חיפוש
My WordPress Page קו הקשב פתוח עכשיו
חיפוש

סיכום מפגש שביעי של דָּרְשֵׁנִי | "לגלגולו של האור הראשון"

המבט מופנה פנימה אל ליבו של האדם, אל האור הגנוז בו. הדלקת הנר, נר איש וביתו מציתה בנו אור חדש בכל פעם ופעם.

חג החנוכה הוא חגה של תורה שבעל פה, של המאמץ והיוזמה האנושיים. וככזה הוא עבר הרבה גלגולים, מחג מקדשי המתמקד בחנוכת המזבח לחג שהמוקד שלו הוא הדלקת נרות של מנורה, שמן ואור. מחג שנוצר בקונטקסט של זמן (בית שני) אך במעשה דרשני, כדרכה של תורה שבעל פה, משיל מעליו את הקונטקסט המסוים ומלווה אותנו בכל תקומה ומקום בו אנו נמצאים. המבט מופנה פנימה אל ליבו של האדם, אל האור הגנוז בו. הדלקת הנר, נר איש וביתו מציתה בנו אור חדש בכל פעם ופעם.

וכמו חג חנוכה, גם אור שבעת ימי בראשית, עמד הקב"ה וגנזו לצדיקים ועלינו מוטלת החובה לדרוש אותו תרתי משמע ולהצית אותו בכל יום מחדש. כדברי השפת אמת "שיש נקודה א' טהורה בכל איש ישראל רק שהיא נסתרת וגנוזה באמת… למצוא סיוע ע"י מצות נר חנוכה למצוא ע"י הנרות בחי' הנגנז. ועיקר גניזה הוא בחושך שצריכין נרות לחפש ולמצוא"

רוצים ללמוד איתנו בבית המדרש שלנו דָּרְשֵׁנִי? לחצו כאן

אנחנו צריכות להיראות

אנחנו קהילה חזקה שגדלה מיום ליום, ולא נופלת. אנחנו נהפוך את העולם שלנו ליותר טוב.
אנחנו ננצח.

קרא עוד »

יציאת מצרים הפרטית שלי

עכשיו כשפסח נגמר אני יכול להגיד שעשיתי יציאת מצרים פרטית משלי. ניקיתי כל פיסת חמץ מהלב, ואני מוכן לשלב הבא. לכל חג ביהדות יש סימן משלו, משהו ללמוד ממנו. הפסח הזה, בערב חג שני של פסח, רגע לפני קריעת ים סוף, ישבנו- עידן, הבנזוג שלי, רועי- חבר שהוא יאחתי על מלא ואני- ויצאנו ביחד ממצרים, כל אחד משלו וכולנו יחדיו.

קרא עוד »

בעוד 10 ימים אעמוד מתחת לחופה…

5 שנים אחרי שנתתי בפעם הראשונה לאמת לצאת לי מבין השפתיים, ו-4 וחצי שנים אחרי שהכרתי את מי שילווה אותי ביתר מסע היציאה, ובעוד הרבה מסעות בעתיד ב״ה, ומעניק לי אושר שלא הייתי יכול אפילו לחלום עליו מתוך הארון – החלום הזה הפך למשאלה ולציפייה כמעט הכי גדולה שלי. שני רק למשפחה שאני כבר מת להקים איתו.

קרא עוד »

קיבלתי אות הוקרה מעיריית תל אביב

אני אגיד שבהתחלה כששמעתי שיביאו לי אות הוקרה הייתה לי התלהבות מטורפת שמלווה בפחד. הייתי בכזה ״מה לעזאזל״. אט אט במשך השבוע התודעה הזו השתנתה להתלהבות טובה שמלווה בתחושה של ״איזה כיף שרואים אותי. איזה כיף שמעריכים את זה.״

קרא עוד »

שתפו את המאמר