חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

סרוגים בוורוד

עמית חיכה בכיליון עיניים לעונה החדשה של "סרוגים", שבה יש לנו ייצוג נכבד: שני הומואים * לאחר צפייה בשלושה פרקים נטולי הומואים - התאכזב, אבל מיד התעודד מחדש כשבפרק 5 גילה שהעניינים מתחממים * סקירה הכוללת ספוילרים!
שחקני העונה השנייה עם יוצר הסדרה לייזי שפירא
שחקני העונה השנייה עם יוצר הסדרה לייזי שפירא (רועי עומד באמצע)

חשבתי לכתוב ביקורת טלוויזיה על סרוגים, וכשצפיתי בשלושת הפרקים הראשונים של הסדרה (לא, אין זו טעות. יח"צ של YES שלחו לי אותם) כל הריכוז שלי היה מכוון למטרה אחת בלבד: מתי אנחנו נופיע על המסך.

"אנחנו" הכוונה להומואים הדתיים, וזאת בעזרת הנציגים שלנו: רועי (אורי הלחמי), ומאיר (ישי מאיר). לפני יותר מחצי שנה פרסמנו כאן באתר שבעונה השנייה של סרוגים יהיו שני הומואים בעלילה, ועם הצְפייה בפרק הראשון הייתי דרוך כולי. ודבר לא קרה. רועי לא פרח, מאיר לא געה אלא עולם כמנהגו נוהג.

מיד צפיתי בפרק השני, ושוב התאכזבתי. וגרוע מכך – רועי מגלה עניין בבחורה, מאיר לא הופיע כלל. מיד צפיתי בפרק השלישי, וחשכו עיניי –  רועי מתחיל ממש עם בחורה, ומאיר נעלם לא פחות ממש.

ניסיתי להעביר לפרק הרביעי, אבל הוא לא היה בתקליטור שנשלח אליי. מאוכזב סגרתי את הדי-וי-די, ושאלתי את עצמי מה אכתוב בביקורת. כיוון שכאמור כל תשומת לבי הייתה נתונה לרגע שנופיע, איני רואה עצמי אובייקטיבי לכתוב ביקורת. אז כחלופה אכתוב סקירה קצרה (ראו הוזהרתם: יש ספוילרים!) על העונה החדשה ומה שהיא טומנת בחובה, גם מהזווית שלנו – ההומואים הדתיים (וזה קורה החל מהפרק החמישי).

העונה השנייה נפתחה בחתונה מפתיעה – יפעת בחרה באמיר. יחסיהם הולכים ומעמיקים, ובתוך זה הם מגלים שגם כשנגאלים מביצת הרווקים הירושלמית עדיין מחכות התמודדויות לא פשוטות.

אמו של נתי הולכת לעולם שכולו טוב, ובעקבות האובדן נתי מתקרב אל אחיו הצעיר, רועי, שסיים את לימודי המשפטים ועובר לירושלים. שני האחים, שלא הסתדרו עד עכשיו, חולקים פתאום דירה ומוצאים את עצמם שותפים שלא מרצון זה בחייו הלא פשוטים של זה.

עוד מערכת יחסים שבה נתי מעורב היא עם דפנה (נתי קלוגר שמצטרפת לסדרה) ליצנית רפואית. לדפנה יש ילד, ונתי מגלה שזו עסקת חבילה.

רעות חזרה מהודו והנסיעה לא הותירה בה כל רושם. הפחד מן האטימות שלה מחלחל בה. המפגש שלה עם רועי מצית משהו ביניהם, עד שרועי מבין שהוא לא יכול לשחק משחק כפול: הוא מספר לנתי שהוא הומו, ומתייעץ עמו איך לספר לרעות. בו בזמן רועי מתוודע למאיר – הומו נשוי שמשכנע את רועי שגם הומו יכול להתחתן עם אישה ולהסתדר. אך האם באמת מאיר עצמו שומע לעצות של עצמו?

הודיה מוצאת את עצמה עוד ועוד בעולם החילוני. היא ממלצרת בפאב קטן, שם היא המלצרית הכי מבוגרת, היא לא לומדת ולא מתקשרת עם משפחתה הפגועה. כשהיא מגיעה לארוחת שבת בביצה היא כבר לא מרגישה בנוח עם החברֶה ומרגישה שאין לה איש. היא פוגשת את אסף, דתל"ש כמוה אלא שהוא שלם ובוטח בחילוניותו, ואילו היא מרגישה כבולה ומנותקת. יחד הם עוברים מסע משותף ודרכו הודיה חייבת להבין איזו תכלית מילאה הדרך המפרכת שבה עברה.

בעונה הזו יש 15 פרקים, והם משודרים גם בפורמט HD. בעונה הראשונה הסדרה זכה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר לשנת 2009 בטקס פרסי הטלוויזיה הישראלית, ואנו תקווה שהעונה השנייה לא תיפול ממנה.

סרוגים, yes Stars Drama HD, יום ראשון, 22:10

הרגע הא¯בינארי הזה, שהיה אמור לשמח, גרם לי בעיקר לעצב וכאב

היום הבין-לאומי נגד הומופוביה, טרנספוביה וביפוביה לא יכל לבוא בזמן טוב יותר. השנה בארוויזיון 2024 השתתפו לראשונה מתמודדים¯ות א¯בינאריים מחוץ לארון, כולל זוכה שהניפה את הדגל הא¯בינארי כשהוא ניצח.

קרא עוד »

"מי שמפחד לחזק את שרקי ולעשות לו לייק של אמפתיה, חושש מן הטאבו המגזרי"

נציגי הציבור שמפחדים להביט במראה ששרקי מעניק להם – ישלמו מחיר אלקטורלי כשהנוער ירגיש שמנהיגותם מאבדת רלוונטיות. כשם שעזבו צעירי ש"ס ואגודה אל חיקו של בן גביר, יעזבו צעירים נוספים מפלגות נוספות שלא יישרו קו עם המאה ה־21, ועם הפוסט המכונן של מי שבסך הכל רוצה להיות אבא בשולחן שבת.

קרא עוד »

שלום צ’אט ג’י פי טי, תוכלי לספר לי בבקשה מהי הומופוביה?

כמו שצ’אט ג’י פי טי אמרה, יש קשר מובהק בין דתות לבין הומופוביה. ספציפית, יש קשר מובהק בין היהדות לבין הומופוביה. לפני כשנה פרסמתי ב”התקופה” את המסה “כה אהבו חכמינו”, שעסקה בדרך שבה היהדות המסורתית פירשה את סיפור רבי יוחנן וריש לקיש בנהר הירדן. משפט הפתיחה הפלרטטני של ריש לקיש: “יופיך לנשים”, שאותו ניתן להבין בקלות כ”אתה יפה כמו בחורה” פורש לאורך ההיסטוריה היהודית כ”חשבתי שאתה אישה”, כי לא ייתכן שדמות נכבדה כל כך, הנמנית על חבורת הרבנים המכונה “חז”ל”, תהיה אדם שנמשך לגבר. אבל הסיפור קורע הלב של שני החכמים הוא סיפור אהבה רומנטי, ועוד כזה שנגמר בטרגדיה, אולי כדי להזהיר את מי ששוקל להתאהב בגבר.

קרא עוד »

"דברו איתנו – לא עלינו"

איך להט"בים דתיים מעיזים לדרוש להיות חלק אינטגרלי מכל קהילה דתית שקיימת, ואיך הם מעיזים להשלים עם העובדה שרבש"ע ברא אותם כמו שצריך, יצירה נאה ושלמה? אולי כי זה לא טעות ולא ניסיון? | דעה

קרא עוד »

ובחרת באהבה

הפסיכולוג שלי נוהג לומר את משפט המחץ הזה כל פעם כשאני מעלה את הנושא בכותלי חדרו. בתחילה עיוותי את פניי בסלידה מהקלישאה השגורה אותה דקלם פעם אחר פעם, אך עם הזמן היכרתי בנכונותה וחרטתי אותה על ליבי.

קרא עוד »

היום יום אחד לעמי.

הוא כתב פוסטים בספירת העומר, על ההיסטוריה היהודית, הגאה והאישית שלו. היום מתחילה ספירה חדשה, למסע הבא של עמי. יהי זכרו ברוך.

קרא עוד »

שתפו את המאמר