חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

סיכום שמחת תורה

חברים מסכמים את שמחת תורה: קהילה, תפילה, הקפות, שמחה ותורה, והפעם: אריה

הקפות שמחת תורה של חברותא עזרה לי לפתור את ההתלבטות של איפה לעשות את החג השנה. אחרי שחילקתי את החגים בין ישיבה לבית, בין קהילה דתית למשפחתיות. ראש השנה בבית, יום כיפור בישיבה, שבת עם השותפים, סוכות בבית, ושבת חול המועד עם חברים מהישיבה.

שמחת תורה עם הקהילה נשמע רעיון ממש טוב, להיות בבית מיציתי, גם להיות בישיבה הרגיש לי כבר מספיק. למרות שכבר התחלתי להתבלבל בין חג לשבת, אחרי ששאלתי את אבא שלי למה הוא מבשל את האוכל למחר בבוקר אם אפשר לבשל בחג, ואז נזכרתי שזה יום שישי ולא ערב חג.

הרגשתי שהגיע הזמן למשהו שהוא לא בית ולא ישיבה, למרות שלא מזמן עשיתי שבת עם חברים הומואים דתיים, אבל לחג יש משמעות שונה.

החג נקרא גם "עצרת", "חג האסיף" ובמשמעות לימינו במובן הרוחני והנפשי, החג אוסף לנו את כל החוויות שעברנו לקראת התקופה של "אחרי החגים". לכן היה לי מאוד משמעותי להיות בקבוצה שמחברת אצלי את שתי הזהויות העיקריות שלי, גם אם במהלך היומיום אני לא מבטא את שתיהן יחדיו.

החוויה הייתה מדהימה, כיפית, רצינית ומשעשת במידה. ככה זה כשמכבדים בהקפות את מי שהגיע מהכי רחוק או את זה שהגיע אחרון לתפילה. ובכל הקפה נותנים למישהו גם לבחור איזה פסוק שהוא ממש אוהב או מתחבר אליו ולהסביר בכמה מילים מה מדבר אליו באותו פסוק.

הפסוק שאני בחרתי הוא "מי יתנך כאח לי, יונק שדי אמי, אמצאך בחוץ, אשקך, גם לא יבוזו לי" (שיר השירים ח, א) זה פסוק שמלווה אותי הרבה זמן, וההסבר שלי לא היה מוצלח במיוחד, גם כי לא רציתי "לחפור" וגם כי לא לגמרי חשבתי מה אני רוצה להגיד, אז עכשיו זאת הזדמנות לתקן את המעוות.

מבחינתי הפסוק מדבר על "אהבה אסורה" של הרעייה מעין גדי שמאוהבת במלך מירושלים, וחסר לה הטבעיות בסיפור האהבה שלהם שמתנהל כרומן נסתר בגלל הבדל המעמדות ביניהם. המשל של שיר השירים מבטא את הקשר של עם ישראל ואלוהים, כסיפור אהבה מצד אחד, אבל יש הבדל וריחוק מובנה בין אלוהים לאדם מצד שני.

דבר נוסף שמדבר אלי זה התמימות של "אמצאך בחוץ אשקך" של נשיקה בפומבי שהיא לא בהכרח בעלת קונוטציה מינית של "מי יתנך כאח לי". ההסתרה וההקשר המיני של כל גילוי חיבה הומוסקסואלי הוא משהו שמאוד מתסכל בחברה שלנו, וגם אני מקווה שיבוא יום בו "לא יבוזו לי".

כתב: אריה

what is an all natural appetite suppressant, how to lose weight when not able to do cardio, how to lose so much weight, keto chicken recipes legs, exercises to lose weight exercise routines, l glutamine reviews weight loss, best prescription diet pills for high blood pressure, comedian monique weight loss 2013, exercise doesnt affect weight loss, vitamins that help suppress appetite, how much weight do you have to lose to get loose skin, pcos and diet pills, are there any real weight loss pills, zero carb keto diet recipes, d magic plus diet pills, tom hanks cast away weight loss, best gas station diet pills, does xarelto cause weight loss, how much weight can i lose on a liquid diet for 2 weeks, west coast weight loss products, does cycling help lose weight, moises issa md fl, prescription diet pills covered under state insurance, cold room weight loss, the best way to go, usp weight loss, low carb keto chicken breast recipes, cincinnati weight loss center west chester, world health organization diet, top rated appetite suppressant 2016, food to eat to lose weight fast, lose weight walking 10 000 steps a day, how to eat 2000 every other day and lose weight, scheana marie weight loss diet, medihoney weight loss review, keto salmon cake recipes, sentara comprehensive weight loss solutions, are there pills doctor can prescribe for weight loss,

הסיפור של נריה שמעון

"יצאתי מהארון עוד לפני שנפגשתי עם גבר, עוד לפני שהיה לי משהו עם מישהו… לא הרגשתי שום צורך לחכות לזוגיות או להתנסות. זאת פשוט הייתה ההרגשה שלי"

קרא עוד »

מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ יַעֲקֹב מִשְׁכְּנֹתֶיךָ יִשְׂרָאֵל

א"מ;ל"ק: תלמידי ישיבות נדרשו לחלוק מגורים עם חייל בעל הרכב כרומוזומלי שונה משלהם, באופן שאין בו שום בעיה הלכתית. וייאנחו החיילים מן הטרלול הפרוגרסיבי, ותעל שוועתם אליי, והנה באתי בדברים האלה.

קרא עוד »

בעוד 10 ימים אעמוד מתחת לחופה…

5 שנים אחרי שנתתי בפעם הראשונה לאמת לצאת לי מבין השפתיים, ו-4 וחצי שנים אחרי שהכרתי את מי שילווה אותי ביתר מסע היציאה, ובעוד הרבה מסעות בעתיד ב״ה, ומעניק לי אושר שלא הייתי יכול אפילו לחלום עליו מתוך הארון – החלום הזה הפך למשאלה ולציפייה כמעט הכי גדולה שלי. שני רק למשפחה שאני כבר מת להקים איתו.

קרא עוד »

מה זאת אהבה?

יש משהו ברגש הזה שלא ניתן להגדרה. משהו מסתורי, ממגנט, לא חד משמעי. הוא תופס צורה, משתנה, מתעצב לאורך הזמן והחיים, לובש מראות וצבעים שונים.
אבל יותר מהכל, הוא תמיד שם.

קרא עוד »

מצעד הגאווה בירושלים הוא לגיטימי כי ככה.

לפעמים ההסברה הכי טובה היא פשוט לא להסביר. אף אחד מעולם לא נדרש להסביר למה הוא הולך לקולנוע בציבור ולמה הוא אוכל פלאפל לצהריים בציבור כי אלה דברים יום יומיים שזכותו של כל אחד לעשות. גם ללכת ברחוב זה דבר יום יומי שזכותנו לעשות. ופעם בשנה אנחנו בוחרות לעשות את זה כולנו ביחד. ככה כיף לנו. ואם זה בא לך רע, אז מזל שאתה סתם בן אדם רגיל כמו כל אחד אחר ואף אחד לא מבקש את רשותך לצאת מהבית.

קרא עוד »

שתפו את המאמר