חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

עוד שקרים מאותו הדבר- אותה ההמרה בשינוי אווירה. בקיצור, לא השתכנעתי.

סרטון Free to Love הוא גולת הכותרת של מאמץ סוכנויות ההמרה בארה"ב כנגד גל החקיקה לאיסור על "טיפולי" המרה. יו"ר חברותא שי ברמסון משתף במחשבות.

שי ברמסון


צפיתי בסרטון התעמולה להמרה Free to Love ביוטיוב, בדיס-המלצת פעיל הארגון, רפאל (תודה לך באמת!). מדהים לראות את הפיתול שסוכני ההמרה מבצעים היום, אקרובטיקה ממש, ומקווים שמתישהו במהלך הסרטון הצופה ישכח מה ראה ואיכשהו יבלע את השטויות שהם דוחפים לו.

במילים, הכוריאוגרפיה הולכת בערך כך:
"אנחנו מסכימים, טיפולי המרה הם רעים. אבל זה לא מה שאנחנו עושים, אנחנו עושים טיפולים שמשנים את הנטיה המינית שלך, וממירים אותך להיות סטרייט. כלומר, טיפולי המרה. ולכן זה לא בסדר שאתם אוסרים בחוק טיפולי המרה!"

"וכראיה לכך שאנחנו מסוגלים להביא לשינוי, הנה כמה אנשים שמטופלים אצלינו, שגם לפני הטיפול נמשכו לנשים, יש מצב שהם ביסקסואלים אבל לצורך הסרטון נכנה אותם 'הומואים', שמספרים כמה רע להם בתור הומואים. אז כדאי לכם לבוא אלינו."

"הנה, אנחנו מגיעים לאירוע גאווה ומצלמים כמה וכמה הומואים כאלה בלבוש צבעוני שיכעיס את השמרנים שבכם, שלא פוסלים שבעתיד יקבלו את המשיכה שלהם לנשים אם ירגישו כזאת."

"אנחנו בכלל לא עושים טיפול המרה, טיפול ההמרה שאנחנו עושים הוא רגנרטיבי, שבו מחליטים על נראטיב (טראומה בילדות), מלבישים אותו עליך, אומרים שזה מה שגרם לך להיות הומו ומקווים לטוב".

"הטיפול שלנו קשור לאג'נדה? טוענים נגדנו שזה רק כיוון שאנחנו דתיים אנחנו מציעים את הטיפול הזה? נכון! אסור להיות דתי יותר?!

"השנה כבר 2021, וכל מה שיש לסוכני ההמרה להציע, זה רק עוד שקרים מאותו הדבר.
כמו שאמרנו אינספור פעמים, אנחנו הנאבקים בהמרה, לא באים למנוע טיפול ממישהו. אנחנו באים לעצור סוג מאוד מסויים של "מטפלים"- אלה המבצעים "טיפול" המרה, פרקטיקות מזיקות, לא יעילות ולא אתיות, כפי שכבר הוצג במחקרים רבים, נאסר ע"י מדינות רבות בעולם וכבר נידון לשלילה ולאזהרה מפניו בניירות עמדה מכל האיגודים המקצועיים הטיפוליים בישראל. ולדאוג לעוד בקרה על "מטפלים" כאלה זה תמיד טוב.

"השנה כבר 2021, וכל מה שיש לסוכני ההמרה להציע, זה רק עוד שקרים מאותו הדבר" (צילום: pexels)

מכבסת המילים מגיעה כאן לעומס יתר, ומתפוצצת לכובסים בפנים: אינכם מבצעים "טיפולי" המרה כמו שאתם טוענים לאחרונה אלא דברים אחרים לגמרי? אין לכם מה לחשוש מחקיקה נגדכם. מאוד פשוט.אבל כאמור, זה לא משנה איך תקראו ל"טיפולים" הרבולוציוניים שלכם, רגנרטיביים או רפרטיביים. הם כולם באו להרוס, להיות דה. דבולוציוניים, דגנרטיביים ודפקטיביים לגמרי.

הנקודה המעניינת והאירונית בסרט הזה מבחינתי היא המראה שהתשובות הכנות, הפתוחות והפשוטות של הומואים מאירוע גאווה כלשהו מציבה בפני יוצרי הסרט בלי שישימו לב. יאחתי מאופרת ומחופשת כמהדרין במצוות החג, עונה בקול חמוד ופשוט: "אם ארצה לצאת עם נשים יום אחד- אצא עם נשים".
אולי ההמרה הטובה ביותר שתוכלו לעשות היא לשחרר מאיתנו ולא לעשות מכל זה ביג דיל.

בקיצור, אם השארתי אתכן ואתכם במתח, לא השתכנעתי. החוק נגד המרה עוד יעבור, בע"ה. או שאמות קודם.

היה ט"ו בשבט השבוע (בכל זאת יו"ר חברותא וזה), ו"כי האדם עץ השדה" כיכב כרגיל בתפקיד "הפסוק התורן שיכניס עוד משהו למלל על החג חוץ מ'ט"ו בשבט היום'". הוא לקוח מעניין איסור כריתת עצי פרי בזמן מצור על עיר במלחמת רשות, מפרשת שופטים בספר דברים.
אבל למה עץ השדה?
איזה עץ נמצא בשדה בכלל? עץ נמצא ביער, בחורש, במטע. לא בשדה. שדה זה מקום שטוח, מגדלים בו דברים. עץ סתם תקוע שם.
אבל גם העץ התקוע, הבודד, מחוץ לחומות, שלא מצא את מקומו, אסור לכרות אותו. אסור לכרות, אסור לשטח, אסור להרוס את מי שהוא. אסור להמיר למשהו אחר. הוא בן אדם. הוא יניב פרי יום אחד. תנו לו לגדול. מלחמת הרשות המיותרת שסוכנויות ההמרה עושים על הקהילה הלהט"בית לא תצליח, זה די ברור. אבל צריך לדאוג שלא ייכרתו לנו עוד אנשים ונשים בדרך לשם.

"בקיצור, אם השארתי אתכן ואתכם במתח, לא השתכנעתי. החוק נגד המרה עוד יעבור, בע"ה. או שאמות קודם" שי ברמסון (צילום: רותם שביט)

מי שרוצה בכל זאת המלצה על סרט ששווה לראות, יש סרט לא פשוט בכלל בנטפליקס שיחסית נאמן למה שעוברים בסדנאות המרה (כן כן, גם בישראל, גם כיום), שנקרא "ילד מחוק". חשוב לראות.

לפוסט המקורי לחצו כאן

אבא יוצא מהארון.

פעם חשבתי שלאבא זה הדבר הכי נורא בעולם. אבל עכשיו, זה אצלי וזה הבן שלי. וזה לגמרי בסדר.

קרא עוד »

מה זאת אהבה?

יש משהו ברגש הזה שלא ניתן להגדרה. משהו מסתורי, ממגנט, לא חד משמעי. הוא תופס צורה, משתנה, מתעצב לאורך הזמן והחיים, לובש מראות וצבעים שונים.
אבל יותר מהכל, הוא תמיד שם.

קרא עוד »

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר

עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר, ואיננו מסוגלים עוד לחשות. מחזיקנא טיבותא לרב בני לאו שנענה לדברי הרב יובל שרלו וכתב הצעה לחיי משפחה להט"ב בקהילה הדתית (קישור בתגובה הראשונה), ונגע בנקודות רבות ומגוונות. אחרי שהנושא צף מול תלמידים שלי, באתי להגיב לחלק מדבריו, ולהשלים בחלק ממה שנראה בעיני. אשמח לתגובות.

קרא עוד »

אין זה מקומם של יהודים

לפני מאתיים שנה, כאשר בקייב הלכה אדל לבית הספר וסיימה לאכול את ארוחתה, היא מלמלה בשפתיה את ברכת המזון. כאשר שמעו על כך הבנות האחרות הלשינו עליה למורה כי היא יהודיה ומשכו אותה משערה. לפני אלף שנה, כאשר יוסף הלך בשווקים שבפס, לקחו ממנו כמה בחורים את ספריו וזרקו אותם לבאר רק משום ש"אין זה מקומם של יהודים".

קרא עוד »

עמי ידע מאיפה הוא בא.

עמי ידע לאן הוא הולך. לכל מקום אליו פנה עשה זאת בחיוך נעים ובפנים קורנות. קולו שקט, צנוע, שיחתו נעימה. עמי בנה לו בית מלא באהבה.

קרא עוד »

שתפו את המאמר