חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

סיכום שנה ומפגש עשרים ואחד של דָּרְשֵׁנִי | הקשר בין הקרבת הביכורים בבית המקדש לבין החשיבות של התפילה ולגשת אליה

למדנו על ערך שמוסיף למה שכבר ידענו על תחילתה של שנה חדשה - הכרת התודה על הפירות ש-ה' שולח לנו בכל שנה. לראות את הדברים שקיבלנו והצלחנו בהם השנה ולזכור שהם לא מובנים מאליהם, ושאלו הם למעשה הפירות שלנו היום.

השבוע נפגשנו בבית המדרש דרשני לשיעור בנושא ביכורים וראש השנה.

למדנו על ההקשר בין הקרבת הביכורים בבית המקדש, שהרי הביכורים הם הפרי הראשון משבעת המינים. לבין החשיבות של התפילה ולגשת אליה, כאילו זאת הפעם הראשונה שאנחנו מתפללים ומקריבים.

למדנו על ערך שמוסיף למה שכבר ידענו על תחילתה של שנה חדשה – הכרת התודה על הפירות ש-ה' שולח לנו בכל שנה. לראות את הדברים שקיבלנו והצלחנו בהם השנה ולזכור שהם לא מובנים מאליהם, ושאלו הם למעשה הפירות שלנו היום.

ולזכור שכל דבר בחיים (תפילות, עבודה, קשרים עם אנשים וכו׳) צריך לעשות לפי סדר מדויק ולא לגשת לזה סתם, לדעת להוקיר תודה ולהעריך את מה שיש. המפגש הבא יתקיים ב-18.9 במוצאי צום גדליה. ועד אז שתהיה לנו שנה טובה ומתוקה עם המון אהבה, אמונה, חופש ומשמעות

חברותא לעולם תהיה עבורכם.ן בית

מאמר זה הוא צפירת הרגעה בכל חלקי הדיגיטל שלנו. במידה ובמהלך קריאת שורות אלה יתרחש אירוע איומי ממשי תשמע צפירה כפולה מיד לאחר מכן.

קרא עוד »

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

מאז שאני זוכר את עצמי, היה לי יותר נוח לכתוב ביד שמאל

מאז שאני זוכר את עצמי, היה לי יותר נוח לכתוב ביד שמאל. זה אף פעם לא היה עניין גדול מבחינתי, פשוט בגיל מסוים הבנתי שקוראים לזה להיות שמאלי, ושרוב בני האדם משתמשים ביד ימין.

קרא עוד »

שתפו את המאמר