חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

סיכום מפגש שנים עשר של דָּרְשֵׁנִי | איסור 'לא ילבש'

אתמול זכינו שוב להיפגש וללמוד יחד תורה במסגרת דרשני. הפעם שמענו שיעור מפי אוהד פיין אזולאי על גלגולו של איסור 'לא ילבש' ועל הקשר שלו למנהג התחפושות בפורים ולדראג המודרני.

אתמול זכינו שוב להיפגש וללמוד יחד תורה במסגרת דרשני. הפעם שמענו שיעור מפי אוהד פיין אזולאי על גלגולו של איסור 'לא ילבש' ועל הקשר שלו למנהג התחפושות בפורים ולדראג המודרני. עסקנו בדואליות שעולה כבר מהפסוק, בררנו ממדרשי ההלכה שרידים של ההלכה הפרושית הקדומה לצד ההלכה התנאית שהתחדשה בדור יבנה. ראינו איך המחלוקת בתקופת רבי עקיבא הפכה למחלוקת אשכנזים ספרדים בעקבות הרמב"ם ורש"י, ואיך זה השפיעה על הדרכים השונות בהם החכמים בדורות האחרונים הסבירו מדוע מותר להתחפש לבני המגדר השני בפורים. מתוך העיסוק הזה דיברנו על דראג, על השונה והדומה בינו לבין פורים ועל ערעור קטגוריות מגדריות בתוך עולם ההלכה.

אני מניח באמת ובתמים שבסך הכל, בשקלול המעלות והחסרונות, טוב לכולנו יחד מאשר לבד

והייתה פעם מערכת בחירות אחת שבה זהבה גלאון רפררה לנאום הסוטים וקבעה נחרצות: "זה או אנחנו או הם". הדיכוטומיה הכוזבת הזו מסוכנת הרבה יותר ממה שהיא נראית במבט ראשון.

קרא עוד »

בעוד 10 ימים אעמוד מתחת לחופה…

5 שנים אחרי שנתתי בפעם הראשונה לאמת לצאת לי מבין השפתיים, ו-4 וחצי שנים אחרי שהכרתי את מי שילווה אותי ביתר מסע היציאה, ובעוד הרבה מסעות בעתיד ב״ה, ומעניק לי אושר שלא הייתי יכול אפילו לחלום עליו מתוך הארון – החלום הזה הפך למשאלה ולציפייה כמעט הכי גדולה שלי. שני רק למשפחה שאני כבר מת להקים איתו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר