סיכום מפגש שמיניי של דָּרְשֵׁנִי | "רבי עקיבא איש צנוע"

גילינו שישנו שוני משמעותי על סיפורם של רבי עקיבא ורחל בין הגרסה הארצישראלית לגרסה הבבלית, בפרט מה התפקיד של רחל (או "האשה" באחד הסיפורים).

הגשם לא יכל לעצור את לימוד התורה שלנו בתוכנית דרשני! פתחנו את השיעור בשיר "רבי עקיבא איש צנוע שכתבה דליה רביקוביץ'. ניסינו לבחון את מקורות השיר הזה בספרות החז"לית. גילינו שישנו שוני משמעותי על סיפורם של רבי עקיבא ורחל בין הגרסה הארצישראלית לגרסה הבבלית, בפרט מה התפקיד של רחל (או "האשה" באחד הסיפורים). בגרסה הבבלית רחל דוחפת את רבי עקיבא לעזוב את הבית וללמוד תורה ומשם נגמר הקשר. לעומת זאת, לפי הגרסה הארציאשלית רבי עקיבא המשיך לעבוד ביום וללמוד בלילה כאשר רחל אשתו הייתה שותפה שלו לדרך. דנו באפשרוית השונות שחז"ל מנסים לשקף לנו הסיפורים. נרטיבים שונים של הגשמה עצמית, זוגיות, ושותפות. שאלות שעדיין רלוונטיות להיום.

גם את.ה יכול.ה לבוא ללמוד איתנו בתוכנית דרשני!

את שאהבה נפשי

"את שאהבה נפשי" הוא מחזה שכתב איתי סגל, שעיקר עלילתו עוסקת בפיגוע בברנוער ובטיפולי המרה. בלב ההצגה יהונתן, בחור צעיר מיישוב דתי שנפגע בפיגוע ונדרש להתמודד עם החשיפה בפני משפחתו בעקבותיו.

קרא עוד »

עוד טור דעה טרנסופובי מפי אישה דתיה

בשבת האחרונה פרסמה שרון רוטר טור דעה על קרוב משפחה שלה (מצורף למטה, מוזמנים ומוזמנות לקרוא). כאיש מדע, ביולוג וגנטיקאי אני ממש מרגיש צורך לענות על הטיעונים שלה שמלאים בחוסר ידע ובהבנה בעניין.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *