חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

סרוגים בוורוד

עמית חיכה בכיליון עיניים לעונה החדשה של "סרוגים", שבה יש לנו ייצוג נכבד: שני הומואים * לאחר צפייה בשלושה פרקים נטולי הומואים - התאכזב, אבל מיד התעודד מחדש כשבפרק 5 גילה שהעניינים מתחממים * סקירה הכוללת ספוילרים!
שחקני העונה השנייה עם יוצר הסדרה לייזי שפירא
שחקני העונה השנייה עם יוצר הסדרה לייזי שפירא (רועי עומד באמצע)

חשבתי לכתוב ביקורת טלוויזיה על סרוגים, וכשצפיתי בשלושת הפרקים הראשונים של הסדרה (לא, אין זו טעות. יח"צ של YES שלחו לי אותם) כל הריכוז שלי היה מכוון למטרה אחת בלבד: מתי אנחנו נופיע על המסך.

"אנחנו" הכוונה להומואים הדתיים, וזאת בעזרת הנציגים שלנו: רועי (אורי הלחמי), ומאיר (ישי מאיר). לפני יותר מחצי שנה פרסמנו כאן באתר שבעונה השנייה של סרוגים יהיו שני הומואים בעלילה, ועם הצְפייה בפרק הראשון הייתי דרוך כולי. ודבר לא קרה. רועי לא פרח, מאיר לא געה אלא עולם כמנהגו נוהג.

מיד צפיתי בפרק השני, ושוב התאכזבתי. וגרוע מכך – רועי מגלה עניין בבחורה, מאיר לא הופיע כלל. מיד צפיתי בפרק השלישי, וחשכו עיניי –  רועי מתחיל ממש עם בחורה, ומאיר נעלם לא פחות ממש.

ניסיתי להעביר לפרק הרביעי, אבל הוא לא היה בתקליטור שנשלח אליי. מאוכזב סגרתי את הדי-וי-די, ושאלתי את עצמי מה אכתוב בביקורת. כיוון שכאמור כל תשומת לבי הייתה נתונה לרגע שנופיע, איני רואה עצמי אובייקטיבי לכתוב ביקורת. אז כחלופה אכתוב סקירה קצרה (ראו הוזהרתם: יש ספוילרים!) על העונה החדשה ומה שהיא טומנת בחובה, גם מהזווית שלנו – ההומואים הדתיים (וזה קורה החל מהפרק החמישי).

העונה השנייה נפתחה בחתונה מפתיעה – יפעת בחרה באמיר. יחסיהם הולכים ומעמיקים, ובתוך זה הם מגלים שגם כשנגאלים מביצת הרווקים הירושלמית עדיין מחכות התמודדויות לא פשוטות.

אמו של נתי הולכת לעולם שכולו טוב, ובעקבות האובדן נתי מתקרב אל אחיו הצעיר, רועי, שסיים את לימודי המשפטים ועובר לירושלים. שני האחים, שלא הסתדרו עד עכשיו, חולקים פתאום דירה ומוצאים את עצמם שותפים שלא מרצון זה בחייו הלא פשוטים של זה.

עוד מערכת יחסים שבה נתי מעורב היא עם דפנה (נתי קלוגר שמצטרפת לסדרה) ליצנית רפואית. לדפנה יש ילד, ונתי מגלה שזו עסקת חבילה.

רעות חזרה מהודו והנסיעה לא הותירה בה כל רושם. הפחד מן האטימות שלה מחלחל בה. המפגש שלה עם רועי מצית משהו ביניהם, עד שרועי מבין שהוא לא יכול לשחק משחק כפול: הוא מספר לנתי שהוא הומו, ומתייעץ עמו איך לספר לרעות. בו בזמן רועי מתוודע למאיר – הומו נשוי שמשכנע את רועי שגם הומו יכול להתחתן עם אישה ולהסתדר. אך האם באמת מאיר עצמו שומע לעצות של עצמו?

הודיה מוצאת את עצמה עוד ועוד בעולם החילוני. היא ממלצרת בפאב קטן, שם היא המלצרית הכי מבוגרת, היא לא לומדת ולא מתקשרת עם משפחתה הפגועה. כשהיא מגיעה לארוחת שבת בביצה היא כבר לא מרגישה בנוח עם החברֶה ומרגישה שאין לה איש. היא פוגשת את אסף, דתל"ש כמוה אלא שהוא שלם ובוטח בחילוניותו, ואילו היא מרגישה כבולה ומנותקת. יחד הם עוברים מסע משותף ודרכו הודיה חייבת להבין איזו תכלית מילאה הדרך המפרכת שבה עברה.

בעונה הזו יש 15 פרקים, והם משודרים גם בפורמט HD. בעונה הראשונה הסדרה זכה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר לשנת 2009 בטקס פרסי הטלוויזיה הישראלית, ואנו תקווה שהעונה השנייה לא תיפול ממנה.

סרוגים, yes Stars Drama HD, יום ראשון, 22:10

אני רוצה לפנות מכאן לנוער שגר במועצה מקומית קרני שומרון והיישובים באזור

גם אני גדלתי במקום שבזכותו הפך התנ״ך להיות הדרך שלי לדבר על עצמי, ולהגיד משהו על העולם שלנו. הפרספקטיבה שסיפורי התנ״ך מעניקים לנו על אנושיות, אהבה וחמלה (וכן, גם רשעות ואטימות) בעולם של היום, היא מתנה גדולה ויש שיאמרו – דרך חיים.

קרא עוד »

"החלטתי שאני חולמת לו עתיד, וזה קרה די מהר שהוא מצא אחרי זה בן זוג"

רגע לפני יום הכיפורים, התארחה צפרירה ווקר, אמא דתיה לשלושה בנים הומואים, בתכנית חשבון נפש עם מרב בטיטו. צפרירה שיתפה בקשיים, במורכבות הקבלה וההכלה, ובתהליך התשובה הקשור אליהן.

קרא עוד »

היום יום אחד לעמי.

הוא כתב פוסטים בספירת העומר, על ההיסטוריה היהודית, הגאה והאישית שלו. היום מתחילה ספירה חדשה, למסע הבא של עמי. יהי זכרו ברוך.

קרא עוד »

שתפו את המאמר