד, אך טוענים אלו הגרים בעולם, כי הוא זה אשר מהווה את המחסום הגדול הרגשי ביותר שקיים בעולם. אם כך, כיצד ניתן לשבור מוסכמות של שנים ולהתחיל מחדש. שהרי כבר החליטו בשבילי מהי אהבה ומהי שנאה. מה מותר לשנוא ומה אסור לשנוא. מה מותר לי לשפוט ומה אסור לי לשפוט.

אנו כקהילה חד מינית יהודית, מסורתית ולא מגובשת בעליל, אלופים לעשות דברים אלו. לאהוב, לשנוא, לתת ביקורת שאינה בונה, להאשים, לזרוק מילים, להעליב ואכתוב זאת שוב, לאהוב.

כשאנו רוצים אנחנו יודעים לחנוק מאהבה במובן הטוב. לדאוג, לשתף, לקבל, להבין, להכיל ועוד אין ספור מילים נרדפות הקשורות לנושא זה. אבל כיצד ואיך, אנו שנפלטנו לכאורה מחיי חברה נורמטיביים עושים את הנורא מכל ומתרחקים האחד מהשני רק כי השני חושב שונה ממני.

כיצד חברה כמו שלנו האמורה לכאורה להאמין באחווה, באהבת חינם ובשוויון לכולם מתפצלת עד כדי שלוש קבוצות שונות לחלוטין. ואין מדובר בדבר של מה בכך. שכן השוני בקבוצות כה זעיר ושטותי שלפעמים מזכיר לי חוט שערה, כזו שמזכירה לי בעקיפין את הסיפור של קמצא ובר קמצא. סיפור שינקתי בילדות ועד הים מסרב אנוכי להאמין שקרה מקרה שכזה.

אנא הסבירו לי כיצד אנשים בוגרים ומתורבתים, בעלי השכלה גבוהה ( יש שיוסיפו מידי ) חלוקים בדעותיהם באופן כה מוחץ עד כדי שאינם מסוגלים לשבת זה לצד זה ולשוחח על הדבר.

האם זו השנאה שמפעפעת בעורקיהם?

האם הקנאה מעוורת את עיניהם?

האם הפחד מהאחר חלחל גם בהם?

היכן נעלמה האהבה הטמונה במסורת היהודית. האחדות. השאיפה לשלום. לעולם מתוקן. מדוע אני צריך לשמוע סיפורים שונים, מוזרים ולעיתים מחרידים כי אלו חובטים אלו באלו. מקימים קבוצות על גבי קבוצות בדבר הארור ההוא שנקרא פייסבוק. מקבלים אך ורק את אלו הדומים להם במאה אחוזים אך את השונה מהם זורקים לאנחות רק כי כך נוח להם. רק כי הוא שונה במצקת. אז מה אם גם הוא הומוסקסואל שפיתח דעות ומנהגים משלו, הוא שונה ולא מקבלים אותו.

אמרו הא לי חברים יקרים, האם אנו צריכים סיפורי עבר על חורבן ושנאה כסיפור קמצא ובר קמצא? לא ולא. הנה סיפור שקם לתחייה ממש למול עיני המתקשות להכילו. הנה לכם סיפור על שנאה יוקדת. לא צריך שנאה בעולם שכן אנו היהודים המסורתיים לכאורה יודעים להנפיקה הכי טוב מכולם.

הנה הוספנו עוד סיפור לחורבן הבא. סיפור שמתחיל בשלוש קבוצות המיועדות להומוסקסואלים, סיפור על אנשים טובים שלמדו את עצמם להבין ולהכיל שנאה.

כל שנותר לי לומר הוא:

אנא,

הפנימו את המושג אהבה, אחווה, הבנה. תזכרו כמה רציתם שלא ישפטו אתכם. תזכרו שכל עוד הנר דולק אפשר עוד לתקן. אל תאלצו אותי לבחור בין מסיבות, אירועים, ימי כיף וחברים. שהרי אם תמשיכו כולכם כך לא יוותר אלא לוותר על כל המשוואה המוזרה וההזויה.

הפכו את כל חודש אב לחג של אהבה, למדו בעיקר את עצמכם כיצד להכיל אחרים והכי חשוב תקבלו במאה אחוזים את עצמכם.

באהבה

צחי

weight loss delivered meals, keto cocoa powder recipes, diet pills and tooth pain, how much is 73 kg in stones and pounds, weight loss cruise 2015, loose neck skin after weight loss, do cancer patients lose weight, hudson weight loss, after having baby how to lose weight, slimming tea appetite suppressant, is ally good for weight loss, savory fall keto recipes, weight loss reno, new diet pills for diabetics, the best thermogenic fat burner, pruvit keto shake recipes, chronic pain with rapid weight loss, lose weight fast pills india, braggs vinegar weight loss, best meal replacement weight loss shakes for women, keto chicken breast anf cottage cheese recipes, bring it miss d loses her cool, how to lose fat but not weight, 14 day detox diet, reduce weight fruta planta diet pills side effects, 1200 calorie diet for weight loss, can dairy stall weight loss, appetite suppressant definition, what it weight loss, jogging programme to lose weight, what weight loss pills work the best, weight loss doctors in texarkana, 30 day weight loss cleanse, need to cut weight fast, appetite suppressant in rats, homemade protein shakes weight loss, if obese how much weight loss when pregnant is ok, scandi cal, christine sydelko weight loss before and after, extra small sex, why are blueberries good for weight loss, shred broke stall weight loss, espn weight loss pills, what is the most healthy way to lose weight, red water to lose weight, colon cleansing pills for weight loss,

את שאהבה נפשי

"את שאהבה נפשי" הוא מחזה שכתב איתי סגל, שעיקר עלילתו עוסקת בפיגוע בברנוער ובטיפולי המרה. בלב ההצגה יהונתן, בחור צעיר מיישוב דתי שנפגע בפיגוע ונדרש להתמודד עם החשיפה בפני משפחתו בעקבותיו.

קרא עוד »

כשרציתי לגייר את הילדים

כשרציתי לגייר את הילדים, לא יכולנו לעשות את זה בארץ. אף בית דין אורתודוכסי פה לא סמך עליי שאגדל ילדים יהודים. מצאנו בית דין אורתודוכסי בניו-יורק, ותוך כדי שאנחנו מתכננים טיסה עם שני תינוקות ושמונה מאות מזוודות על פני חצי יבשת, אדם שאל אותי: בשביל מי אתה עושה את זה? מי הקהילה שלך? שלושה רבנים שמעולם לא פגשת באפר-ווסט-סייד?

קרא עוד »

משהו קטן על ״סערת הדוריטוס״

משהו קטן על ״סערת הדוריטוס״ (לא זאת שבקיבה שלי במקום ארוחת ערב פעמיים בשבוע), שהוא בעצם משהו קטן וחשוב על הומופוביה גם בכל סערה אחרת.

קרא עוד »

שתפו את המאמר