חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

עולם הפוך

האם מישהו היה יכול להעלות על דעתו להגיד שהוא נפגש עם "כושים דתיים"? עם "מרוקאי סכין"? עם "בועלי נידות"? ומדוע הביטוי "סטרייטים" פסול? נדב מסביר

249386-1218201354650_optבתעודה שלי תמיד היה רשום "ג'ים סיים לעבוד ראשון ואז הפריע לכל שאר התלמידים" (ג'ים קארי)

אבא שלי תמיד אומר לי לא לקרוא עלוני שבת בתפילה, אני לכן אני משתדל לעשות את זה בהפסקות שבין לבין. שבת שעברה קראתי כתבה שממש הפריעה לי להתרכז בהמשך השיחה שלי עם הקב"ה.

בשבת שעברה הרב בורנשטיין בעולם קטן כתב כתבה הפוסלת כל הורות שלא מותאמת לצורת החשיבה של הרב. אני לא נכנס לדיון הזה, רבים וטובים ממני הציצו ונפגעו, נפגעו מאוד. דנו בזה, התעצבנו, ניסו להסביר, עשו הכל. אני לא רוצה להיכנס לזה, יהיה יותר קל להסביר לי למה לא לקרוא עלון שבת בתפילה מאשר להסביר להומופוב למה זוגיות בין גברים זה לא הדבר הכי נורא בעולם, ושלא יקרה לו כלום אם זוג גברים ילך ברחוב כשהם מחזיקים ידיים.

הכי הפריע לי היה, שהוא קרא להומואים "הפוכים". הוא חזר על הביטוי פעמים, פעם אפילו בהקשר שהוא בא לשמוע את המצוקות של "הפוכים" דתיים. בא לברך ויצא מקלל.

הביטוי "הפוכים" הוא ביטוי פוגעני. ולכתוב את ביטוי זה שחור על גבי עיתון הינו דבר מרושע לעשות. איך הנך יכול להגיד שאתה אמפטי, ואז לפגוע באותו אדם אליו אתה אמפטי?

"שמחה, אני מבין שקשה לך להיות חולה נפש"

"שמחה, אני מקווה שלהיות מפגר זה לא קשה מידי"

"שמחה, אני אמפטי למצב שאתה זבל של בן אדם"

האם הרב היה מעלה על דעתו לכתוב בעיתון שהוא נפגש עם "כושים דתיים"? עם "מרוקאי סכין"? עם "בועלי נידות"? והוא אמפתי להם, הם גם חשובים לו, למרות שאין להם מקום בארץ, והם הולכים לגיהינום.

כן הביטוי הוא פוגעני.

מעניין שכמה ימים לאחר מכן, נפגשתי עם הביטוי שוב.

ביום חמישי האחרון הצטרפתי ליום עיון של ארגון עצת נפש. שם המרצה שדיבר על כיצד "לרפות" (משחק מילים מכוון) הומואים, החליט לרשום באחת השקופיות "פעם הפוך תמיד הפוך" איתן נגש אליו לאחר השיחה ואמר לו שהביטוי הוא פוגעני, ולא יפה. המרצה אמר שתלמידים שמשתמשים במילה הומו כקללה ולכן הוא לא משתמש בה.

ואיתן ענה בחוכמה וביובש: אין פה תלמידים.

ובלי קשר בשקופיות אחרות הוא כן השתמש במילה הומואים או הומוסקסואלים.

מסתבר שבעלי אג'נדות לא מסוגלים לראות את הכאב של הצד השני.

הם חושבים שזה בסדר להכאיב, רק בכדי להעביר מסר.

שוחחתי פעם עם איתן אחר, והוא אמר לי שהוא לא משתמש בביטוי סטרייטים. כיוון שזה אומר על הטרוסקסואלים שהם הישר ואנחנו ההפוך.

עשיתי מחקר קטן, כלומר הסתכלתי בויקיפדיה, מסתבר שסטרייט היה ביטוי להומו שהפך להטרו, ומשם התרחב לכל אדם שנמשך בן או בת המין השני. ועוד מסתבר שישנם אנשים שמסרבים להשתמש בביטוי זה, מאותן הסיבות של איתן.

לאחר כל השבוע הזה, החלטתי גם אני להפסיק להשתמש בביטוי סטרייט. בלנ"ד.

אז לסיכום:

נא לא להשתמש ב:

עקום,

סוטה,

הפוך,

חוטא,

הולך לגייהנום,

שונא את הדת,

בעל נטיות הפוכות,

מת"מניק,

תועבה,

בהמה,

קוקסינל,

חולה נפש,

מגעיל,

וכו'.

אני הומוסקסואל,

אני נמשך לבני מיני.

אם יש לכם בעיה עם זה,

הבעיה היא אצלכם,

אל תפגעו באחרים רק כי לכם קשה.

תקבלו אותי, כמו שאני אקבל אתכם.

הטרו-סקסואלים.

לבלוג האישי של נדב

לעמוד הפייסבוק של נדב

define vigourous, keto recipes with rotisserie chicken, bread substitute, p90x just to lose weight, logical weight loss, how to create a motivation plan for weight loss, weight loss pill natural, why does advocare spark make me lose weight so easy, how does dr terri dees help you lose weight, permathene diet pills, good yoga for weight loss, yellow pill to lose weight, natural weight loss pills pitch, keto teriyaki chicken recipes, simple keto meal prep recipes, weight loss binaural beats, sarah massey, xr2 weight loss, prepregnancy weight loss plan, diet foods list to lose weight, keto quiche recipes easy, weight loss pills for someone with high blood pressure, dr amy lee, best weight loss pills for women 2014, eating plan to lose weight while breastfeeding, epsom salt baths for weight loss, dairy free smoothies for weight loss, hot diets, should i eat 16 oz of meat a day to lose weight, protein needed to lose weight, best male fat burner, how much l glutamine should i take a day for weight loss, what does hcl mean in medical terms, cumin and turmeric for weight loss pills, how much sodium per day, make hundreds daily from home, kids website sells diet pills, what foods need to be cut to lose weight,

אני זוכר את זה, שהוא הביט בי ואמר ש״זה לא אמיתי ורק מחשבות שווא ואי אפשר באמת לאהוב בנים, אתה לא רוצה למות לבד״.

אני זוכר את היום הזה טוב מאוד, כי הוא שרט לי את הלב. זוכר איך אבא שלי אסף אותי אחרי זה עם המונית שלו, ואיך נכנסתי וישבתי במושב האחורי כאילו הייתי לקוח זר, ורציתי שהוא ישאל אותי מי כיבה לי את הלב, איך היה אצל הרב, אבל אבא לא שאל.

קרא עוד »

"דברו איתנו – לא עלינו"

איך להט"בים דתיים מעיזים לדרוש להיות חלק אינטגרלי מכל קהילה דתית שקיימת, ואיך הם מעיזים להשלים עם העובדה שרבש"ע ברא אותם כמו שצריך, יצירה נאה ושלמה? אולי כי זה לא טעות ולא ניסיון? | דעה

קרא עוד »

אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה

הייתי צריך לבחור בין לקבל את הבן שלי ולאהוב אותו, לבין להתנכר לו. לזרוק אותו בגלל מי? בגלל אלוהים? אלוהים לא נמצא במקום שיש בו שנאה״.

קרא עוד »

יום הבחירות

מה יעשה אדם הרוצה לרסן את מערכת המשפט, להעלות את המיסוי על עשירים, להנהיג את שיטת השוברים במערכת החינוך, לתת לכל אדם תחת שלטון ישראל זכות הצבעה לפרלמנט, אך למסד בחוק את זהותה התרבותית היהודית העברית של המדינה, כך שהיא תתמוך כלכלית במוסדות תרבותיים תורניים בלי קשר לחלקם באוכלוסייה של יהודים שומרי מצוות? היש לאדם כזה מפלגה להצביע לה? בעייתו שלו ובעייתו של הלהט"ב הדתי אינן שונות מבחינה פוליטית כלל וכלל

קרא עוד »

שתפו את המאמר