סיכום מפגש תשיעי של דָּרְשֵׁנִי | "הנדס לי כבשה"

מה יש לתורתנו הקדושה שניתנה לפני 3500 שנים לומר על נושא חדש כהנדסה גנטית?

מה יש לתורתנו הקדושה שניתנה לפני 3500 שנים לומר על נושא חדש כהנדסה גנטית? מסתבר שלא מעט! הסברנו מה זה בכלל הנדסה גנטית, דיברנו על הגבלות איסורי כלאיים ודנו באתיקה המדעית והיהודית הנגזרת מהתורה ומרוח ההלכה, כפי שהפרשנים הציגו אותה. המחלוקות בין רש"י, אברבנאל והרמב"ם בין הרמב"ן וספר החינוך מקבלות חיים חדשים והשלכות מפתיעות בדיונים הביו אתיים התנהלים בימינו אלו ממש. כשרות של בשר מתורבת, קביעת מין היילוד והינדוס פיל ורוד מעופף היו חלק ממה שדיברנו עליהם בערב הלימוד של "דרשני".

שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו

היום צפיתי בראיון של הרב ארלה הראל מול הרב גיא אלאלוף, שמעתי אדם שבטוח ויודע שהאמת אצלו, שהדיעה שלו, לטענתו, היא קונצזנוס בקהילה הדתית, שהעובדות שלו מוחלטות ולא ניתן מקום לספק, אז לגבי זה אין לי מה לומר כי אני בעצמי לא מכיר את פרטי עדותו – על כל אלה שהצליחו להשתנות, על ההומו הדתי שטוען שהוא נשמר מכל חוויה מינית, על אותו פסיכולוג שהחליט להתעלם מעדות החברים שהוא הביא לו, אני לא אטען שהוא טועה או מטעה, אני לא אטען לחוסר אמינות עדותו, אבל העמדה הבוטחת הזאת שהאמת אצלו שהוא יודע למסור את רצון ה בצורה פשוטה היא בעצמה מעידה על עובדותיו, על דיעותיו ועל גאוותו שמסנוורת אותו.

קרא עוד »

הסיפור של נריה שמעון

"יצאתי מהארון עוד לפני שנפגשתי עם גבר, עוד לפני שהיה לי משהו עם מישהו… לא הרגשתי שום צורך לחכות לזוגיות או להתנסות. זאת פשוט הייתה ההרגשה שלי"

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *