סיכום מפגש שמיניי של דָּרְשֵׁנִי | "רבי עקיבא איש צנוע"

גילינו שישנו שוני משמעותי על סיפורם של רבי עקיבא ורחל בין הגרסה הארצישראלית לגרסה הבבלית, בפרט מה התפקיד של רחל (או "האשה" באחד הסיפורים).

הגשם לא יכל לעצור את לימוד התורה שלנו בתוכנית דרשני! פתחנו את השיעור בשיר "רבי עקיבא איש צנוע שכתבה דליה רביקוביץ'. ניסינו לבחון את מקורות השיר הזה בספרות החז"לית. גילינו שישנו שוני משמעותי על סיפורם של רבי עקיבא ורחל בין הגרסה הארצישראלית לגרסה הבבלית, בפרט מה התפקיד של רחל (או "האשה" באחד הסיפורים). בגרסה הבבלית רחל דוחפת את רבי עקיבא לעזוב את הבית וללמוד תורה ומשם נגמר הקשר. לעומת זאת, לפי הגרסה הארציאשלית רבי עקיבא המשיך לעבוד ביום וללמוד בלילה כאשר רחל אשתו הייתה שותפה שלו לדרך. דנו באפשרוית השונות שחז"ל מנסים לשקף לנו הסיפורים. נרטיבים שונים של הגשמה עצמית, זוגיות, ושותפות. שאלות שעדיין רלוונטיות להיום.

גם את.ה יכול.ה לבוא ללמוד איתנו בתוכנית דרשני!

יציאת מצרים הפרטית שלי

עכשיו כשפסח נגמר אני יכול להגיד שעשיתי יציאת מצרים פרטית משלי. ניקיתי כל פיסת חמץ מהלב, ואני מוכן לשלב הבא. לכל חג ביהדות יש סימן משלו, משהו ללמוד ממנו. הפסח הזה, בערב חג שני של פסח, רגע לפני קריעת ים סוף, ישבנו- עידן, הבנזוג שלי, רועי- חבר שהוא יאחתי על מלא ואני- ויצאנו ביחד ממצרים, כל אחד משלו וכולנו יחדיו.

קרא עוד »

לצערי נפלו בכתבה בעולם קטן מספר טעויות

בגליון הקודם (868, בראשית) פורסמה בעלון זה הכתבה "מחקר חדש: טיפולי המרה עשויים להפחית אובדנות". לצערי נפלו בכתבה מספר טעויות אשר עלולות להשאיר את הקוראים עם רושם שגוי לגבי המחקר המדובר ולגבי הקשר בין טיפולי המרה לאובדנות. קראתי את המאמר המדובר של ד"ר סולינס ואת המאמר נגדו יצא, ואבקש לתקן שגיאות אלו.

קרא עוד »

שתפו את המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *