סיכום שמחת תורה

חברים מסכמים את שמחת תורה: קהילה, תפילה, הקפות, שמחה ותורה, והפעם: אריה

הקפות שמחת תורה של חברותא עזרה לי לפתור את ההתלבטות של איפה לעשות את החג השנה. אחרי שחילקתי את החגים בין ישיבה לבית, בין קהילה דתית למשפחתיות. ראש השנה בבית, יום כיפור בישיבה, שבת עם השותפים, סוכות בבית, ושבת חול המועד עם חברים מהישיבה.

שמחת תורה עם הקהילה נשמע רעיון ממש טוב, להיות בבית מיציתי, גם להיות בישיבה הרגיש לי כבר מספיק. למרות שכבר התחלתי להתבלבל בין חג לשבת, אחרי ששאלתי את אבא שלי למה הוא מבשל את האוכל למחר בבוקר אם אפשר לבשל בחג, ואז נזכרתי שזה יום שישי ולא ערב חג.

הרגשתי שהגיע הזמן למשהו שהוא לא בית ולא ישיבה, למרות שלא מזמן עשיתי שבת עם חברים הומואים דתיים, אבל לחג יש משמעות שונה.

החג נקרא גם "עצרת", "חג האסיף" ובמשמעות לימינו במובן הרוחני והנפשי, החג אוסף לנו את כל החוויות שעברנו לקראת התקופה של "אחרי החגים". לכן היה לי מאוד משמעותי להיות בקבוצה שמחברת אצלי את שתי הזהויות העיקריות שלי, גם אם במהלך היומיום אני לא מבטא את שתיהן יחדיו.

החוויה הייתה מדהימה, כיפית, רצינית ומשעשת במידה. ככה זה כשמכבדים בהקפות את מי שהגיע מהכי רחוק או את זה שהגיע אחרון לתפילה. ובכל הקפה נותנים למישהו גם לבחור איזה פסוק שהוא ממש אוהב או מתחבר אליו ולהסביר בכמה מילים מה מדבר אליו באותו פסוק.

הפסוק שאני בחרתי הוא "מי יתנך כאח לי, יונק שדי אמי, אמצאך בחוץ, אשקך, גם לא יבוזו לי" (שיר השירים ח, א) זה פסוק שמלווה אותי הרבה זמן, וההסבר שלי לא היה מוצלח במיוחד, גם כי לא רציתי "לחפור" וגם כי לא לגמרי חשבתי מה אני רוצה להגיד, אז עכשיו זאת הזדמנות לתקן את המעוות.

מבחינתי הפסוק מדבר על "אהבה אסורה" של הרעייה מעין גדי שמאוהבת במלך מירושלים, וחסר לה הטבעיות בסיפור האהבה שלהם שמתנהל כרומן נסתר בגלל הבדל המעמדות ביניהם. המשל של שיר השירים מבטא את הקשר של עם ישראל ואלוהים, כסיפור אהבה מצד אחד, אבל יש הבדל וריחוק מובנה בין אלוהים לאדם מצד שני.

דבר נוסף שמדבר אלי זה התמימות של "אמצאך בחוץ אשקך" של נשיקה בפומבי שהיא לא בהכרח בעלת קונוטציה מינית של "מי יתנך כאח לי". ההסתרה וההקשר המיני של כל גילוי חיבה הומוסקסואלי הוא משהו שמאוד מתסכל בחברה שלנו, וגם אני מקווה שיבוא יום בו "לא יבוזו לי".

כתב: אריה

what is an all natural appetite suppressant, how to lose weight when not able to do cardio, how to lose so much weight, keto chicken recipes legs, exercises to lose weight exercise routines, l glutamine reviews weight loss, best prescription diet pills for high blood pressure, comedian monique weight loss 2013, exercise doesnt affect weight loss, vitamins that help suppress appetite, how much weight do you have to lose to get loose skin, pcos and diet pills, are there any real weight loss pills, zero carb keto diet recipes, d magic plus diet pills, tom hanks cast away weight loss, best gas station diet pills, does xarelto cause weight loss, how much weight can i lose on a liquid diet for 2 weeks, west coast weight loss products, does cycling help lose weight, moises issa md fl, prescription diet pills covered under state insurance, cold room weight loss, the best way to go, usp weight loss, low carb keto chicken breast recipes, cincinnati weight loss center west chester, world health organization diet, top rated appetite suppressant 2016, food to eat to lose weight fast, lose weight walking 10 000 steps a day, how to eat 2000 every other day and lose weight, scheana marie weight loss diet, medihoney weight loss review, keto salmon cake recipes, sentara comprehensive weight loss solutions, are there pills doctor can prescribe for weight loss,

בואו נדבר רגע על חתונה דתית גאה

המילה הגדולה הזו, האירוע הגדול והיקר הזה. עזבו רגע מאבקים, הכרה מהמדינה, הפלות של הצעות חוק לברית זוגיות וחתימה ברבנות. לא מה זה אומר לאנשים אחרים, אלא מה זה אומר בשבילנו-הומואים בחיים קהילתיים דתיים ומוקפים סטרייטים, לא עלינו.

קרא עוד »

יום הבחירות

מה יעשה אדם הרוצה לרסן את מערכת המשפט, להעלות את המיסוי על עשירים, להנהיג את שיטת השוברים במערכת החינוך, לתת לכל אדם תחת שלטון ישראל זכות הצבעה לפרלמנט, אך למסד בחוק את זהותה התרבותית היהודית העברית של המדינה, כך שהיא תתמוך כלכלית במוסדות תרבותיים תורניים בלי קשר לחלקם באוכלוסייה של יהודים שומרי מצוות? היש לאדם כזה מפלגה להצביע לה? בעייתו שלו ובעייתו של הלהט"ב הדתי אינן שונות מבחינה פוליטית כלל וכלל

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *